Černé léto

Černé léto https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445431/bmid_cerne-leto-oEm-445431.png 5 720 177

Washington Poe série

Tilly a Poe jsou zpět – při policejním vyšetřování, které dostává Washingtona Poea do velkých potíží. Před šesti lety sehrál jako policejní důstojník v Cumbrii velkou roli v případě vraždy dcery slavného šéfkuchaře Jareda Keatona. Ačkoli její tělo nebylo nikdy nalezeno, Poe byl přesvědčen, že Keaton zabil svou osmnáctiletou dceru Elizabeth v restauraci, kterou společně vedli. Porota souhlasila a Keaton byl odsouzen na doživotí. Nyní se ale se žena, která se prohlašuje za Elizabeth Keatonovou, přihlásila místnímu policejnímu důstojníkovi. Jak se mohl Poe tak mýlit? Nebo nemýlil? Je stále přesvědčen, že měl o Jaredovi Keatonovi, okouzlujícím psychopatovi, pravdu. Ale s tolika důkazy, které se hromadí proti původnímu vyšetřování, je jeho práce těžší, než by si dokázal představit. Když však má na své straně Tilly, šance by se měly překlopit v jeho prospěch. Poe se chystá pracovat svým vlastním jedinečným způsobem a doufá, že najde chybu v Keatonově zjevně dokonalém plánu. Právě v momentě, kdy věci začínají pro Poea vypadat zvlášť bezútěšně, se Černé léto doopravdy projeví, a to díky mazané práci s příhem. Centrem dění je opět Cumbria, která v autorových rukou žije i dýchá a je důležitou součástí příběhu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Black Summer , 2019

Christie2020
29.05.2023 5 z 5

Super kniha. Koupila jsem ji na základě pochvalných recenzí a její čtení stále odkládala. Což byla škoda, kniha byla napínavá a úplně mě vtáhla do děje. Přestože víte kdo co udělal, tak nevíte jak a proč a nepřestanete, dokud se to nedozvíte.
Teď mě čeká Kurátor.

6Nikki6
23.05.2023 5 z 5

Opět skvělé. První kniha s Washingtonem Poe mě moc bavila a druhá rozhodně nezklamala! Má spád a moc mě bavila. Nemůžu se dočkat až si koupím další.

Francois17
26.03.2023 5 z 5

Opět skvělý příběh, vtipné dialogy a sympatická dvojice na kterou jen tak nezapomenete. Výjimečná detektivka. Opravdu klobouk dolů před autorem.

Címa
20.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha! Jako ten děj, to je něco! Byla jsem napnuta jak ksandy až do poslední stránky. Vůbec se nedalo odhadnout, co se jak stane, kdo na co přijde, jestli to vyjde. Doporučuji přečtení. Navíc hlavní postavy jsou mi čím dal víc sympatictejsi. Těším se na další dil.

rimar
11.03.2023 5 z 5

Po skvělém první díle důstojné pokračování. Tentokrát vyšetřování probíhá v menším prostoru a v menším okruhu lidí ale to vůbec neubírá na čtivosti a napinavosti. Za mně tam nebylo žádné hluché místo ani žádná výplň o ničem a je třeba číst pozorně a by člověk něco zdánlivě banálního nepřehlédl. Rozhodně se těším na další díl.

Majuš333
05.03.2023 5 z 5

'Konec je blízko. Cítím to.'

Ani chrípka ma neodradila, aby som 'Černé léto' zhltla ako malinu :)
Tilly je číslo, ale tá morbídna scéna s Estelle Doyleová a lakovaním nechtov bola stobodová...

"Poe jedl varlata!" zařvala Bradshawová bez varování. Očividně umírala nedočkavostí, aby jí to mohla říct.
"To že udělal?"
"Ano, udělal, detektive inspektorko Stephanie Flynnová. Dokonce vylízal talíř. A pak jsem se smála a Poe si stěžoval číšníkovi, protože chtěl vidět menu."
Flynnová si zakryla ústa a potlačila úsměv.

Didi15
01.03.2023 5 z 5

Opět parádní a Washingtona a Tilly nelze nemilovat , s nimi se opravdu člověk zasměje . Ihned se vrhám na třetí díl .:)

harena
14.01.2023 5 z 5

Stejně jako první díl i Černé léto jsem přečetla jedním dechem, skvěle propracovaný a napínavý děj. Bavil mě i občasný humor, který napětí odlehčil, dozvěděli jsme se i zajímavosti z gastronomie. Už mám třetí díl a těším se na další případy, které bude sympatická dvojice Poe a Tilly řešit. Oba díly skvělé, doporučuji!!!.

ZuK1
26.12.2022 5 z 5

Těšila jsem se na 2. pokračování série a další setkání se sympatickou dvojicí Poe a Tilly a nebyla jsem zklamaná. Knížka byla opět čtivá, vtipná a bavila mě.

Danago
19.12.2022 5 z 5

Stejně jako první díl naprosto skvělá čtivá napínavá a chytrá detektivka. Jedná se o úplně nový příběh se stejnými hrdiny a určitě by se dal číst i samostatně. Je zde vedlejší příběh, ale není na tom dej nijak závislý. Přesto popořadě číst sérií je vždycky lepší.

sipkulka
19.12.2022 4 z 5

Do téhle knížky jsem se nějak nemohla vůbec začíst, po první čtvrtině jsem jí odložila a přečetla mezitím dvě jiné knížky. Teď jsem se k ní vrátila a jak děj postupoval dál, tak byla čím dál lepší. Nakonec jsem jí dočetla během dvou dnů. Tilly je prostě skvělá, Poe je cvok, který neumí bez průšvihů existovat. A závěr knihy byl pecka. No rozečítám 3 díl tak snad bude také ve finále povedený.

veronika4001
03.12.2022 5 z 5

Po Loutkovém divadlu jsem sáhla do Černého léta. V zimě. Pořadí, které jsem zvolila je neuspořádané, ale spořádaný sled není jedinou cestou, jak číst Cravena. A to je přesně ono. Pozdější díly doplňujete o ty předchozí a díky uchopení těch pozdějších víte, co se dělo předtím a snadno si to srovnáte četbou oněch starších dílů. Pozdější díla se tak někdy stávají tahákem pro ta dřívější. Craven umí psát přehledně a zaujatě tak, že nezaškobrtáváte stránku o stránku a nelistujete knihou dopředu. Jedete, jak jede kniha, žádné vyšetřování není u konce. Doporučuji, ostatně tak, jako v předchozím případě.

Aivlis
22.11.2022 5 z 5

Autorov sposob písania a vymýšľania zápletiek mi dosť sadol. Inteligentná detektívka, aj som musela trochu ponamáhať mozgové závity, holt W. Poe myslí o pár krokov dopredu a tak to má byť. V detektívke by nemalo byť všetko hneď jasné. Baví ma Tilly, jej neskutočný mozog a na druhú stranu to vyvažuje milým "neohrabaným" rečovým prejavom. Sympatické je, že nie je zlá, nechce nikomu ublížiť, naopak. Je to strašne zlatý človek a jej priamočiarosť je úžasná. Dokáže pobaviť.

Kerberos
21.11.2022 5 z 5

Druhý díl se mi líbil dokonce víc než první možná proto ,že už znám hlavní postavy a sympatizuji s nimi. Budu pokračovat dalšími dvěma díly.

Olous1
12.11.2022 5 z 5

Opět skvělý díl, perfektní zápletka a dobrý konec. Určitě si přečtu další díl. Doporučuji.

brectanka
05.11.2022 5 z 5

Hooodně dobré - přečteno za čtyři dny. Skvělá dvojka vyšetřovatelů. Perfektní zápletka. Věřím, že se k Poeovi a Tylli brzy vrátím!

Vlaďkaa4
03.11.2022

Tak musím říct, že tahle dvojce, trojce mě baví více a více..

Liss93
06.10.2022 5 z 5

Washington Poe je v průšvihu! Už zase. A jediný, kdo mu z něj může pomoct, je Tilly. Nakonec je těch zachránců víc, ale na Poeovi je odhalit pravdu, dostat vraha za mříže a vzít Edgara na pořádnou procházku :D

Sansli
01.09.2022 5 z 5

Po skvělém první dílu jsem se upřímně dost těšila na pokračování. A tak hned jak jsem zavřela první knihu, musela jsem ihned otevřít tu druhou a pustit se do dalšího případu. Nebudu tady rozepisovat o čem to je. Každý kdo četl ví, a snad se mnou bude i souhlasit, že tohle bylo skvělé od začátku až do konce. Napínavé a tak skvěle napsané... až tak, že knihu jsem měla problém odložit a občas jsem i zapomínala vystoupit na správné zastávce:) A ten konec? Rozhodně překvapivý a rozhodně pro všechny zasloužený. Něco mě překvapilo, něco jsem čekala, že to asi takhle nějak bude, ale hlavní je, že s Tilly a Poem se vážně nenudíte, autor vám to prostě nedovolí:)
No, jsem fakt ráda, že na třetí díl nemusím čekat.

petula22
16.08.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem...napínavé, čtivé, skvěle propracovaný děj. Už se těším na další díl, Washington a Tilly jsou sehraná dvojka, která mě baví víc a víc.

vraždy thrillery napětí krimi britská literatura

M.W. Craven
anglická, 1968