Záblesk v temnote

Záblesk v temnote https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501554/bmid_zablesk-v-temnote-weW-501554.jpg 4 183 42

Keď mala Chloe Davisová dvanásť rokov, z malého mestečka v Louisiane zmizlo šesť dospievajúcich dievčat. Koncom leta sa k zločinom priznal jej otec a dostal doživotný trest. Chloe a ostatní členovia rodiny tak čelili krutej pravde, no napriek nepríjemným následkom museli žiť ďalej. O dvadsať rokov neskôr pracuje Chloe ako psychologička v Baton Rouge a pripravuje sa na svoju svadbu. Pokoj a šťastie, o ktoré roky tvrdo bojovala, má zdanlivo konečne nadosah. Škrie ju však pocit, že nemá pod kontrolou vlastný život, podobne ako jej pacienti v dospievajúcom veku. Odrazu zmizne jedno miestne dievča, potom ďalšie a spomienky na hrozivé leto z jej detstva sú späť. Je to iba paranoja, že Chloe vidí neexistujúcu paralelu s minulosťou, alebo druhý raz v živote odhalí vraha? Strhujúci debut Stacy Willingham je až do posledného riadka plný prekvapení, napätia a nezodpovedaných otázok. Jednotlivé súvislosti tak ostávajú záhadou do absolútneho konca.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motýľ

A Flicker in the Dark , 2022

Ivka14
02.04.2023 4 z 5

Záblesk ve tmě je fajn thriller se spoustou událostí. Bylo potřeba vyřešit několik malých zvratů a hádanek, které udržovaly příběh zajímavý, i když jsem věděla, co se asi bude dít během prvních pár kapitol.

Oblíbila jsem si hlavní hrdinku Chloe, která bojuje se svou vinou (o tom, že nepromluvila dříve jako dítě, když začala mít podezření vůči svému otci), bojuje se zneužíváním návykových látek a její touží po lásce a normálním životě.

Obecně také považuji za poutavé, když vás kniha nutí hádat, zda postava s traumatem z minulosti má spojitost s aktuálním případem nebo je jen paranoidní.

Strašidelné a napínavé, ale některé části byly rozhodně znepokojivé.

alnahu
21.03.2023 5 z 5

Tato autorka mě překvapila z tohoto psychothrilleru jsem docela nadšená.Příběh rodinné tragédie, děsivého tajemství a zvratů,které člověk neodhadne. Kniha byla tak napínavá, že jsem se nemohla odtrhnout a musela ji dočíst za jedno odpoledne.

čef
16.03.2023 4 z 5

Děsivě nafouklý příběh o sériovém vraždění děvčat. Velice podrobně sledujeme každé hnutí mysli a přemítání hlavní hrdinky, psycholožky, která si podle mne neumí poradit ani se sebou, aniž by nespolkla nějaký ten Xanax a nezapila něčím tvrdým. Příběh je sice zamotaný s několika překvapeními, ale probít se vším tím rákosím není vůbec jednoduché.

KatyM.
23.02.2023 4 z 5

Velmi podařený psychothiller. Kniha se dobře četla, závěr překvapil.

Sarka25
22.02.2023 5 z 5

Super thriller. Četlo se to úplně samo. Sem tam byly části které mě trochu nudily a knihu zbytečně natahovaly ale jinak skvělé. Hlavní hrdina byla taky fajn. Ráda jsem se ke knize vracela a bavilo mě tipovat jak to dopadne. Doufám že to nebyla autorčina poslední kniha

JustWomen
10.02.2023 3 z 5

Psycholožka, která potřebuje terapii víc, než její pacienti... dost časté téma. Začátek nezáživný, ale druhá polovina a neočekávaný konec stál za přečtení.

gordon13
30.01.2023 4 z 5

Na prvotinu je to slušný thrillerový výkon! Určitě to není kniha, kvůli které
zůstanete vzhůru celou noc :-)...tak dobrá tedy není, ale určitě stojí za přečtení!
Je velmi čtivá, rozhodně poklidnější, spíš psychothriller. Má i poměrně nápaditý
konec, kdo má načteno, ten ho ale asi odhalí už zpočátku. Za mě čtyři hvězdy!

Majdalenka
09.01.2023 4 z 5

Trochu zklamání.. Kniha se dobře četla, ale hlavní hrdinka mi byla nesympatická a trochu mi rozčilovala. Děj byl pro mě trochu předvídatelný ale stejně stojí za přečtení

Martiiiik
30.12.2022 4 z 5

Tak zde jsem trochu váhala mezi 4 a 5 hvězdami, ale nakonec tak.. :-) Člověk musel zohlednit, že kniha je prvotinou a na to to bylo velmi dobré.. :-) I když trochu průhledné, tak nějak vcelku brzy jsem tušila, odkud bude vítr foukat :-) Bylo to čtivé, napínavé, mrazivé, znervózňující.. Konec byl třešničkou.. Ale brr teda :-) Určitě si přečtu další autorčinu knihu, pokud bude možnost :-)

mikika
29.12.2022 4 z 5

když má člověk trochu načtené tyhle psychothrillery, tak mu příjdou všechny nějak podobný. netuším, proč jsou všichni zrovna z tohohle tak na větvi, zase další psycholožka, která by sama potřebovala terapii, kolikrát už to tu bylo. ale dobrá atmosféra horké Louisiany...

Jenny46
26.12.2022 3 z 5

Přesně popisuje moje oblíbená Zuzana2599 dlouho mi trvalo než jsem se začetla...
Musela jsem se nutit, zdlouhavé, nevím mě to moc nesedělo a napětí jo dočkala jsem se, ale čtení knihy mi tentokrát trvalo delší dobu

zuzana2599
26.12.2022 4 z 5

U tohoto psychothilleru bylo očekávání silnějši než skutečnost ! V knihovně jsem si ho zapůjčila i z důvodu nadšených ohlasů, ale já při čtení až tak natěšená či spokojená nebyla. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, šlo to ztuha, ta první třetina knihy je moc hutná, působila na mne těžkopádně. Pak se děj rozjel a i já se chytla a čtení mě začalo i víc bavit. Dočkala jsem se i napětí, zvratů a překvapení !
Dočteno, ale celou noc bych kvůli Záblesku ve tmě vzhůru nezůstala !

Mihal27
17.12.2022 5 z 5

(SPOILER) "Přijde den, kdy se z toho stane jen vzádelná vzpomínka".

Skvelý príbeh. Príbeh ma dostal veľmi sa mi páčil a ako to celé bolo zamotané až do posednej vety. Chloe bola veľká bojovníčka a obdivoval som ju. Rodinu si nevyberieš. Veľmi dobrá kniha. Každý ma to nejaké tajomstvo a je len na ňom sa s ním podeliť ale iba tomu komu bezvýhradne dôveruješ. Veľmi sa páči ako "Chlo" spomína svoje detstvo a hned natoje v prítomnosti. To prelínanie minulosti a prítomnosti.

Čmeláček
16.12.2022 5 z 5

Protože mám rád psychothrillery, přečetl jsem si tuhle knihu. A fakt vůbec nebyla špatná :). Byla fajn a pět stars to jistí :))).

nikanika17
11.12.2022 2 z 5

Celkem nuda. Není to vyloženě špatné, ale veškerá pointa je jasná už po pár stránkách, takže slibované napětí se nějak nekoná.

soukroma
28.11.2022 2 z 5

Zdlouhavé, mnohomluvné, trochu zmatečně propletené děje a zločiny minulé a stejné současné. Spousta jmen, ale pachatel naneštěstí vcelku předvídatelný, jediný možný. Za mne ne.

ArwenAragorn
25.11.2022 5 z 5

81%

Vydařený psychologický thriller, ani se mi nechtělo věřit, že to je autorčina prvotina. Je docela napínavý, ke konci s několika zásadními zvraty. Zápletka je výborná a závěr opravdu neočekávaný.
K přečtení doporučuji.

Šánka
09.11.2022 4 z 5

Po celou dobu jsem si říkala, jako jo, dobře se to čte, nechybí napětí, krátké kapitoly jen letí, plno zvratů, ale tohle tady už mnohokrát bylo, pachatel mně byl jasný, i tak ta pochybnost až do závěru zůstala. Že mě autorka úplně převezla, tak to tedy ano!!! Až do úplného závěru jsem věřila, že vím...
Dobrý psychothriller a výborný debut. Jen po dočtení zůstává taková pachuť nad zbytečně zmařenými životy, dobrou náladu tento příběh asi nenavodí. Jenže, šlo se rozhodnout jinak? To bychom si pak asi nepřečetli tak napínavý psychothriller.

85098211
08.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Ve svém hodnocení bych se ráda připojila k nadšenému komentáři mé oblíbené Majuš333 ;-). Když jsem si ho totiž přečetla, neváhala jsem ani minutu a knihu si prostě nutně musela přečíst. A fakt je to vynikající thriller, který se - hlavně ke konci - těžko odkládá. Ze začátku jsem sice měla tak trochu problémy se do příběhu začíst, ale to se brzy změnilo a potom už nebylo úniku ;-). Chloe je sympatická mladá žena, která v poměrně mladém věku dvanácti let dostala svého otce za mříže, když v té době bylo zavražděno šest dívek. Byla totiž naprosto přesvědčená o tom, že právě on je pachatelem těch strašných činů. Po dvaceti letech ovšem zmizí další dívka a Chloe se domnívá, že někdo jejího otce napodobuje. Podezřelých je celá řada a čtenář vůbec netuší, kdo z nich by to mohl být, protože i sama Chloe hodně dlouho tápe ve tmě a má oprávněné obavy, že by se také ona mohla stát vrahovou obětí... Kniha je opravdu plná zvratů, hlavně v závěru, kdy jsem sama skoro nestačila sledovat, kdo byl jako pachatel vyloučen a kdo je podezřelý aktuálně ;-). Ve finále tedy hodnotím plným počtem, knihu doporučuji a pevně doufám, že autorka brzy napíše něco dalšího - protože, pokud ano, já u toho rozhodně chybět nebudu! :-)

Majuš333
05.11.2022 5 z 5

'Je výročí děsivých vražd. A celé to začne znovu...'

"Kniha, kvůli které zůstanete vzhůhu celo noc." J.Deaver

'DOPADNOUT VRAHA MŮŽE JEN ŽENA, KTEROU VRAH VYCHOVAL...'

'Literární prvotina, která šokovala i oštřílené mistry napětí!'

"Zvráceně dobrý debut. Nikomu tady nesmíte věřit ani slovo!" P.Swanson

"Rodinná tragédie, děsivé tajemství a napětí, jež vás bude svírat až někde v žaludku." A.J.Finn

"Zvraty, které neodhadnete, příběh, který vás přilepí ke stránkám." K.Slaughter

"Takhle nadšená jsem z thrilleru nebyla už dlouho." CH.Cain

Toto všetko stojí na prebale... Rozhodne so všetkým súhlasím, ale chýba tam jedna podstatná vec. Chýba tam varovanie, že je to MASAKER! Nie kvôli brutalite, ale kvôli tomu, že na Vás pôjdu infarktové stavy!
A nedá mi, opäť nevyzdvihnúť dokonalý prebal. Jednoduchý obrázok: symfónia farieb vystihujúca podstatu, ktorá sa skrýva vo vnútri.
Tento thriller sa nečíta, on sa hltá! S hlavnou hrdinkou Chloe som prežívala úplne všetko. Žalúdok som mala zauzlovaný, sem tam som nedýchala, bola som do toho zažratá tak moc, že ma aj búchanie chvosta o podlahu vyplašilo...
A samé ZVRATY, ZVRATY, ZVRATY!
Ak je toto autorkin debut, tak klobúb dole!!! 'Záblesk ve tmě' radím k najlepším thrillerom, čo som kedy čítala!
Thrilleroví nadčenci, teraz apelujem na Vás [ určite viete, ktorí to Ste, mám Vás aj v obľúbených :) ], ak Vaša hladná duša prahne po naplnení, neváhajte ani sekundu a siahnite po tejto knihe. Tento príbeh Vás rozseká :)

PS: Babouš to zase vystihol... JE TO PSYCHO!