Arthas: Zrod krále Lichů

Arthas: Zrod krále Lichů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44829/bmid_arthas-zrod-krale-lichu-sV1-44829.jpg 4 354 55

World of WarCraft série

Jeho zlo se stalo legendou. Pán nemrtvé Pohromy a nepřítel všech svobodných národů Azerothu, vyzbrojen runovým mečem nazývaným Frostmourne – Mrazivý smutek. Král lichů je bytost s nepředstavitelnou mocí plná zášti a zloby, jaké není nikde rovno. Jeho duši, chladnou jako kus ledu, zcela pohltila touha zničit všechen život na… Ale nebylo tomu vždy tak. Dlouho předtím, než se jeho duše spojila s duší orkského šamana Ner´zhula, býval král lichů Arthasem Menethilem, princem a nástupcem trůnu Lordaeronu a oddaným paladinem řádu Stříbrné ruky. Když začala všechno, co kdy miloval, ohrožovat šířící se morová nákaza měnící lidi na nemrtvé, vydal se Arthas na výpravu s cílem získat meč tak mocný, že měl sám o sobě zachránit celou jeho rodnou zem. Předmět, který hledal, si však nakonec od svého nového pána vyžádal krutou daň a započal jeho hluboký pád končící až v naprostém zatracení. Zavedl Arthase věčně zmrzlými pustinami na severu až k Ledovému trůnu, kde ho čekala nejtemnější část jeho osudu.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Arthas: Rise of the Lich King , 2009

betys6914
06.01.2015

Ani tak nevím jestli mě zklamal samotný Arthas, který se choval jako naprostý idiot nebo mě zklamala ta kniha. No asi zajdu ICC 25 man a bude líp.

Jacob123
15.12.2014 5 z 5

S knihou sem se jen těžko rozloučil, příběh je naprosto strhující a místy i šokující. Myslím, že to je nejlepší převyprávění arthasova životního příběhu jaké sem kdy četl, jen je mi docela líto Jainy :(.

Gordson
17.11.2014 2 z 5

Jako velký fanoušek Blizzardu, který se ke knížkám Warcraftu dostával spíše sporadicky, jsem byl nadšen, když jsem si tuto knihu v dotisku koupil. My, kteří jsme hráli Warcraft III., si tady na své moc nepřijdeme, neboť přepsané dialogy ze hry, sem tam proložené popisem krajiny a nepříliš zajímavými techtle mechtle mezi Arthasem a Jainou, jsme zklamáni.. Za mě 2/5.

PepeJewel
20.08.2014 2 z 5

Hra a kniha jsou si na 95% podobné, až na prasárničky mezi Jainou a Arthasem, které jsou pouze v knize......

Bublushka
19.04.2014 4 z 5

Bezva čtení. Arthas na mě hodně zapůsobil a konečně jsem si přečetla jeho příběh a ten byl zrovna tak dobře napsaný. Bezva kniha od které bylo těžké se odtrhnout.

Aeris
08.03.2014 1 z 5

Hodně velké zklamání. Čekala jsem, že se ze života Arthase dozvím něco nového, ale mohla jsem si prostě jenom znovu zahrát W3 a vyšlo by to stejně

Ardein
11.02.2014 4 z 5

Pro mě osobně je tato kniha jedna z nejlepších, i když pouze převypráví děj počítačové hry Warcraft 3. Kniha nám nabízí pohled na život pravděpodobně nejlepšího herního záporáka, jaký kdy spatřil světlo světa Azeroth. Nebyl to od začátku zlý a proradný grázl, ale lidský princ, který reprezentoval ty největší lidské ideály. Od dětství, kdy špehoval svého otce v trůním sálu, snil o tom, že bude pomáhat lidem. Proto se stal také nositelem Světla - jedním z paladinů řádu Stříbrné ruky. Jako každý člověk i on měl své myšlenky, pochyby, strach a velkou lásku. Všechno se ale změnilo, když musel čelit kruté realitě a sledovat nepřítele, jak masakruje jeho národ. Jak to všechno dopadlo všichni hráči Warcraftu 3 vědí a tudíž to pro ně nebude novinkou. Pro mě je trochu zklamáním závěr, který mi přijde zbytečně utnutý.

Knížka, která rozhodně stojí za přečtení. Spousta mladších WoW hráčů totiž Warcraft 3 nehrála a tato knížka jim vyplní mezery. Navíc toto dílo obstojí i u čtenářů bez znalosti světa Warcraft. :)

petrt80
16.12.2013 2 z 5

nic moc

Iverson
06.12.2013 1 z 5

Na knihu jsem se velmi těšil, ale nakonec přišlo obrovské zklamání. Vytáhnout si scénář z W3 a hodit k tomu trochu své omáčky aby se neřeklo, to podle mě není žádné umění. Pokud by kniha pokračovala v duchu sladšího románu jak začala, výsledek by byl rozhodně čtivější. Po "Kruhu nenávisti" nejhorší díl ze všech.

jesuswlasac
24.09.2013 5 z 5

Síce som W3 aj W3FT prešiel niekoľkokrát táto kniha dala celej hre aj iný význam, hlavne vzťah Artas a Janna sa zo samotnej hry nedal tak vycítiť ako bol opísaný v knihe a takisto aj Arthasove vnútorné pohnútky. K dokonalosti jej chýbala už iba detalnejšie popísanie W3FT a nie to takto rýchlo iba ukončiť , ale aj tak super kniha. Asi si to zahram znovu :-)
Celkovo 9/10*

Mistifo
01.09.2013 3 z 5

Možná někomu budu znít jako hnidopich, ale dle mého názoru mohla knížka obsahovat více "bonusových" věcí, a ne jen z větší části převyprávět příběh Arthase Menethila tak, jak je popsán ve Warcraft 3 a Warcraft 3:Frozen Throne.

Lestat19
28.06.2013 4 z 5

Arthas: Zrod krále lichů je napsaný čtivou formou a zaujme fanoušky hry, ale i fantasy obecně. Nejedná se o žádné náročné dílo, ale odpočinkový příběh. Přesto mi trochu vadí poněkud useknutý konec.

Verush
19.06.2013 4 z 5

Jako fanoušek warcraft a mnohonásobný hráč warcraft 3 jsem byla nadšená.. vše dobře dovysvětleno a navíc jsem si určité pasáže že hry pamatovala, takže jsem si je odříkávala spolu s knihou.. :D

fajtoz
28.02.2013

celý život Arthase se skoky v řádech několika let jeho mladí, ale důležité momenty, které nebyly ve hře uvedeny se povedlo autorce vylíčit až "dokonale" , pokud jste fanouškem fantasy žánru a světa Warcraft, je dobré si v tom udělat jasno

M.A.s.a.k.R.A
13.09.2011 4 z 5

Knížka o nejrozporuplnější, ale s přehledem nejlepší postavě světa Warcraft. Ke konci je ale příběh zbytečně zhuštěný, aby obsáhl všechny události až po současný WoW. Asi se konečně dohrabu k dohrání kampaně ve W3. :-D

WarCraft herní adaptace podle videohry, podle PC hry

Christie Golden
americká, 1963