Loutkové divadlo

Loutkové divadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394612/bmid_loutkove-divadlo-nBs-394612.png 4 1151 342

Washington Poe série

Sériový vrah mučí a upaluje lidi zaživa. Nezanechává žádné stopy a policie je bezmocná. Média ho přezdívají jako Upalovač. Když je jeho jméno nalezeno vyřezané do ohořelých zbytků třetí oběti, zdá se, že pomůže jen jediný muž. Washington Poe, suspendovaný detektiv, je povolán zpět do služby, o kterou ale už vůbec nestojí. Neochotně se spojí s brilantní, ale pro běžný život absolutně nepoužitelnou analytičkou Tilly Bradshawovou, a tento nesourodý pár odhalí stopu, kterou běžné oko nevidí. Jak počet nalezených těl stoupá, Poe si uvědomí, že ho případ vtahuje víc, než je mu milé. A brzy zjistí, že jsou i horší muka než hořet zaživa...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Puppet Show , 2018

miska2609
26.10.2020 5 z 5

Skvěle vymyšlené, děj parádně odsýpal. Příběh nebyl předvídatelný a měl logiku.

Nikkaa
26.10.2020 4 z 5

Jak toto popsat, nevím každopádně začátek trošku pokulhává pak samozřejmě kniha nutí člověka číst dál a dál, holt dnes máš šťastnou ruku..

evik_svistik
17.10.2020 5 z 5

Místy až moc nechutné, ale jinak naprosto skvělé, napínavé, hlavní dvojice sympatická, prostě jedna z těch knih, kvůli kterým jsem šla ráno do práce nevyspalá, protože ji nešlo odložit...

tulip131
16.10.2020 4 z 5

Tak tohle byla jízda. Jeden neposlušný vyšetřovat za svůj prohřešek mimo službu, rázem vše zapomenuto a ihned zapeklitý příklad. K sobě si vybral jednu zvláštní duši Tilly a náramně jim to spolu klapalo. Hříchy minulosti, kamarád, policajt, oběť a pachatel v jedné osobě. Napsáno poutavě.

Lukáš987
15.10.2020 5 z 5

Jo, jo a ještě jednou jo kombinace Washingtona a Tilly je správnou volbou. Napětí nechybí, krátké kapitoly nutí k dalšímu čtení stránek. Příběh pěkně upaluje a dramatické chvilky doplňuje bezva humor ???? . Vypadá to na další super dvojici detektivů.

Lukeronka
08.10.2020 5 z 5

Konečně knížka, na kterou jsem se těšila podle vzhledu obálky a pak mě nezklamala - poslední dobou byl problém takovou najít. Za mě skvělá detektivka se sympatickými vyšetřovateli, zajímavý případ a rozuzlení, čtivé, napínavé, silný příběh, u kterého se mi nestalo, že bych si nepamatovala, o čem jsem četla po týdenní pauze od čtení. Už se těším na další díl, za mě TOP!
Jediná malá výtka je, že jsme se možná až moc brzy dozvěděli pachatele, ale to je detail, na konec to bylo zachráněno vysvětlením celého případu.

cornetka
04.10.2020 4 z 5

Tohle byl pro mě zbytečně složitý případ, do kterého bylo zamotáno hrozně moc lidí. Ze začátku mi vadilo použití takového množství zkratek. Poe a Tilly mě ale oba bavili, jak dokázali spolupracovat a jak se doplňovali i přesto, jaký jsou protiklady. Celkově vidím tuto knihu spíš jako lepší průměr.

Nany_cz
02.10.2020 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, byl kolem ní i takový dost velký boom. Za mě se ale jedná o průměrnou detektivku. Během čtení jsem necítila žádné napětí, chyběl lepší (brutálnější) popis obětí, který by celkově dokreslil atmosféru. Hlavní postavy byly sice sympatické, ale děj se hrozně táhl a točil se stále dokola. Vyskytovalo se zde i hodně jmen kvůli kterým jsem měla v postavách občas zmatek. Rovněž mě dost rušily zkratky a poznámky pod čarou.
I když byl konec vymyšlený dobře, tak se dle mého jedná opravdu jen o průměrnou detektivku a k mrazivému thrilleru bych ji opravdu nepřirovnávala.

LenkaGonn
01.10.2020 4 z 5

Byla jsem velice mile překvapená. Kniha se mi velice líbila. Bylo zde hodně zvratů, které udržovaly pozornost. Hrdinové jsou velice příjemní a už se těším na jejich další vývoj. Záplatka byla něco nového a rozhodně osvěžujícího. Kapitoly byly krátké, takže přesně to pravé pro čtenáře, kteří čtou hodně na cestách jako já. Jsem nadšená a rozhodně si koupím další autorovu knihu.

Gabetka
29.09.2020 4 z 5

Zpočátku to bylo utrpení. Spousta zkratek s vysvětlivkami a divně konstruované věty. Naštěstí mě zaujaly postavy Washingtona a Tilly, dala jsem na pochvalné komentáře a vydržela, a pak už se to rozběhlo samo. Musím přiznat, že hlavně na začátku, došlo k nějakým dedukcím a pokrokům ve vyšetřování, které jsem nepochopila, ale pak už vše správně zapadalo. Autor nepřišel s ničím novým a výjimečným, ale zápletku i motiv vykonstruoval kvalitně, vyvolal spoustu emocí, dokázal překvapit a Washington dokázal zaujmout natolik, že se o něm chcete dozvědět víc. A Tilly to jistí.

Hella
16.09.2020 3 z 5

Za mě nic moc. První polovina neskutečně zdlouhavá, druhá trošku nabrala dech a až překvapivý závěr spolu s občasnou vtipnou glosou Tilly nebo Poea zachránil aspoň ty 3 *.

dlabikk
15.09.2020 5 z 5

Pecka. Napínavé až do konce. Těším se na další díl s Poem a doufám, že i Tilly, kterou jsem si hodně oblíbila.

intelektuálka
12.09.2020 4 z 5

Sériový vrah, který vodí oběti jako loutky na provázku - do kamenných kruhů ....

Trochu jsem měla obavy z brutality - ale debutující autor tomu dal ten přiměřený efekt ....

A stvořil sympatickou dvojici - nepodplatitelného detektiva Poea a analytičku Tilly .... hlavně tito dva dominují v eskalaci odkrývaného zločinu, který vede do minulosti ....

Překvapivé rozuzlení přivede i detektiva k prožitkům dětství - a postaví před něj volbu ....

Tak jakpak se Washinghton Poe rozhodne ?

Líbilo se a doporučím.

Trustty
11.09.2020 5 z 5

Tak po delsi dobe fajn poctenicko. Napinave, ctive a misty i vtipne:))
Doporucuji

ArwenAragorn
09.09.2020 5 z 5

Kniha mile překvapila. Překvapivý motiv, překvapivý pachatel, překvapivý konec. Všechno důkladně promyšlené. Poa a Tilly jsem si hned oblíbila a líbil se mi lehký humor, který knížce seděl tak akorát.
Doporučuji k přečtení.

lucakuca
08.09.2020 5 z 5

Ďábelské a božské zároveň! Jsem uchvácena!

JustWomen
29.08.2020 4 z 5

Loutkové divadlo... dobrý název, poutavá obálka a velice slušný thriller. Hlavní postavy sympatické, i když Tilly je tak trochu slabší obdoba Lisbeth Salander. Zajímavá zápletka a pochopitelný motiv vraha. Závěr neuhodnutelný, zajímavě se rýsuje i životní příběh detektiva Poe a náznak možného dalšího pokračování.

barusak1
20.08.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, skvělá zápletka a vyšetřovatelé byli skvělí hlavně Tilly. Těším se na další díl

sipkulka
15.08.2020 4 z 5

Fajn napínavý thriller avšak chyběla mi v něm ta pomyslná třešnička, která celou knihu dotáhne na pátou hvězdu.

a.k
14.08.2020 5 z 5

Odvolaný detektiv Washington Poe se vrací k práci vyšetrovatele, aby dopadl sériového vraha, který se vyžívá v brutálním upalování svých obětí. Ke všemu se zdá, že přímo Poe je osobou, se kterou má vrah své záměry.
Výborná detektivka, kde k dopadení pachatele je potřeba rozluštit dlouhou posloupnost indicií, které každá svým způsobem posune vyšetřovatele o kousek blíž ke zdárnému konci, ale přitom žádná není natolik průhledná, aby měl čtenář okamžitě jasno. K tomu excelentní vyšetřovací dvojice, ve které Poa doplňuje policejní analytička Tilly, která je dovednostmi tak trochu Lisbeth Salanderová a svými projevy a problémy sociální interakce tak trochu obdobou Sheldona Coopera z Teorie velkého třesku.
Tohle mě moc bavilo. Doporučuji.

detektivní a krimi romány thrillery sérioví vrazi tajemství anglický venkov analýza dat anglické romány

M.W. Craven
anglická, 1968