Z lodiček do holin

Z lodiček do holin https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74640/z-lodicek-do-holin-74640.jpg 3 113 28

Autorka úspěšných knih Důchodkyně nestřílejte a V padesáti na začátku vypráví tentokrát o tom, co vše musí překonat žena zvyklá na pohodlí bytu v centru Prahy, přátele a společenský život po přestěhování na samotu uprostřed pohraničního lesa. Humorně popisuje příhody spojené jak se změnou stylu života, tak i prostředí, v němž je sice možné přežít bez partnera, psa a signálu mobilního telefonu, ne však bez dobrodružné povahy a pistole v kapse.... celý text

maryzka
08.04.2015 2 z 5

Kniha je dobře napsaná, ale nebyla tak u mě úsměvná jako knihy, které jsem od ní četla

aknelka
09.03.2015 3 z 5

Upřimně nevím co si mám myslet, je to mé první setkání s paní spisovatelkou a mám ještě jednu knížku V padesáti na začátku a nevím jestli se do ní pustím. V polovině jsem měla co dělat abych knihu neodložila. Mě to přijde neskutečné, ve věku který hlavní hrdince je zvládnout co zvládá, zrekonstruovat chalupu, přežít špatné počasí, zimu, samotu. Byla mi vlastně nesympatická tím jak riskovala... zdraví, rozbité auto, bezpečnost. Co jsem jí záviděla byla příroda, procházky, výlety...... Na druhou stranu je to kniha a nic nemusí být reálné.

orinka3
30.06.2014 3 z 5

Moje první kniha od ní. Pro mě trošku nudné, čekala jsem větší odvaz a více legrace. A co mě nejvíc štve, tak moudra na konci kapitol! Opravdu, to tam být nemuselo, ruší to při čtení. Jinak paní velice obdivuji jak je manuálně zdatná i odvážná. Když člověka nebrzdí finance - soudím podle toho, jak suverénně a bez nějakých starostí o peníze řeší aktuální situace. Vidím to na majetnou rodinu. Tím víc oceňuju, že si umí poradit a rozmazleně nefňuká. Škoda, že v knize nejsou místo kreseb fotografie! Všimla jsem si, že ráda fotí a knihu by to obohatilo. Jen je mi divné, že se neobejde bez televize, tahá ji sem a tam - já jsem ráda, když je vypnutá. Jo, a neuniklo mé pozornosti, že řídí auto pod vlivem. Měla by být opatrnější, ucho se někdy utrhne;)

bookcase
25.06.2014 4 z 5

Přelouskáno za chvíli, taková oddechovka. Téma rekonstrukcí mě zajímá, tak jsem si početla.

mariva
20.02.2014 5 z 5

Po autorčiných knížkách sahám, když potřebuji malou knížečku, kterou přečtu za pár hodin a u které neztratím přehled o ději, když musím čtení často přerušovat. Pro tento účel jsou přesně to pravé a tahle u mě opět zabodovala. Okolí na mě možná chvilkami koukalo divně, když jsem se rozesmála, ale já se opravdu dobře bavila. Nezklamal ani autorčin neutuchající optimismus a radost ze života a jako bonus jsem přivítala, že některá místa jejích výletů jsem před dvěma roky měla také možnost navštívit. Stejně jako ona jsme si zanadávali nad požadovaným vstupným před vstupem do restaurace u Pravčické brány, obdivovali krásy Belvederu i plavbu soutěskami. Pokud by mě cesta ještě někdy zavedla do Českosaského Švýcarska, asi si její knihu vezmu jako průvodce a rádce, kde se dá dobře najíst :)

pajuu
12.02.2014 2 z 5

Místy velmi vtipná kniha, která vás vtáhne do děje a vykresluje zážitky autorky po zakoupení chalupy na Šluknovsku. Přečetla jsem ji za jeden večer, četla se poměrně rychle a děj měl hezkou linii. Na druhou stranu ale mnohá rozuzlení jsou napsána velmi chvatně, až ani nejde pořádně pochopit, co tím autorka myslela. Také její dlouhá, překombinovaná souvětí mi občas dávala smysl až na detailnější přečtení. 2,5 *

Renda
31.08.2013 3 z 5

Lehké letní čtení. Kniha by si zasloužila korekturu.

Alyx
18.09.2012

Stále docela vtipná knížka, ale už se vytratila lehkost a nadhled, který autorka ukázala třeba v Chalupářce. To je ale asi přirozený vývoj. Chalupářku psala žena plná síly, Z lodiček do holin důchodkyně (Ovšem ve srovnání s průměrnou důchodkyní je stále plná optimismu, to zas jo). Opět jde o autobiografický příběh a opět Marcela Mlynářová rekonstruuje starý objekt. Na počátku knihy rozdá nemovitosti dětem. Chalupu na Vysočině (známou z chalupářky) dceři, pražský byt synovi. Chce se přestěhovat k mamince, ale maminka najednou odmítne a autorka chce zůstat ve svém bytě. A autorka se velice diví, že z toho snacha není nadšená. upřímně, pokud něco slíbí, má to dodržet a ne se opájet svou velkorysostí a pak cuknout. Na knížce je taky vidět, jak se změnila doba. V Chalupářce se řešilo, jak sehnat stavební materiál, v Z lodiček do holin se řeší jak zabezpečit dům proti zlodějům...

humor autobiografické prvky

2010  68%Důchodkyně nestřílejte
2011  68%Z lodiček do holin
1999  72%Chalupářka
2012  75%Kdo nehřeší, nežije
2006  72%Dcera na zabití

Kniha Z lodiček do holin je v