Z popela

Z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515899/bmid_z-popela-653b9537dd046.jpg 4 117 36

Když Eason zjistil, že z hořícího domu nevynesl svou ženu, ale její nejlepší kamarádku Bree, pohltila ho hrůza. Nikdo další požár nepřežil – ačkoli po té noci jako by skutečně nežili ani oni dva. Eason se jako svobodný otec bez střechy nad hlavou nastěhuje k Bree do domku pro hosty. A i přes pocit viny a hluboký žal spolu nakonec dokážou vytvořit jeden tým. Co se může z popela jejich životů zrodit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

From the Embers , 2021

DK197
09.02.2024 4 z 5

KNIHA: Tohle počteníčko rozhodně není klasická romantika. Hlavně na začátku si to hodně hraje s lidskými emocemi, vypráví o tom, jaké to je vyrovnat se ztrátou životního partnera. Pak se to přetaví v příběh o tom, jak se milující rodič snaží zvládat výchovu zbožňovaných dětí a ukrást pro sebe trochu té něhy a lidského tepla. Je to jiné, je to něžné a mně se to líbilo. Navíc vás čeká napínavý závěr... Akorát si říkám, jestli některé zápletky zbytečně neudělaly z postav černobílé padouchy a oběti... Docela škoda a na sílu.

MiskaMa
23.01.2024 4 z 5

Téma je neotřelé, ale smutné. Eason zachrání z hořícího domu místo své manželky nesprávnou ženu, její nejlepší kamarádku. Autorka dobře popsala emoce, které hlavní postavy prožívají po tragédii, která je potkala. Bolest, smutek, vina ruku v ruce přechází k rozhořčení a znechucení, když začnou na povrch vyplouvat nečekaná tajemství.

Knížka byla čtivá, krátké kapitoly na přeskáčku vypráví Eason a Bree. Hezky jsou taky popsané vztahy obou hlavních postav s jejich dětmi. 4*

boeink
20.01.2024 4 z 5

Život se jim rozpadl doslova na popel. A z popela museli znovu vstát a začít znovu žít. Eason a Bree a tři malé děti. Do té doby nebyli ani moc kamarádi, ale ta nešťastná událost všechno změnila..
Ta romantická zápletka byla od začátku jasná. Jejich strasti ale ničivým ohněm neskončily.
Nechci nic prozrazovat. Četla jsem už sérii Napsáno s lítostí (nadějí) a znovu musím pochválit styl, jakým autorka píše. Líbí se mi, že děti jsou nedílnou součástí jejích knih (obrázek s kočkou, který nakreslil Asher, mě dostal). Pokud jste plačka, jako já, budete občas potřebovat kapesníky.

LucyEcstasy
20.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Z popela - Aly Martinez

Představte si poutavou anotaci, kdy tu máme dva páry a z každého přežije jen jeden člověk. Tohle se totiž stalo Easonovi a Bree. Jejich protějšky zemřely při strašlivém neštěstí.

Nastoluje se tu téma traumatu, deprese, vyrovnání se s takovou událostí. Prostě samá těžká témata. Autorka umí vystihnou emoce a pocity obou hlavních protagonistů, kdy jsem kolikrát chtěla řvát či brečet s nimi.

Jenže pak to zabily postelové scénky. To mi zkazilo celkový dojem ze čtení. Nevadil mi samotný fakt, že se to odehrává, ale styl, za který by se nemusela stydět kdejaká kniha červené knihovny. Přišlo mi to tam násilně vložené a nepatřičné, vzhledem ke zbytku námětu. Čekala jsem srdcervoucí příběh, který jsem samozřejmě z části dostala, ale je tam i ta odvrácená tvář. Nepotřebuji vědět, kde má kdo pusu, jazyk a další věci. Ve finále tam autorka přidala i psychologicko thrillerový prvek, který sice byl velkým zvratem, ale já si říkala, zda to nebylo už překombinované.

Celkově jsem u knihy na vážkách, kam bych ji zařadila ve stupnici. Čtivost ji nechyběla, strastiplné období taky super, ale pak to prostě některé věci zkazily. I postavy jsem si celkově oblíbila a jsou sympatické. Je tam ale to ALE..

keiko33
20.01.2024 4 z 5

Príbeh nebol zlý, myšlienka fakt super. No potom príde to "ale". Do nehody to bolo super, respektíve začiatky spolužitia po tragédii. No potom čo sa konečne dajú dokopy to začalo byť presladené klišé. Ešte aj tá sladká prezívka Bree to vystihovala. Už som len vnímala tu cukrovú vatu a nič okolo. Musím povedať, že má v knihe nič neprekvapilo, všetky zápletky som tušila. Proste bolo všetko predvídateľné. Nebolo to vôbec zle, len podané tak gýčovito. Nenáročného čitateľa kniha možno nadchne, no mne bude splývať s množstvom ďalších kníh.

Andrejka91
15.01.2024 5 z 5

Konečně něco jiného, než jen romantická oddechovka, kde se potkají, zamilují, rozejdou a nakonec se dají dohromady.
Tato kniha mě naprosto pohltila. Byl to krásný ale zároveň smutný a napínavý příběh, jaký tu ještě nebyl.
Doporučuji přečíst, stojí to za to.

P3_tis
12.01.2024 5 z 5

První setkání s autorkou a tak krásný a dojemný příběh. Přestože je kniha tenká a vy už víte hlavní zápletku o hořícím domě, ty další zápletky vás dostanou

Aiden888
11.01.2024 3 z 5

Tak tohle za mě úplně nefungovalo. Ze začátku jsem byla nadšená, nesprávná žena vytažená z hořícího domu, smršť emocí, nenávist, výčitky. Super. Pak postupná láska. Taky super. Akorát tam toho bylo nějak moc. Většina knihy jen o tom, jak se pošťuchují a milují a ta rádoby thrillerová zápletka na konci mě vlastně nepřekvapila, nepobavila ani mi nepostavila chlupy na rukách. Poměrně nezáživná knížka a znova si ji určitě nepřečtu.

lena.o.knihach
11.01.2024 3 z 5

Od Aly Martinezové u nás už pár knih vyšlo a mně se do ruky dostala až tato nejnovější contemporary romance Z popela.

Neměla jsem žádný problém se začíst, i když mě hned ze začátku autorka šokovala tím, co se v příběhu stalo. Pokud si ovšem přečtete anotaci, překvapeni nebudete.

Srdceryvné vyprávění se střídalo z pohledů hlavních postav.

Bree má dvě malé děti, žije v rodinném domě se zahradou a vlastní úspěšnou firmu. O peníze tak nemá nouzi.

Eason nechce být jen malým písmem napsaný na desce jako skladatel, rád by i vystupoval na podiu. Jenže prorazit v hudební branži není tak jednoduché a musí myslet hlavně na svou dcerku.

Knize se nedá upřít čtivost a ještě k tomu nemá ani 300 stran, takže s ní opravdu mnoho času nestrávíte. Moc se mi líbilo, jak autorka vykreslila vztahy mezi rodiči a dětmi.

Já bych byla spokojená, kdyby knížka skončila sto stran před koncem. Jenže pak muselo přijít drama a v tomhle případě se jednalo o zápletku (na můj vkus zbytečně překombinovanou), která se mi tam vůbec nehodila.

#spoluprace @knizniklub @knihkupectvi_luxor

Books_by_Dee
10.01.2024 5 z 5

Knížka Z popela na mě už v mém TBR seznamu čeká pár let. Vzpomínám, že na mě číhala na tik toku a anotace mě tak zaujala, že na seznam putovala, avšak nevím, proč jsem se jí vyhýbala. Jednoho krásného dne jsem se však dozvěděla, že jí v prosinci vydává IKAR, takže jsem ihned dělala objednávku a den vyzvednutí se rovná den přečtení.

A panebože Dostala jsem přesně to, co jsem čekala a možná ještě víc. Kdyby tam nečekalo až takové pohádkové „drámo“ má to i 5 , ale

Kniha vypráví příběh dvou ztracených duší. Příběh začíná tragédií, kdy v domě Easona vypukne požár a jeho manželka a Bree manžel při požáru zemřou. Z hořícího domu Eason omylem vynese právě Bree. On se jako svobodný otec stěhuje k Bree do domku pro hosty a společně utváří skvělý tým a navzájem si začínají pomáhat.

Knížka je skvěle napsaná a v při čtení jsem zažila ne jeden šok a závěr ten mě naprosto emočně rozcupoval. (O epilogu ani nemluvím)

Tahle knížka by Vás neměla minout. Je to taková jednohubka, která nemá moc stran. Já jsem byla překvapená, když jsem zjistila kolik knížek od Aly Martinez již v ČR vyšlo a musím se tedy podívat po dalších jejich kouscích.

Zuzi_cte
07.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Jo, tohle bylo dojemny, silny a misty az neuveritelny. Je tam velka podobnost s knizkou Nelituju niceho od Colleen Hoover (v tom zakladnim zvratu). Ale presto se mi pribeh Bree a Easona moc libil.

katerina5619
05.01.2024 5 z 5

Krásný příběh, překvapivá a nečekaná zápletka a moc dobře se kniha četla, nedalo se od ní odtrhnout. I překlad byl skvělý, myslím, že mám další oblíbenou autorku. Určitě přečtu i další knihy od Aly Martinez.

monika0181
02.01.2024 5 z 5

Neskutečná kniha. Stejně jako ostatní knihy Aly Martinez je příběh velmi emotivní, citlivý, plný napětí a lásky. Po přečtení anotace jsem si říkala, co nás v příběhu čeká, na to ale moje fantazie nestačila. Dalo by se očekávat, že příběh bude plný klišé, ale jak to autorka umí, nebylo to tak.
S každým listem knihy jsem očekávala, co nám odkryje a z čeho dalšího se mi zastaví srdce.
V žádném případě nechci spoilerovat. Kniha si zaslouží přečíst bez přípravy předem.
Bože, ta byla tak krásná. Stejně jako ostatní knihy od AM mi zůstane v srdci a v knihovně a ráda se k ní opět vrátím.

jeny-v
20.12.2023 5 z 5

Parádní kousek, který bych si dala i zfilmovaný, a proč ne .....
Spisovatelka si pro nás, romantické čtenářky, opět připravila příběh nejen plný smutku, překvapení, štěstí, vášně, ale i humoru s originálním scénářem, krátkými kapitolami a skvělou konverzací postav. Velkým plusem hodnotím i precizní překlad Zuzany Ĺalíkové se šťouchavými dialogy mezi hudebním skladatelem a majitelkou Prismy, nebo "životní moudra" věkem mně blízké Jillian.
Zasněně jsem prožívala trnitou cestu v soužití Bree s Easonem a také společnou výchovu dětí Ashera, Madison a Luny, včetně pořízení Orea: Posunul se na posteli o něco níž a s úsměvem se mi zadíval do očí. „Dobře. Tak na to nezapomínej, protože je ti jasné, že jim tu kočku pořídím, viď?“ Povzdechla jsem si, ovšem jen aby se neřeklo. Ne že bych po kočce toužila, ale ani se mi nepříčilo ji mít. „Toho jsem se bála.“
Jakkoli to možná bylo bezútěšné a smutné, tak jsem si uvědomil, že mám zatracené štěstí, že mi zbyla Bree. Políbili jsme se, a ačkoli děti začaly okamžitě předstírat, že zvrací, ani na chviličku jsme se nepřestali usmívat.

evineckY
13.12.2023 5 z 5

Co člověk je schopen udělat kvůli peněz...
Navzdory hrůze, je kniha skvěle napsaná, jak už jsme zvyklí od této autorky
a rozhodně napínavý a krásný příběh doporučuji.

Paja1709
11.12.2023 5 z 5

Od autorky mám přečteno vše a opět nezklamala. Velmi pěkný příběh i když místy dost smutný. A ten konec........Můžu jen doporučit.

zrada požáry hudebníci, muzikanti

Aly Martinez