Zadná izba

Zadná izba https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401496/bmid_zadna-izba-Pbf-401496.jpg 4 101 28

William Wisting série

Keď náhle umiera bývalý minister zahraničných vecí Bernhard Clausen, zavolá si inšpektora Wistinga samotný generálny prokurátor. V chate špičkového politika sa totiž po jeho smrti niečo našlo. Niečo, čo je v absolútnom rozpore s tým, ako Clausen žil a pracoval. Nebol azda tým angažovaným a poctivým politikom, za akého ho všetci mali? V hre je nielen jeho povesť, ale aj povesť krajiny, a preto treba pristupovať k vyšetrovaniu diskrétne. Tajným vyšetrovaním poveria práve Wistinga, ktorý do tímu prijme aj svoju dcéru Line. Ako novinárka sa môže pýtať na veci, na aké sa on ako policajt pýtať nemôže. Okrem znepokojujúceho nálezu v chate politika začne všetkých zaujímať predovšetkým jedna vec: Čo sa stalo s mladíkom, ktorého videli naposledy živého pri Gjerskom jazere? Po odpovedi na túto otázku pátra aj Adrian Stiller, špecialista na otváranie starých prípadov. Wisting a Stiller rýchlo zisťujú, že nemajú na výber – ak chcú rozlúsknuť tajomstvo zadnej izby, musia spolupracovať.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Premedia

Det innerste rommet , 2018

pajaroh
17.05.2021 3 z 5

průměrné čtení, zápletka zajímavá, ale autor už se dosti opakuje - novinářku opět bacili do hlavy a opět byla v závěru v ohrožení života. Příběh byl dějově zamotanější na úkor atmosféry a prostředí, které jsem vyhledávala v ostatních knihách této série (prostě mi chybělo neustálé srkání kávy a koukání do severského deště).

JustWomen
06.05.2021 3 z 5

Politiku moc nemusím a musím přiznat, že postav tam bylo víc, než je zapamatovatelné. Ale jinak to mělo slušný spád a prolínáná vyšetřování 2 případů hodně čtivé. Ale konec - motiv ke všemu tomu, mě neuspokojil, čekala jsem něco víc.

Dajda
05.05.2021 5 z 5

Odložené případy prostě mají šmrnc! Začátek vypadal s přídechem politiky, ale to se naštěstí brzy změnilo.

ArwenAragorn
17.04.2021 4 z 5

70%
"Peníze jsou v suterénu," šeptla.
Muž cukl hlavou, jako by ho do ní něco udeřilo.
"Cože?"
"Ty uloupené peníze. Jsou v suterénu."
"Tady?"
"Ano."
Muž se rozesmál.

Mám moc ráda tyhle odložené případy od pana Horsta. Detektivka je výborně vymyšlená, nechybí jí napětí a překvapivé rozuzlení.
Mohu doporučit.

Aprilek
31.03.2021 5 z 5

Velmi dobrá kniha jako ostatní od tohoto autora.

Petraadeen
11.03.2020

otazka - bude mi chybat prva kniha serie, ak zacnem len touto? nenadvazuje/nadvazuje prilis?

Justinek
01.08.2019 4 z 5

Podla mna ovela lepsia zapletka a spracovanie ako 1. kniha serie.
Precitane vo slovenskej verzii.

MarianP
04.07.2019 4 z 5

Zadná izba je typickou knihou od Horsta, kde nechýba kvalitný dej plný vyšetrovania. Odložený prípad je tento raz trochu nezáživný, zápletka nejak extra nezaujme, ale na druhej strane Horst je výborný rozprávač. Tento raz mi chýbalo to pravé severské prostredie a poriadna atmosféra. Kniha neurazí, no autor má lepšie knihy. Každopádne patrí medzi mojich najobľúbenejších spisovateľov, keďže autor je bývalý vyšetrovateľ a jeho príbehy sú uveriteľné a pôsobia skutočne. Žiadna prehnaná akcia ale zároveň žiadna nuda!