Chameleon a zaklínadlo

Chameleon a zaklínadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7370/xanth-chameleon-a-zaklinadlo-7370.jpg 4 35 6

Xanth série

Xanth je země kouzel, ve které vládne magie. Každý tu má svůj vlastní magický talent a kouzla, které může použít jen on sám. Je to země centaurů, draků a bazilišků. Jen nešťastný Bink nemá žádnou magii. Hrozí mu vyhnání z Xanthu. Navždy! Gejzír nápadů a humorných situací v jednom z nejúspěšnějších předchůdců Zeměplochy. Cena August Derleth Fantasy Award za nejlepší román roku 1977.... celý text

Humor Romány Fantasy
Vydáno: , Corona

A Spell for Chameleon , 1977

Karča.K
01.12.2023

Progresivisté by autora i tuto knihu nejraději spálili na hranici, ale já jsem byla nadšena. Mám totiž vagínu a tím pádem jsem žena a jako normální člověk dokážu ocenit kvality tohoto literárního eposu. Knihu bych rozhodně doporučila i dospívajícím, kteří se teprve hledají.

NjaŇaMrnčala
31.05.2022 4 z 5

Hmm, právě jsem dočetl a moc doufám, že seženu i druhý díl.
Anthony Pierce je mi svými knihami připravil pěkné chvilky...

špulo
06.10.2021 5 z 5

Aaaaa, musím sa Xanthu trochu zastať. Čítal som tieto knihy v dobe vydania, čili 20 rokov dozadu. Už si nevybavím presne dej. Ale, pamätám si, že som bol z tejto knihy dosť nadšený. Uznávam, že som vtedy ešte nemal vo fantasy taký prehľad ako dnes. Aj tak dávam 5*. Pretože, na rozdiel od mnohých iných kníh, ktoré som prečítal, keď sa na túto pozriem občas na polici, vyvolá mi úsmev na tvári. Aj teraz. A to sa, podľa mňa, počíta najviac ;))

protokol
05.02.2020 1 z 5

hlavná postava je od začiatku v správaní predurčená na superhrdinu a jej falošné trápenie v opise minulosti je až trápne rovnako trápne ako celí príbeh .

vlkodlaq
19.06.2017 5 z 5

Téma hledání sebe sama mě obvykle nepřitahuje a když už se k nějakému dokopu, tak mě nudí, toto však byla výjimka. Velice čtivé, promyšlený a vcelku originální děj, fantasy hltačům mohu doporučit.

silvara
28.08.2016 5 z 5

Rozmilé (a humorné) vyprávění o epickém (leč zcela nezvyklém) putování v magickém světě, kde nic není takové, jaké se jeví na první pohled. :)
Osobně ji považuji za jednu z klasik žánru fantasy. A ten český překlad! Kantůrek se zde vyřádil a knížka je tak okořeněna vtipnými, doplňujícími poznámkami.

humor Cena Augusta Derletha

Piers Anthony
britská, 1934
1994  83%Na bledém oři
1995  84%Dvojí nekonečno
1991  78%Záblesk paměti
1995  88%Modrý adept
2000  77%Chameleon a zaklínadlo

Kniha Chameleon a zaklínadlo je v