Zaslepenosť

Zaslepenosť https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267547/bmid_william-wisting-zaslepenost-ZQD-267547.jpg 4 185 47

William Wisting série

Zatiaľ najlepšie hodnotený román nórskeho spisovateľa prichádza po dvojročnej prestávke, prvé dva mesiace po vydaní viedol nórsky rebríček najpredávanejších kníh. Sofie Lundová sa spolu so svojou ročnou dcérkou nasťahuje do domu, ktorý zdedila po dedkovi, obávanom starom kriminálnikovi. Jediné, čo vo vyprázdnenej vile ostane, je zamknutý sejf v pivnici. To, čo sa v ňom nachádza, prekvapí nielen Sofie, ale aj larvických vyšetrovateľov. Netušená pozostalosť rozpúta lavínu udalostí a hlavný inšpektor William Wisting má náhle plné ruky práce nielen s nevyriešeným prípadom nezvestného taxikára, ale aj s vyšetrovaním vraha, ktorý zabil mladé dievča v cudzom okrsku. Starnúci vyšetrovateľ pochybuje o svojich uzáveroch aj o zdanlivo nepriestrelných dôkazoch. Keď vycúva zo slepej uličky, aby sa na zločiny pozrel z iného uhla pohľadu, ocitá v neľahkej situácii: je nútený ísť proti vlastným kolegom, ak chce byť lojálny voči obetiam a predovšetkým voči pravde.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Premedia

Blindgang , 2015

astra3
14.10.2018 4 z 5

Začátek byl pomalý, ale asi po 80 stranách se to rozjelo. Dobrá detektivka.

hana1070
04.10.2018 5 z 5

Horstovi knihy jsou vážně příjemné čtení. Žádné extrémnosti, ani nechutné detaily, spíš popis pečlivé kriminalistické práce. Wisting je normální chlápek, který cítí, že už trochu stárne, ale stále ho jeho práce i život baví. Se všemi se snaží vycházet a nakonec díky spolupráci s lidmi kolem na správné řešení přijde. Je to takový správňák:-)

Kapitoly jsou krátké, střídají se části věnované Wistingovi a vyšetřování s kapitolami, které popisují události kolem Line. Je poznat, že autor knihy Jorn Lier Horst je bývalý policista a vyšetřovatel, který má s pátráním po pachatelích trestných činů bohaté zkušenosti. V nějakém rozhovoru s ním jsem četla, že píše knížky, které by jeho samotného bavily číst. A daří se mu to - za své tituly již získal řadu ocenění v žánru krimi a prodal více než milion a půl knih po celém světě. Detektivky Jorna Liera Horsta doporučuje Jo Nesbo a já:-)

MarianP
04.01.2017 4 z 5

Kniha sa číta veľmi dobre a veľmi rýchlo. Hoci obsahuje dosť postáv, autor dokáže čitateľa udržať v obraze. Úvod knihy a tajomstvo okolo trezora bolo výboren vykreslené, v strede knihy autor mierne stratil dych, ale záver bol opäť vynikajúci. V podstate dolapenie vraha bolo bez nejakej priamej akcie, preto knihe trocha chýba napätie, na aké som bol zvyknutý napríklad z Poľovných psov alebo Jaskynného muža. Téma drog ma v knihách nebaví, preto som si túto knihu neužil na 100% ale len na 90:). Knihu však odporúčam všetkým, čo majú radi severských autorov.

Dani25
02.03.2016 2 z 5

Na moj vkus málo prekvapení. Monotonny dej.

MAXA71
17.02.2016 5 z 5

Moja prvotina od tohto autora. Keby som sa náhodou nezatulala do Trnavského Panta rei a nestretla sa s úžasným pánom predavačom, ktorý sa osobne rozprával s Dahlom a nevedel toľko o severskej literatúre, tak by som asi nikdy neprišla k Horstovi a Mankellovi. Zaujala ma táto kniha. Sem tam písaná pre nás laikov vcelku idylicky. Super.

dikobraz
02.11.2015 4 z 5

noo, moje prve stretnutie s tymto autorom. takze, od severskych autorov cakam mrazivu atmosferu. tu chybala. bola to fajn detektivka, dobre sa citala, ale dost to kazili dve zenske postavy, ktore sa niekedy chovali ako husy. a to mi strasne vadi, ked sa z postav robia idioti. a este jedna vec, koniec bol strasne rychlo odpaleny, cakal som nieco komplikovanejsie. ale, celkovo v pohode, prijemna oddychovka.

bend-ik
10.10.2015 4 z 5

Horst má zrejme/zjavne dôkladne načítaného Connellyho, pretože tu bol taak veľmi cítiť. Možno (či pravdepodobne?) preto radím Zaslepenosť určite k lepším z jeho doterajších počinov.
Do budúcna poprosím ešte nejaké to napätie (viem, že Severania v tomto bode veľa vody nenamútia, ale aj tak), trochu viac originality, menej odfláknutých rozuzlení a dopracujeme sa spolu aj k 5*. Zatiaľ ďakujem za dobré čítanie! :)