Honicí psi

Honicí psi https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318861/bmid_honici-psi-xFL-318861.jpg 4 232 50

William Wisting série

Po sedmnácti letech je znovu otevřen případ vraždy mladé dívky s tím, že rozhodující důkaz, který vedl k usvědčení pachatele, byl zfalšován. Vrchní komisař William Wisting je jako šéf někdejšího vyšetřovacího týmu pohnán k zodpovědnosti a suspendován. Po celou svou policejní kariéru honil zločince, teď se však stává štvanou zvěří sám. Má na krku policejní inspekci i média a všichni mu kladou nepříjemné otázky. Na vlastní pěst se musí pokusit očistit své jméno a zjistit, kdo tehdy falešný důkaz vyrobil. Nechce se mu přitom věřit, že by to byl někdo z jeho týmu. Ale kdo tedy? A jaký k tomu měl důvod? Nabízí se také další otázka: Byl onen odsouzený člověk skutečně nevinný? Když zakrátko zmizí další děvče, mají nejen Wisting, ale i jeho kolegové o čem přemýšlet a hon se na všech stranách rozbíhá naplno. „Lépe už to snad ani nejde. (…) Honicí psi obsahují vše, co si lze v tomto žánru přát: náboj, velmi propracovanou zápletku a hluboký psychologický popis jak ústřední postavy, tak pachatele. A to vše nám předkládá spisovatel, který umí děj dobře vystavět i posouvat vpřed a který dokáže dodat látce naprostou věrohodnost.“ — Tønsbergs Blad, Norsko „Úžasná zápletka, skvěle napsaný román, komplexní a plný napětí.“ — Crime Time, Velká Británie „Jeho novou knihu by si měli přečíst všichni milovníci detektivek. Je prostě výjimečně zdařilá.“ — Dagbladet, Norsko... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Jakthundene , 2012

Bulldog
27.07.2019 1 z 5

Nuda.. nic víc se mi k tomu ani psát nechce..

Mynny
15.07.2019 3 z 5

Chtěl jsem o té knize měsíc po dočtení napsat hodnocení a musel jsem hodně vzpomínat, jaká byla zápletka, postavy, rozuzlení. Škoda, u jiných knih se mi to nestává. Všechno bylo celkem ok a realistické, ale zároveň nemastné neslané, jako televizní detektivka, kterou vysílají ve všední den odpoledne.

mirka71
29.03.2019 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a jsem příjemně překvapená, Wisting mi trochu připomíná Wallandera, jen bez lahve.. Autor má pro mě příjemný styl psaní, hezky se čte. Jen škoda, že knížky nevychází popořadě, jak jdou v sérii.

Malarkey
10.03.2019 3 z 5

Nejdřív musím říct, že mě mrzí, když to naše vydavatelství zkusí a jako první knihu ze série vydá rovnou osmý díl. Jorn Lier Horst by si určitě zasloužil větší pozornost, než aby mu zde vydávali sem tam nějaký díl s tím, že se to vyzkouší a pak se uvidí. Uznávám, třeba je to jinak, ale minimálně takhle to na mě působí. Honící psi totiž nejsou špatná detektivka, ale v mnoha ohledech jsem měl pocit, že si musím domýšlet některé pocity a emoce jak Williama tak jeho dcery. To pak celou tu atmosféru dost unifikuje a zevšedňuje a ve mně to vlastně vyvolává pocit, že nevím, jestli na téhle detektivce je něco vysloveně jedinečného, co by mě donutilo pustit se do dalšího dílu, v tomto případě zrovna do Poustevníka. Průměrné prostředí pak trošku zachránilo závěr. Na standardní poměry detektivky v pořádku, na poměry skandinávských detektivek spíš průměr. K sérii se asi vrátím, až někoho u nás napadne vydat první díl a trošku mi ten svět kolem Williama představí...

frantisek8863
17.02.2019 4 z 5

Dobrá severská krimi, z průměrného prošetření případu se vyloupl slušně prokombinovaný příběh jednoho malého rodinného pátrání. Pár slabin by se našlo, ale mám z podání a plynutí děje dobrý pocit. Domníval sem se, že jde o samostatnou knihu, až zde zjišťuji, že jde o větší sérii.

85098211
27.11.2018 4 z 5

Hodně dobrá kniha, kde děj přirozeně plyne, příběh je realistický a vyšetřování má spád. A i když je hlavní linie pochopitelně doplněna další, osobní, kolem hlavní postavy, tak neruší a člověk se v ději neztrácí. Jen mi to tak trochu - ale opravdu jen velice lehce ;-) - připomínalo čtení vyšetřovacího spisu, ale to je pouze můj subjektivní pocit. Rozhodně budu chtít pokračovat další autorovou knihou a tento případ Williama Wistinga za sebe určitě doporučuji.

PetK
27.11.2018 3 z 5

Měla jsem audio. Takový průměr, dalo se to, ale nadšení se nekonalo, ničím to pro mě extra nevyčuhovalo. Nepochopila jsem třeba, proč měl právě propuštěný vězeň potřebu šťourat se ve svém případu... Ale tak k úklidu dobrý.

Karborund
26.10.2018 3 z 5

Průměrná krimi, bez výraznějších zvratů.Neurazí, nenadchne.

petrarka72
01.07.2018 3 z 5

Klasicky pojatá detektivka, slušně napsaná, slušně gradovaná, ale bez zásadnějšího překvapení. Nicméně spolupráce otce-policisty s dcerou-žurnalistkou je prima základ, takže Horsta zkusím znovu.

DooFooS
09.04.2018 5 z 5

Klasická detektivka ze současné Skandinávie, kde tak nějak od začátku tušíte, kdo je tady ten zlý. To ale to nebrání postupnému vyprávění děje i stupňování napětí. Především pak oceňuji uvěřitelnost postav a uzavřenost příběhu, který je odvyprávěn celý bez jakéhokoliv přesahu, či odkazu na další knihu.

kn23
06.04.2018

Dalsi skvely seversky autor objaveny.kniha bola super,lahko sa citala, ani chvilu nenudila.pribeh dobry s prekvapivim koncom.tesim sa na dalsie knihy od neho

reeper
03.04.2018 4 z 5

Audio kniha. Výborná interpretace. Příběh jako takový
je spíše průměrný. Jedna hvězda navíc za skvělý přednes a i za gradující závěr příběhu.

Kraken126
19.03.2018 4 z 5

U mě dobrý. Poslouchám z audio, skvěle namluvené a jsem asi ve 2/3. Není to úplně to, co bych si představoval, ale nechá se to strávit.

Iv8
25.02.2018 4 z 5

Retrospektiva při vracení se k již uzavřenému případu je zvolena zajímavě a čtivě. Stojí za přečtení.

ArwenAragorn
31.12.2017 4 z 5

Kniha mě zpočátku příliš nezaujala, ale postupně mě stejně dostala skvělou zápletkou i výborně propracovaným dějem a hlavními postavami.

Baiba
29.12.2017 3 z 5

Průměrný thriller, který se dobře poslouchal, ale už po měsíci budu mít problém si vybavit výraznější momenty. Neurazí, nenadchne. Napětí sice nechybí, ale před koncem už jsem nějak ztrácela zájem, jak to vlastně dopadne. Hlavní hrdina by si zasloužil trochu více charisma.

konicekbily
23.12.2017 4 z 5

Dobrá severská krimi s dobrou zápletkou, dějem směřujícím kupředu a pěkným vysvětlením na závěr.

Danago
15.12.2017 4 z 5

Po sedmnácti letech je propuštěn údajný pachatel únosu a vraždy mladé dívky, protože se zjistí , že rozhodující důkaz, který vedl k jeho usvědčení , byl zfalšován. Na jednu stranu se musí zjistit, kdo tehdy falešný důkaz vyrobil. A další otázku je zda je tento dříve odsouzený skutečně nevinný? Do toho zmizí další dívka a začíná nové pátrání. Kniha má opravdu skvělou zápletku , která tu ještě nebyla. Překvapil mě velice dobrý psychologický popis jak vyšetřovatele , tak pachatele. Děj je velice dobře propracován a stále se posouvá vpřed . Knížka je napínavá, čtivá s uzavřeným koncem,kde je vše dokonale vysvětlené.

Joges
24.11.2017 4 z 5

Zpočátku na mě kniha zapůsobila chladem a prázdností. Naštěstí pak se příběh rozjel, pozvolna gradoval, napínal, hlavní postavy jsem si celkem oblíbil, takže se to všechno docela dobře četlo. Závěr mě ovšem nijak neohromil a nepřekvapil, dal se prostě očekávat. Možná je dobré i dodat, že je lepší kriminálku přečíst na jeden zátah, abyste se v opačném případě neztráceli v množství severských jmen a nepřetrhávali tak pozvolný tok příběhu, podobně jako já.

Agatha84
18.11.2017 4 z 5

Dobře, žádný zázrak to nebyl. Tempo takové pomalejší a k postavám si jen těžko utvoříte nějaký hloubější vztah, srovnání s Nesbem (snaha o reklamu na zadní straně knihy) opravdu není na místě.....ale..... Přestože se zdá, že je příběh nijaký, je vlastně věrohodnější, než kterýkoli jiný mnou čtený z poslední doby (a to včetně Nesba). Takže za 4 :-)