Za zdmi

Za zdmi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387997/bmid_za-zdmi-uUR-387997.jpg 4 346 128

Kristy má pocit, že uvízla na mrtvém bodě. Aby uživila dospívajícího syna Ryana a nemocného otce, zůstává v práci, která ji čím dál víc vyčerpává: coby zaměstnankyně texaské věznice je totiž dennodenně v kontaktu s lidmi, kteří spáchali ty nejhůře představitelné věci a jsou odsouzeni k trestu smrti. Když se seznámí s Lancem, který Ryana učí džudo, věří, že by se její život mohl konečně obrátit k lepšímu. Naneštěstí se záhy ukáže, že Lance je monstrum; začne ji týrat jak psychicky, tak fyzicky. Pro Kristy je nemyslitelné, že by své trápení přiznala synovi nebo otci, a její jedinou oporou se paradoxně stává Clifton, vězeň čekající na popravu za zabití svých dvou dětí. Jenže ten toho zpoza zdí své cely zmůže jen pramálo. A Kristy se sama musí rozhodnout, kolik si toho ještě nechá líbit …... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Walls , 2017

SugarDolly
17.01.2019 3 z 5

Precizně napsaný thriller, ušitý dle osvědčené šablony. Nic objevného, příjemná oddychovka.

Danago
09.01.2019 4 z 5

Velice dobře napsaný thriller. Opět jinak zpracované téma domácího násilí. K tomu velmi zajímavé prostředí věznice a trestů smrti.
Jako vždy autorka neskončí tam , kde by jiná knížka končila. Příběh je dobře zpracovaný od prvopočátku do úplného vyřešení.

Bisdog
06.01.2019 5 z 5

Přiběh s dobrým námětem ,přečteno jednîm dechem ,silný přiběh...........

kneslova
05.01.2019 4 z 5

Autorka píše dobře a na příběhu je to znát , některé situace a vztahy mi přišly příliš mimo - takové americké..
jelikož čtu už několikátou knihu s tímto tématem za sebou, tak myslím, že tato je na slušném průměru

evasamankova
05.01.2019 5 z 5

Napínavý, dobře se čtoucí thriller, jehož pointy by vydaly na knihy dvě. Střet spravedlnosti a "spravedlnosti" byl návykový, knihu jsem odkládala jen nerada.

zbožňuju_knihy
03.01.2019 4 z 5

Na toto téma doporučuji "Horko domácího krbu". Bohužel mne nezaujala a nebavila Panenka, tuto knihu jsem dostala k Vánocům, tak jsem se do ní pustila. "Nezklamala" - americké řešení situace mne nezasáhlo. Mám raději realitu, než takovéhle konce.. Ale čtivé to bylo, hlavně druhá polovina knihy, proto dávám spravedlivé 4*

Pípasek
26.12.2018 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Gradující napětí, velké emoce,
závěr ač "nespravedlivý" přesto jste ho aktérům děje přáli

lenka666
26.12.2018 4 z 5

Kniha mě dostala až od poloviny, proto jen čtyři ✨. Ale potom dobrý.