Z pohledu jezevčíka

Z pohledu jezevčíka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247807/bmid_z-pohledu-jezevcika-XCL-247807.jpg 4 173 60

Z pohledu jezevčíka série

Herkules je malý jezevčík a jeho nová panička Carolin je pro něj ten nejbáječnější člověk na světě. Jenže je tu ještě Carolinin přítel Thomas, kterého Herkules nemůže ani cítit. Thomas je pánovitý, hlučný a nemá rád psy. Kromě toho se ani ke Carolin nechová pěkně. A tak se Herkules rozhodne společně s kamarádem Felixem, kocourem a znalcem lidí, že se Thomase zbaví. Jejich rafinovaný plán jim vyjde, ale od té doby je Carolin bohužel jako vyměněná: celý den brečí a přitom poslouchá úplně příšernou hudbu. Je nabíledni, že potřebuje nového chlapa! A právě toho chce Herkules hledat. Ale jak najít toho pravého, když má v záležitostech mužů a lásky naprosto jiné představy než jeho panička?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dackelblick , 2010

Jitulevrtule
05.09.2017 3 z 5

Příjemné, odpočinkové a nenáročné čtení. Hodnotím spíše jako průměr, protože mě děj nijak zvlášť nepohltil. Asi bych doporučila mladším čtenářům.

Rrrroumi
03.08.2017 2 z 5

Oproti Psímu poslání je tahle kniha docela slabá. Pro 12-letou dceru bych jí nejspíš s radostí koupila, ale na mě byla až příliš jednoduchá.

kadgam
28.07.2017

Pre mňa aj ako milovníčky psov trochu nudné.

ivzu77
15.07.2017 4 z 5

Odpočinková kniha, vtipný příběh, skvělý vypravěč. ....
Herkules byl borec.

katka.oo
25.06.2017 5 z 5

Krásná a milá knížka, přečteno za dva večery. Dala bych 4*, ale protože máme doma taky jezevčíka a kočku a představa co ti dva spolu můžou vyvádět je opravdu zábavná :-) takže 5*. Doporučuji (nejen) pro milovníky psů a já pádím do knihovny pro další knížky od F.S. :-)

Veřenka13
12.06.2017 4 z 5

Kniha pro všechny milovníky jezevčíků. Autor musel jezevčíka určitě vlastnit, dokáže výborně vystihnout jejich povahu. Výborná, odpočinková kniha, třeba na letní dovolenou.

HoneyBunny
05.05.2017 4 z 5

,, ..........všechny regály jsou zaplněné knihami až ke stropu. Já sám neumím číst ani trošku. Nechápu, jak to vlastně chodí. Jasné je, že se musí neuvěřitelně dlouho pozorovat list papíru se zvláštním vzorem. Potom se v lidské hlavě něco děje-aspoň tak si to představuju. Lidi občas totiž vybuchnou smíchy, když tak pozorují ten list papíru, ačkoli nikdo nic neřekl a ani se nic jiného nestalo. Nebo se někdy dokonce rozpláčou. Inu co jenom ten papír s lidskou hlavou provádí? Způsobuje snad nějaký druh halucinací? Nebo snění?"
Po všech těch koncentrácích jsem si vybrala vtipný nenáročný jezevčíkovo dobrodružství;)

Jane417
22.03.2017 5 z 5

Moc milá knížka a veselý příběh! Do jezevčíka Herkula se zamilujete!

buldozer5
07.03.2017 4 z 5

Hezká knížka, ale podle mě ji autorka mohla zpracovat trochu zajimaveji. Vsechno se porad dokola točilo kolem Carolin a jejích vztahů.

Jája92
24.02.2017 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem několik let měla sama jezevčíka a je to jedna z mých nejoblíbenějších ras, tato kniha, na kterou jsem náhodou narazila v knihovně , se stala jasnou volbou. A zvolila jsem velmi dobře! Vtipná , nenáročná kniha plna humoru, dialogů, které mě pobavily. Mohu doporučit každému milovníkovi zvířat :-)

kusma
29.12.2016 4 z 5

Pohodová, nenáročná knížka, která pobaví. Líbila se mi hlavně první část, kdy jsem se občas zasmála i nahlas. V druhé půlce to trochu ubralo na plynu, ale přesto jsem se ke knížce ráda vracela. Jako milovník psů mohu jen doporučit.

minde
21.10.2016 4 z 5

Moc milá knížka. Mám slabost pro jezevčíky, sama jsem v dětství jezevčíka měla. I když je jasné, že v knížce to byla nadsázka, tak vím, jak jsou tihle pejsci vychytralí a dokážou na svého pánička lecos hrát :)
Jinak samotný příběh průměrný, a hodně mi připomínal "Garfielda ve filmu", až na to, že zde to bylo opačně - hlavní postavou byl pes... Tak proto jenom 4*

AnetSpring
08.05.2016 5 z 5

Nádherná knížka!! Herkules je boží!! V téhle knížce si každý něco najde! Určitě doporučuji lidem každého věku.

sarkajohanka
22.03.2016 5 z 5

Knížka plná humoru a donutí i trochu se zamyslet, jak nás vidí naši "miláčci"... Jedna z knih, kterou rozečtete a odložíte po chvíli přečtenou...

Radííí
27.02.2016 4 z 5

Moc milá a vtipná kniha... četla se sama :)

katerina5544
11.02.2016 5 z 5

Naprosto úžasná, milá, neskutečně vtipná knížka!!!! Já se tak pobavila, doporučuji všem - hlavně pejskařům :-) to ještě budu číst hodněkrát!

Jahoda197
07.02.2016 5 z 5

Parádní knížka. Vyprávění z pohledu jezevčíka Herkula hezky zpestřuje jinak nezajímavý obyčejný příběh jeho paničky Carolin a já tak můžu knížku jen doporučit :)

Ranuncul
04.12.2015 3 z 5

Přijemná knížka,jsou tam vtipné okamžiky,ale na knihu Psí poslání to rozhodně nemá.

Aaliyan
25.08.2015 4 z 5

V práci jsem tuhle knížku nahodile otevřela a okamžitě se mi rozjel úsměv. Myslím, že každého "pejskaře" tato kniha potěší. Dobře se četla, ale dokázala jsem ji odložit, za což o jednu hvězdičku méně. Za mě super knížka k odpolední kávě nebo na balkon pro zkrácení času NEBO pro úpravu chmurné nálady. Nehledejte v ní žádnou filozofii, prostě si vezměte na klín psa a s pohodou se smějte.

Neri
26.07.2015 5 z 5

Trochu nekritických 5 hvězd....ale mám velkou slabost pro jezevčíky a ty hrubosrsté obzvlášť.
Je to moc milý příběh, taková pohádka pro dospělé. Potěšilo mě, že autorka už napsala několik dalších pokračování a tak pevně doufám, že se jich dočkám i u nás. Sice nejde o žádnou "velkou" literaturu, ale právě takových pohodových knížek , bez velkých dramat, násilností a obhroublostí, přitom vcelku originálně napsaných, moc nevychází. Ideální dovolenkové čtení.

psi jezevčík vypráví pes

Frauke Scheunemann
německá, 1969
2015  82%Z pohledu jezevčíka
2015  88%Kocourova tajná mise
2017  86%Jezevčíkova kocovina
2019  77%Jezevčík jako svědek
2018  85%Jezevčíkovy trable

Kniha Z pohledu jezevčíka je v