Zabíjení

Zabíjení https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7685/bmid_zabijeni-e3m-7685.jpg 4 296 56

Název mluví za vše. První necomicsový titul nakladatelství Crew, první samostatný román Štěpána Kopřivy, první kniha s obálkou Jiřího Gruse, první česká akční sci-fi s psychopatickým masovým vrahem v hlavní kladné roli, první dárek vaší milované babičce, pokud potřebujete urychleně dědit.

Alena_S
23.06.2015 3 z 5

Když se po přečtení podívám na obálku, nevím, jestli za své víc mluví titul (Zabíjení, no co dodat) nebo vyobrazení hlavního hrdiny (fuj). Přesto autorovi hvězdičku dám, protože psát fakt umí a díky tomu z toho zabíjení přece jen občas vykoukne děj, a ještě jednu za úžasný nápad jménem Splatterhouse (trafikám by rozhodně slušel) a další za dobře natřesené Pyreneje :-)

Terva
18.04.2015 5 z 5

Sprška střel, zabíjení, krve, vody, cihel, zabíjení, výbuchů, černého humoru, zabíjení, honiček, nemocničního humoru, zabíjení a humoru, vše v jednom příběhu o zabíjení.
Tady je malá ochutnávka :
PRODAVAČ - "Je to klasika"
KELLER - "M-hm."
PRODAVAČ - "Pomalu sběratelská záležitost."
KELLER - "Úžasný"
PRODAVAČ - "Antikvární kousek."
KELLER - "Á-ha."
PRODAVAČ - "Takže za ní chci sedm dolarů."
KELLER - "Cítíte to?"
PRODAVAČ - "Co?"
KELLER - "No, vypadá to, že jste se posral."
PRODAVAČ - "Co?"
KELLER - "S tou cenou"
PRODAVAČ - "Hele, nechcete, nechte bejt. Já vám to nevnucuju. Nekoupíte vy, koupí někdo jinej.....
.......tohle je Micro-Uzi, člověče, zhmotnělá legenda a--."
KELLER - "Chci jenom jednoduchej automat a jeho sběratelská hodnota mě zajímá asi jako hladovějící dětiv Africe."
PRODAVAČ - "Člověče, nic ve zlym, ale jste barbar. Myslel jsem... No nic, ocenil bych, kdybyste vypadnul a už se tady-- Dobře. Dobře. Dobře. Dobře. Pět dolarů?"
KELLER - "Čtyři. To je standardní cena."
PRODAVAČ - "Ale za takovej skvost-- Dobře. Dobře. Dobře. Dobře. Čtyři dolary."
KELLER - "Tady jsou, padre."
PRODAVAČ - "D-děkuju."
KELLER - "Náboje?"
PRODAVAČ - "Osm stovek. Na dvacet zásobníků."
KELLER - "Tady je radost nakupovat."
PRODAVAČ - "To....to jsem rád, že jste spokojenej, pane."
KELLER - "Příště přijdu zas."
PRODAVAČ - "Hrchm."
KELLER - "Co?"
PRODAVAČ - "Nic."

dobroslav9182
28.12.2014 5 z 5

Jak už jsem psal u Asfaltu poněkud hrubozrnější prvotina (Adarhargský jed ze série Mark Stone nepočítám ;-) ) dalšího krále české splatter sci-fi. John Keller je správný psychopat, který pro vraždu nejde daleko, stejně jako Štěpán Kopřiva je správný psychopat, který nejde pro vtip a trefný vulgarismus... no, taky daleko.

Khagrael
09.07.2014 3 z 5

Cetl jsem jako prvni Asfalt, takze jsem ocekaval od dalsi knizky hodne. Zabijeni je celkem zklamanim, pripadalo mi to i tak nejak prekombinovane a na rozdil od Asfaltu ne tak ctive, jak by se mohlo na zacatku zdat.

Honzeecheck
30.05.2014 3 z 5

Ještě že jsem četl Asfalt dřív než tohle... hodně průměrná kniha, která kromě pár vtipnejch hlášek nemá co nabídnout. Vlastně jo, za tu metodu zabití tý spisovatelky si to tu hvězdu navíc zaslouží :-)

BobbyB
03.10.2013 3 z 5

Hlášky opravdu super... a to je tak asi všechno :-( vulgaroidni exibicionismus me totiz vubec nebere. Mam pocit, ze je to autorova poklona filmu, ktery videl pred deseti lety, tj. Natural Born Killers (Takoví normální zabijáci). Od knih i od filmu chci mj. i nejake vnitrni obohaceni a/nebo pouceni, coz zde lze shrnout asi do koanu "je kámen kobliha"?

Ocas
07.09.2013 5 z 5

Zabíjení mě překvapilo, zabíjení mě uzemnilo, zabíjení mě dorazilo. Štěpán Kopřiva nemá mnoho knih, proto když sem přečetl Asfalt, dokoupil sem okamžitě s natěšením ostatní. Za mě je zabíjení tou nejlepší knihou od Kopřivy. Svižné, čtivé, akční, humorné. Takže pro mě vše co potřebuji. Teď trochu bokem zaráží mě, proč je u této knihy napsáno HOROR???

MartinH
04.09.2013 1 z 5

Autor asi upadl na hlavu když tohle plodil, možná by to chtělo zajít k doktoroj. Drsný čtení hodně můžu, ale tohle překročilo jakýkoliv hranice mílovými kroky a pak zmizelo za horizontem. Děkuju mé šťastné hvězdě, že jsem si tuhle sadistovu fantazii nekoupil.

Lulla71
12.08.2013 5 z 5

Obdivuji Štěpánovu fantazii, nápady a práci s češtinou:) Zabíjení a Asfalt jsou pro mě bezesporu dvě nejvtipnější české knihy co jsem četl. Díky Štěpáne!

okularo
03.04.2013 3 z 5

Ze začátku dost dobrá sranda a maso,ale ta poslední třetina nic moc.
Asfalt je Asfalt!!!

Stinger78
28.03.2013 5 z 5

Po téhle knize jsem sáhl, když jsem se chystal na dlouhou cestu vlakem - a málem jsem zapomněl vystoupit. Neskutečná řežba. Kopřiva, vy jste blázen :-) Ale neměňte se :-)

N10Tikky
11.02.2013 4 z 5

Pro mě lepší než Asfalt... :)

X3ON
05.02.2013 5 z 5

wow, co na to rict sila :D, nedoporucuju pro slabsi povahy :D

OldaB
31.07.2011 3 z 5

Potřetí jsem knihu konečně přečetl, začátek skvělý, ale prostřední část (přestřelka v hospodě) jsem vyloženě protrpěl. Závěr knihu zase nakopnul (i když mučící pasáž je opravdu vydatná), přesto mi další knihy (hlavně Asfalt) připadly lepší.

machalcz
08.03.2011 3 z 5

Pár stránek mi trvalo, než jsem si navykl na styl psaní tohoto autora. Přeci jen to je něco jiného než Kulhánek. Ale když se do toho člověk dostane, tak to stojí za to. Akce, akce, akce.

Hellboy
30.11.-0001 4 z 5

Dokonale vypointovaný a nesmírně krvavý příběh z pera komiksového scenáristy Štěpána Kopřivy. Obálku maloval Jiří Grus. První ne-komiksový počin nakladatelství CREW. Název, který dokonale vystihuje dění. Nestačí? Hlavním hrdinou je odsouzený masový vrah:) John Keller (přičemž nudné jméno Keller považuju asi za největší slabinu jinak nabušené knihy) má na kontě pár set tisíc killů, jenže posledních šestnáct let nevytáhnul paty z vězení. A to má ještě štěstí, že na Saturnu neexistuje trest smrti... Pak se ale jednou dostane ven, protože je potřeba vykonat "prácičku", kterou může zvládnout jedině on. A asi je jasné, co že to má tenhle schizofrenní zabiják posedlý Alfredem Hitchcockem udělat... Celou knihu jde totiž jen o jedno - zabíjení. (A občas také filosofické rozpravy na téma Kámen je kobliha (str. 297))

Štěpán Kopřiva
česká, 1971