Záhada zamčeného kupé

Záhada zamčeného kupé https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486749/bmid_zahada-zamceneho-kupe-yCa-486749.jpg 5 81 14

Případy pro W + W série

Dívčí detektivní klub řeší třetí případ. Detektivka pro mladé dámy ve stylu Agathy Christie! Daisy Wellsová a Hazel Wongová cestují na prázdniny slavným Orient Expresem. Od chvíle, kdy dívky nastoupily, je jasné, že každý cestující v tomto luxusním vlaku něco skrývá. Pak se z jednoho kupé ozve výkřik a bohatá dědička je nalezena mrtvá. Po vrahovi nezůstane ani stopa – jako by se vypařil. Daisy a Hazel budou řešit svoji první záhadu zamčeného pokoje. A zároveň čelit několika dalším detektivům, kteří chtějí případ rozlousknout dřív než ony.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

First Class Murder , 2015

Lovehorses365
31.03.2024

Přijde mi že každá kniha této série mě baví víc a víc...
Ale nevím jestli to v tomhle případě ještě jde..

Grace_Foster
29.03.2024 5 z 5

Jako tohle byl fakt jeden z nejlepších dílů. Děj byl napínavý, zábavný a dobře se kniha četla 10/10

Katuuusenka
02.03.2023 5 z 5

Super YA detektivka inspirovaná Vraždou v orient expresu. Celá série je moc fajn, tenhle díl za mě nejlepší. Tentokrát je tam i trochu lásky a vrah jako vždy překvapil...

MollyCornelia
22.08.2022 4 z 5

4*/5*
Opět krása! Robin Stevensová nezklamala.
Výborně se to četlo, nastalo hezké rozuzlení, postavy dobré, zápletka promyšlená. Sice bych vytkla to, že s charakterizací by se dalo jít víc do hloubky, a neustále mě vytáčela pýcha a arogance Daisy, ale mimo to šlo o velmi příjemné čtení. Jako oddechovka a detektivka zároveň skvělé.
Doporučuji celou sérii holkám od 11 let.

Mybooks
09.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Detektivky na tenhle způsob mě baví. Každá kniha, jiný příběh a také jiné a více logičtější vyšetřování.

Erika017
09.06.2022 5 z 5

Opět úžasná kniha s dokonalým rozuzlením. Vhodné tak 11-13 let. Doporučuji!!

veveropysk
21.05.2022 5 z 5

Další nádherný díl této série, už v půlce jsem tak trochu tušila kdo je vrah.

kačuleee29
31.10.2021 3 z 5

Třetí díl mě nebavil jako ty ostatní. Začala jsem číst a tak trochu se to táhlo a já knihu na chvíli odložila. Po asi jednom či dvou týdnech jsem znova začala číst, trvalo mi to déle než ty ostatní, protože mě to opravdu nijak nebavilo. No, pak to začalo být zajímavé a celkem jsem si výlet v Orient Expressu užila :). Tuto autorku mám ráda, takže jsem se rozhodně nevzdala naděje, že kniha bude nakonec dobrá :).

Barabora
23.09.2021 5 z 5

3 díl byl jedním slovem dokonalý. :). Byla jsem pak smutná, že už to mám přečtené:D skvělá knížka. Nejlepší série na světě:)))))

sadlo
12.08.2021

Podobně jako u prvního a druhého dílu. Výborně se čte. Doporučuji čtenářům knih od Alana Bradleyeho.

Bubo19
17.07.2021 5 z 5

Případy detektivního klubu W+W mě baví. Tentokrát se příběh odehrává v Orient Expressu a sotva dívky nastoupí do vlaku, už se objevuje jedna podezřelá postava za druhou, pak se do toho připlete špión a vražda, a místo prázdnin tady máme náročné pátrání. Dívky sbírají důkazy, a když k tomu přidají logické uvažování, případ je vyřešen. K tomu je zde pěkně popsáno, jak to v tomto luxusním vlaku funguje a objevují se i problémy, které v roce 1935 cloumají předválečnou Evropou.
Sama autorka v doslovu zmiňuje, že Záhada zamčeného kupé je poctou knize Agathy Christie Vražda v Orient Expressu, kterou má oblíbenou. Děvčata dokonce tuto knihu mají sebou ve vlaku a mi to nedalo a našla jsem si, že vyšla rok před tím, než se tento příběh odehrává. Oblíbenou Agathu mi tato kniha opravdu připomíná a jediné, co mě na ní mrzí, že jsem ji přečetla tak rychle.

JAnD
26.01.2021 4 z 5

Sérii W+W jsme si oblíbili. Inspirace Agathou je patrná, místy až moc, naopak dobré bylo naznačení rasových problémů konce 30. let. Druhý díl byl o něco lepší, ale i tento stojí za pozornost.

Fortuna7
25.10.2020 4 z 5

Miluji detektivky, jenže vždy odhadu hned na začátku kdo je vrah (na to jsem si už zvykla) bylo to pomalé, ale to rozuzlení bylo báječné

Ivuska.09
19.08.2020 3 z 5

Z celé série určitě nejslabší díl, ale jenom proto, že autorka má na víc - zbytečně se inspirovala až příliš známým motivem. Jinak mám autorčin styl psaní ráda: děj má spád a autorka nic neprotahuje. Nepatřím k cílové kategorii a přesto mě její knihy baví - na odreagování je to skvělé.