Za přísahu a lásku

Za přísahu a lásku

S vyprávěním ústřední postavy, normanského rytíře Humphrey Visdeloua vstupuje čtenář do Británie první poloviny 12. století, kdy po smrti anglického krále JIndřicha I. vzniká spor mezi třemi možnými následovníky trůnu – Štěpánem Anglickým, královnou Maud a vévodkyní Matyldou z Anjou. K nelítostnému zápasu o moc se připojují skotský král David, který vtrhne do Anglie ze severu, a Geoffrey de Mandeville, starosta Londýna, ctižádostivý šlechtic, který sní o tom, že se stane jedním z nejmocnějších, možná samotným králem. Román Za přísahu a lásku je historickou freskou, s poutavým a dynamickým dějem, která přibližuje méně známé období britských dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32066/za-prisahu-a-lasku-32066.jpg 4.421

Knight in Anarchy (1999)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Vyšehrad

Vlk.kh
30.12.2017

Knihu mi kdysi doporučil tatík, když jsem začal projevovat vážnější zájem o historii a prskal jsem nad tím, že historické romány, co se mi dostali zatím pod ruku jsou příliš idealizované, zromantizované a naivní a že si to zkrátka představuji trochu jinak. Tak to u této knihy opravdu nehrozí! Syrovost raného středověku a drsnost oněch časů sálá z každé stránky. Doporučuji všem, kteří chtějí číst realistický historický příběh a ne romantizované rytířské love story.

Vidlička
17.10.2017

Chardon řekl vše...
Je opravdu příjemné číst knihu, kde autor středověk romanticky nepřikrašluje a snaží se ho čtenáři vykreslit se vší tou špínou a krutostí (nebo pudem sebezáchovy?), ale ani ho zbytečně "nezhnusuje". Velmi povedené a čtivé.

chardon
23.06.2015

Neuvěřitelná kniha. Od první řádky Vás vtáhne do děje a zcela pohltí. Vypravěčské schopnosti autora a jeho smysl pro detail (místy až krutý detail) jsou zcela vyjímečné. Autenticky vystihuje dobu ve vší její středověké krutosti, kde lidský život neměl valnou cenu a rytířská čest a manská povinnost byly alfou a omegou smyslu života každého rytíře. Autorův popis míst, bitev, intrik, soudů či poprav je natolik realistický, že Vám zákonitě přijde na mysl, že v té době musel žít a Vy mu to rádi uvěříte. Nic si ve svém vyprávění nepřikrašluje romantickými výlevy, ale zároveň z této knihy nedělá bezdůvodnou řezničinu s potoky krve.
Krutost a násilí patřily k této době a autor si je toho plně vědom, což dává naplno pocítit již v úvodu svého románu.
Pro čtenáře to má ovšem svou výhodu. Má na výběr dvě možnosti. Buď po dočtení prologu na straně 8 zaklapnout knihu a s žaludkem na vodě ji dát zpět do knihovny, a nebo se nedočkavě zakousnout do první kapitoly a probíjet se nástrahami života normanského rytíře Humphrey Visdeloua na jeho cestě za přísahou a láskou.

Smiragl
04.02.2015

i po letech se mi okamžitě vybaví začátek této knihy, ten opravdu stojí za to!

Autor knihy

George Shipway