Zaslepenosť

Zaslepenosť https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267547/bmid_william-wisting-zaslepenost-ZQD-267547.jpg 4 185 47

William Wisting série

Zatiaľ najlepšie hodnotený román nórskeho spisovateľa prichádza po dvojročnej prestávke, prvé dva mesiace po vydaní viedol nórsky rebríček najpredávanejších kníh. Sofie Lundová sa spolu so svojou ročnou dcérkou nasťahuje do domu, ktorý zdedila po dedkovi, obávanom starom kriminálnikovi. Jediné, čo vo vyprázdnenej vile ostane, je zamknutý sejf v pivnici. To, čo sa v ňom nachádza, prekvapí nielen Sofie, ale aj larvických vyšetrovateľov. Netušená pozostalosť rozpúta lavínu udalostí a hlavný inšpektor William Wisting má náhle plné ruky práce nielen s nevyriešeným prípadom nezvestného taxikára, ale aj s vyšetrovaním vraha, ktorý zabil mladé dievča v cudzom okrsku. Starnúci vyšetrovateľ pochybuje o svojich uzáveroch aj o zdanlivo nepriestrelných dôkazoch. Keď vycúva zo slepej uličky, aby sa na zločiny pozrel z iného uhla pohľadu, ocitá v neľahkej situácii: je nútený ísť proti vlastným kolegom, ak chce byť lojálny voči obetiam a predovšetkým voči pravde.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Premedia

Blindgang , 2015

intelektuálka
27.03.2021 4 z 5

Knihy, které nám tento autor předkládá, se nevyznačují akčností ....

Bývalý kriminalista představuje v postavě norského vyšetřovatele postupné odhalování faktu zločinu - a někdy souvislosti, které je třeba znovu prověřit ....

A opět je tu dcera Lina, která se zapojí, i když nebezpečí je blízko ....

Určitě si přečtu i další příběhy tohoto autora.....

janina66
04.03.2021 5 z 5

Opět skvělý detektivní příběh s výbornou zápletkou. Bravurní vyšetřování a nádherné pozitivní zakončení knihy.
Autor píše poutavě a bez množství krvavých vražd.

PetK
06.12.2020 4 z 5

Dostala jsem od kamarádky audio a až někde u druhé kapitoly jsem zjistila, že se jedná o desátý díl série. :-) Jak to u sérií ale bývá, kniha se dala v pohodě vnímat i jako samostatný příběh, jen mám prostě radši, když "jdu" i s hlavním hrdinou. Zkusím se mrknout po těch předchozích, bylo to fajn a audio příjemně zpracované.

pajaroh
22.09.2020 3 z 5

Ze tří knih J. L. Horsta se mi tato líbila nejvíce, rozmotávání propojení klubka podsvětí od zdánlivě nedůležitého zmizení osoby, jasný konec s jakýmsi polootevřeným "nákopem", superdcerka konečně ukázala slabosti a obavy a hned byla lidštější. Jen ta severská zima, sníh, mráz, choulení se do kabátů a upíjení horké kávy na číhané mi chybělo, ale jasně, zločiny se v Norsku dějí ve velkém i v letních vedrech.
V rámci žánru krimi jedna z těch dobrých.

pavlinka0250
30.05.2020 3 z 5

Velice poklidně plynoucí detektivní příběh bez krvavých scén a haldy mrtvol.
***

Matuko05
02.05.2020 5 z 5

Mám pocit, ako keby som otvoril krabicu puzzle s 310 dielmi (počet strán) a postupne skladal obrázok. Taká bola (nielen) táto Horstova kniha. Dieliky postupne začali do seba zapadať, až vznikla výborná, poctivá, čistokrvná detektívka. Horst mi čím ďalej začína pripomínať môjho najobľúbenejšieho Michaela Connellyho. Dejová linka s Line bola opäť výborná. Dokonca mi aj vyhrkla slza. Teším sa na ďalšiu knihu.

Vendys80
04.01.2020 4 z 5

Povedena detektivna, pekne se cte. Zapletka neni “pritazena za vlasy”. Wisting a jeho dcera Line jsou sympaticti a to pro me hraje dulezitou roli. Pokud hlavni hrdina neni sympaticky, necte se mi dobre ani kniha.

sipkulka
01.01.2020 5 z 5

Opět moc fajn počtení, knížka má děj, je plná napětí a nedovoluje čtenáři odložit jí a odejít před koncem.

Danago
24.06.2019 4 z 5

Určitě velice dobrá detektivka. Wisting i jeho dcera Line jsou mi sympatičtí . Je fajn , že se každý díl ze sérii dá číst v pohodě samostatně, nic se neopakuje přesto je čtenář stále v obraze.

Karborund
05.05.2019 4 z 5

Slušná krimi, propracovaný a poměrně klidně plynoucí děj a hlavně to jde i bez hektolitrů krve.Povedené.

Iv8
21.04.2019 5 z 5

Pohodová zápletka, která není žádné psycho a krvák, přesto je napínavá, dynamická a má spád. Vhodné k četbě před spaním:-)

85098211
15.04.2019 5 z 5

Další z případů Williama Wistinga, který mě strhnul do svého víru a nepustil až do úplného konečného vyřešení. Mám ráda toto spíš poklidné vyšetřování, které je i přesto napínavé a opravdu zajímavé. Autor píše dobře a čtivě, tato řada si mne nejenže dokázala získat, ale patří k mým oblíbeným a je pro mě silně návyková ;-). Konkrétně zde se řeší spletitý případ (nejen) dvou vražd - a já se už teď těším na další knihu :-).

orinka3
31.03.2019 4 z 5

Vcelku povedená detektivka, nedá se jí nic vytknout, ale za srdce mě nechytla.

mirka71
29.03.2019 5 z 5

Další výborná knížka výborného autora. Překvapuje mě nízké hodnocení knížky, tohle je detektivka, které přece nic nechybí...Je napínavá, čtivá, obejde se bez potoků krve a popisování brutálních scén, a přesto se čte sama....

Joges
18.03.2019 5 z 5

Další bravurně zvládnutý případ inspektora Wistinga a jeho dcery. Zajímavé jsou všechny postupy pátrání, dějové linky i náměty. Závěr je sice přeplácaný událostmi, zároveň je ale uvěřitelný a napínavý. Autor dokazuje, že je mistrem ve svém oboru i výborným střídmým vypravěčem. Styl tohoto vyšetřování i vyprávění mi sedne daleko víc, než například popisné románové líčení případů Roberta Galbraitha.

frantisek8863
12.03.2019 4 z 5

Tohle je má druhá kniha i když je čtená na přeskáčku, jsem mile překvapen relativně příjemnou atmosférou vyprávění. Kdy se detektivní pátrání prolíná s osobní linií Wistinga a jeho dcery. Nevadí mi severské násilné a krvavé detektivky od Nesbo, nebo Keplera. Zde je vidět, že to jde i bez šokujícího násilí a brutality, aby děj měl co nabídnout a zaujmout.

rodak
18.02.2019 5 z 5

Úžasná detektivka.Připomíná mi to mého oblíbence Wallandera od Mankella.Velmi doporučuji.

konicekbily
22.01.2019 5 z 5

Pěkný výkon autora! A detektiva také! Klasická severská detektivka s maličkou troškou thrilleru, výborně se čte, nemám připomínek! Musím se dát do čtení celé série od počátku.

čef
10.12.2018 5 z 5

Autor vypráví své příběhy s opravdovou přesvědčivostí, která plyne z jeho znalosti prostředí. A je to hodně znát! Podrobné pátrání, napínavé sledovačky, nepříliš čistí policisté, oblbnutí feťáci a smečka parchantů, která z toho spokojeně žije. Dobře se to čte, o tom nepochybujte!

JErle
02.11.2018 4 z 5

Dobré to bylo. Na obálce píší, že je to jako Nesbø. Když už bych to chtěla srovnávat s jinými severskými autory/detektivy, přirovnala bych to spíš k Mankellovi (Wallanderovi).