Záhadné vynálezy

Záhadné vynálezy https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213965/mid_zahadne-vynalezy-213965.jpg 4 16 4

Historie je plná podivuhodných skutečností, které zcela odporují představě, že až do novověku lidstvo disponovalo jen omezenými znalostmi a nejprimitivnější technikou. Kde se v raných dobách vzaly předměty jako baterie? Jak si vysvětlit hliníkovou zbroj v hrobě staročínského vojevůdce?

Pavel666
30.06.2023 5 z 5

Výborná kniha, které v podstatě popisuje jak lidé v dřívějšcích dobách byli mnohem víc vyspělí než si myslíme, ale přesto jsou tato fakta umlčována i když máme důkazy o jejich existenci, jelikož by přepsaly celou naší historii jak se učí ve školách.

hu_87
22.09.2021 5 z 5

Skvělá knížka o záhadologii.

tenax
21.07.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih na „záhadologické“ téma. Uvádí na pravou míru některé zkreslené informace, které se opakovaně objevují (staroindický původ knihy Vimanika šastra, omyly Dänikena a Součka). Přesto je zde spousta znepokojivých faktů, jež nelze jednoduše vysvětlit a které naznačují, že minulost lidstva byla mnohem barvitější, než líčí učebnice historie. Autor se nesnaží všechno za každou cenu vysvětlit a zasadit do nějaké své teorie, jen uvádí dostupné údaje a nechává na čtenáři, jak si s nimi poradí. Skvělé, znepokojivé a inspirativní čtení, jen by si zasloužilo rozsáhlejší obrazový doprovod.

Alma5
09.11.2013 5 z 5

Zajímavá kniha, mohlo tam být více fotografií.