Za zdmi

Za zdmi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387997/bmid_za-zdmi-uUR-387997.jpg 4 346 128

Kristy má pocit, že uvízla na mrtvém bodě. Aby uživila dospívajícího syna Ryana a nemocného otce, zůstává v práci, která ji čím dál víc vyčerpává: coby zaměstnankyně texaské věznice je totiž dennodenně v kontaktu s lidmi, kteří spáchali ty nejhůře představitelné věci a jsou odsouzeni k trestu smrti. Když se seznámí s Lancem, který Ryana učí džudo, věří, že by se její život mohl konečně obrátit k lepšímu. Naneštěstí se záhy ukáže, že Lance je monstrum; začne ji týrat jak psychicky, tak fyzicky. Pro Kristy je nemyslitelné, že by své trápení přiznala synovi nebo otci, a její jedinou oporou se paradoxně stává Clifton, vězeň čekající na popravu za zabití svých dvou dětí. Jenže ten toho zpoza zdí své cely zmůže jen pramálo. A Kristy se sama musí rozhodnout, kolik si toho ještě nechá líbit …... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Walls , 2017

Toňula
18.02.2020 4 z 5

Napínavý román řešící palčivé téma domácího násilí na příběhu hrdinky, která kromě osobního trápení reší netypický vztah s odouzeným na smrt, otázku nejen svojí viny a neviny, ale i ostatních. Hrdinka je sympatická především osobní silou, láskou ke své rodině i velkou vnímavostí k problémům ostatních. Opravdu zajímavý a netradiční příběh.

veronika9761
17.02.2020 5 z 5

Naprosto neobvykla knizka o vine a nevine. Jdu hned cist dalsi knihy autorky.

Pája699
10.02.2020 5 z 5

Drsná kniha o domácím násilí a trestu smrti. Po přečtení této knihy mě až trochu mrazí. Žádná týraná žena to nemá jednoduché a vypořádá se s tím po svém. Více takových knih...ženy by se za to neměly vůbec stydět a bát promluvit!! Co se týče Cliftona, tak až do samotného konce jsem tajně doufala, že to dopadne jinak. Určitě stojí za přečtení.

Mandlevest
06.02.2020 4 z 5

Velmi potřebné, v poslední době hojně zpracovávané téma domácího násilí, zpracované čtivě, se stupňujícím se napětím a přesto mám z této knihy divný pocit. Asi je to tím, že kniha hodně řeší i trest smrti, o justičních omylech v Americe netřeba psát, toto jsem těžko vydýchávala (vůbec jsem nepochopila, jak může hlavní hrdinka tolik let vykonávat práci, kterou vykonávala) a, pro mě, velmi kontroverzní konec. Kniha nejen o domácím násilí, ale i o vině a trestu. 4* hlavně za to, že asi nikoho, kdo ji přečte, nenechá chladného a bude o ní přemýšlet.

Juvka
13.01.2020 4 z 5

Kniha mě ze začátku nijak zvlášť nezaujala. Říkala jsem si, že je to běžný thriller. Ale pak dostala takový spád, že jsem pořád chtěla vědět víc. Domácí násilí na ženách je v dnešní době dobrým tématem.

ujunka
22.11.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Napínavá, čtivá, hlavní hrdinka sympatická, Clifton si mě získal a jeho osud mě dojímal. Přála jsem si, aby se stalo "něco" a dobře to s ním dopadlo. A "něco" se skutečně stalo, ovšem někomu jinému, někomu, kdo si trest zasloužil...
Plný počet hvězdiček :-)

koki.veru
01.11.2019 5 z 5

Nádherná knížka. Úplně mě pohltila, nemohla jsem vůbec přestat číst. Okamžitě jsem si oblíbila hlavní hrdinku a fandila jí od začátku do konce :) Po nějaké době mě zase nějaké knížka dostala :) super.

MiliKry
29.10.2019 5 z 5

Pěkně napsaná knížka, napínavá až do konce

markyticka
26.10.2019 5 z 5

Při čtení knihy jsem přejela svojí zastávku, tak moc jsem se začetla. Ke konci jsem spěchala, abych věděla, jak to dopadne. Moc dobře napsané a i přeložené.

florentinas
13.10.2019 4 z 5

Poslední dobou jsem si oblíbila knihy s podobnou tématikou. Týrající manžel...Líbilo se mi, že v knížce byla i z prostředí věznice

LéňaM
08.10.2019 5 z 5

Moc pěkné čtení hlavni hrdince jsem moc fandila.
Kniha plna překvapení a napětí

verca0794
03.10.2019 5 z 5

To teda bylo něco, chvěju se ještě teď. Když se zamýšlím nad tématem knihy, je mi ouzko. Nechci moc napovídat, tak jen zmíním, že je mi zle z toho, jak to ve světě chodí. Hrdince jsem fandila. Kniha mě donutila se zamyslet nad světem lidí a příběh prožít. Napínavé od začátku do poslední věty. Autorce moc děkuju. Perfektní!!! Doporučuji.

denča1000
20.09.2019 5 z 5

Od prvního řádku jsme věděla, že mě kniha bude bavit a bude se mi líbít a byla to pravda.

Příběh byl ze zajímavého prostředí se zajímavým dějem.
Byl to neúplně obyčejný děj, jako každý jiný. Kniha byla z jiného pohledu.
Každopádně jsem od knihy čekala větší zvrat a připravovala jsem se na něj, ale on vlastně nepřišel. Přemítala jsem si v hlavě, jak to celé dopadne, ale asi jsem měla příliš bujnou fantazii. Čekala jsem, že Cliftonův příběh skončí jinak a i konec hlavní hrdinky jsem čekala větší napětí.

mandari
13.09.2019 5 z 5

Naprosto úžasné! Přečetla jsem ji v rekordním čase - nešlo se od ní vůbec odtrhnout. Skvěle zpracovaná závažná témata, parádní příběh od začátku až do samého konce.

Lusicat
28.08.2019 5 z 5

Knížka má spád a velmi dobře se čte, čtenář stále čeká jak to Kristy vyřeší. Každopádně mi trošku prožitek z knížky zkazily spoilery v komentářích. Určitě doporučuji přečíst komentáře až po přečtení knížky. Čtenář ví, že Lance je násilník, již z popisu knihy. Každopádně jsem hledala známky jeho budoucí "dominance" již při počátku seznámení, ale musím říct, že jsem je neviděla. Tím je tento příběh jiný, už jsem četla na toto téma dost knížek, vždy to byl bohatý muž z vyšší vrstvy, co chtěl ženu doma a tu trýznil. Tady ten příběh mi přišel víc uvěřitelný a tím víc děsivý, že se to může stát komukoliv, protože z počátku to člověk nevidí nebo nezpozorovává signály. Téma trestu smrti a spravedlnosti, je taky velmi diskutabilní a zajímavé k probírání. Knížka na mě udělala dojem, čte se svižně a je velmi napínavá.

viki77
24.08.2019 5 z 5

Napínavý a poutavý děj o domácím násilný vydírání bezmoci a síle nakonec vše ukončit. Doporučuji přečíst

monci6485
20.08.2019 5 z 5

Skvělý příběh o tom, jak (ne)funguje vězeňský systém. Opravdu k zamyšlení.

Jiparis
15.08.2019 5 z 5

Precteno za jeden den.Moc me zaujala sonda do pocitu lidi nevinne odsouzenych a trpicich domacim nasilim.

Vladísek
15.08.2019 5 z 5

Příběh týrané manželky, milující matky a dcery v jedné osobě, která je pro své nejbližší ochotna riskovat i svou svobodu. Kniha byla perfektní, nemám co vytknout. Příběh, který čtenáře rozhodně nudit nebude.

Zlatinka.Emilly
11.08.2019 5 z 5

Kniha se mi četla dobře od samého začátku. Je pravda, že první stránky byly trochu rozvláčněné, ale to je normální, je třeba zasadit postavy do příběhu, aby čtenář mohl získat celkový obrázek. Zase další možnost, jak nastínit zamilovanému, že není všechno tak, jak vypadá. Do nitra druhého nevidíme. Kristy, ač v dobrém pracovním postavení, po zjištění, kdo je její manžel, nedokázala se sama z jeho trýzně vymanit. Ač byla svobodnější, než aktérka knihy Za zavřenými dveřmi, což je mimochodem úchvatná kniha, stejně přešlapovala na mrtvém bodě. Můžeme se proto divit, že sáhla k takovému rozhodnutí? K rozhodnutí, které ji tělesně osvobodilo od psychopata, ale po němž zůstala svázána svými činy již po celý život. Doporučuji k přečtení.