Záhadný Spider-Man #16

Záhadný Spider-Man #16 https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7450/zahadny-spider-man-7450.jpg 3 7 2

Záhadný Spider-Man série

Příběhy: Vysoký a mocný, Stíny minulosti (začátek) Miniprofily: Captain America, Kingpin Publicistika: Deset nejcennějších komiksů vydavatelství Marvel Comics

Ivan Kučera
29.05.2021 3 z 5

Prvý príbeh s "Chůdařem" ide predsa len skôr do priemeru. Taká tradičná vata s bizarným zloduchom, kde situáciu zachraňuje snáď len civilná linka s Petrom, pár cameí (Daredevil) a snaha ukázať nám zlosynove psychologické pozadie. Tento zošiť je každopádne dôležitý z iného dôvodu. V druhom príbehu totiž Semic-Slovart začal (konečne!) uverejňovať legendárny run s Hobgoblinom. Začiatok bol nenápadný, ale o to mrazivejší (objavenie Green Goblinovej kanálovej skrýše). Run s Hobgoblinom vyšiel ucelene v rámci KVS: Hobgoblin v roku 2021.

Kapis
03.02.2014 4 z 5

Naprostá klasika, kdy jsem jako děcko oblizoval výlohy PNS-ek a každý další díl jsem hltal s posvatnou úctou. Zlatý Semic Slovart! Některépasáže jsem dokonce znal nazpaměť stránku po stránce, obrázek po obrázku.

Marvel

Bill Mantlo
americká, 1951
2017  66%Fantastic Four
2016  81%Avengers: Korvacova sága
2006  82%X-Men (kniha 02)
2018  62%Mýval Rocket
2016  72%Hulk: Srdce atomu