Vzpomínky na budoucnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejslavnější autorovo dílo Vzpomínky na budoucnost bylo zfilmováno a přeloženo do téměř 30 jazyků. Odkud se vzaly technicky dokonalé monumenty, které bychom ani dnes, vyzbrojení poznatky moderní vědy, nepostavili? Co znamenají staré kresby podobné kosmonautům? Byli to "bohové", či mimozemšťané, kteří oplývali neuvěřitelnými vědomostmi potřebnými k zvládnutí náročných staveb, jež lidstvo ohromují po staletí? Záhady minulosti nelze zdůvodňovat jen podle dnešních měřítek. Autor nám nabízí i jiná vysvětlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69983/big_vzpominky-na-budoucnost-NS0-69983.jpg 4456
Žánr:
Literatura světová, Historie, Záhady

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Erinnerungen an die Zukunft, 1968


více info...
Nahrávám...

Komentáře (61)

Kniha Vzpomínky na budoucnost

berry1009
30.08.2021

Koukám, ža tato kniha tu dostává docela slušnej hejt. K tomu bych jen podotknul, že každá revoluce v myšlení se vždy potýkala z rezistencí jakéhosi odboje odmítajícího jakékoli jiné pohledy na věci, které považují za dané. Smyslem této knihy není podávat důkazy, ale dát podklady pro další bádání a také o snahu nahlížet na věci jinak. Z tohoto pohledu jsem si knihu užil, je netradiční číst něco, co se trochu vymyká tradičními konvenčnímu myšlení. Za mě dobré.

ALadin1905
13.03.2021

Ve své první a nejslavnější publikaci - z níž se postupem času stala jakási Bible "UFOlogů" světa všeho druhu - přináší dnes často vysmívaný (a nutno uznat, že sám svým vystupováním v duchu často šílených teorií po právu značně zprofanovaný) švýcarský hoteliér ve fialovém saku mnohdy svěží, překvapivé a revoluční myšlenky a vznáší palčivé, výjimečně i hluboké otázky související s podstatou problému jménem „lidstvo"...:) Několikrát jsem se přistihl být fascinován tím, jak se některé jeho predikce či vědecké vize ukazují více jak padesát let po vydání „Vzpomínek na budoucnost" reálné a aktuální...
Stranou řady ztřeštěných "důkazů" a fantasmagorických interpretací historických nálezů a událostí, jádro jeho úvah - a především jeho apel v duchu nejhlubšího přesvědčení Giordana Bruna NEBÁT SE (nejenom) na poli vědy ptát po bláznivých, nepravděpodobně se jevících či v určitých kruzích nepopulárních záležitostech - se mi alespoň v této knize jeví jakožto zdravé a v posledku i racionální... ;-)


Usire
25.01.2021

Jasně, Däniken se nesmí brát tak vážně. Na druhou stranu ruku na srdce, kdo se nepozastavil nad touto knihou a neřekl si: "Sakra něco na tom je". Kniha se čte velmi dobře a teorie působí reálně.

Lukin794
03.01.2021

Asi většině lidí je jasný, že Daniken si spoustu věcí vymýšlí. Knížku jsem četl cca v 12 letech a byla napsaná čtivě a líbila se mi.

Ava365
28.08.2020

Nadčasová kniha.

LordByron
16.08.2020

A zdôrazním ešte raz :ja nevravím, že je nemožné, že takáto návšteva z vesmíru bola. Za úvahu určite stojí. Ale toto je totálne pseudovedecké dielo od čistého neznalca čo neprečítal jedinú odbornú knihu o veciach o ktorých sa vyjadruje. Keď už tak ovela presvedčivejšie, ale tiež občas bláznivo archeoastronómiu argumentuje Souček.

alcan
21.05.2020

Klasika mezi knihami. Každý kdo ne zcela podléhá archeologickému mainstreamu by ji měl mít ve své sbírce. Je provokativní a nutí k zamyšlení i přesto, že některé věci byly vysvětleny.

LordByron
19.05.2020

Zaujímavo napísané a kadekoho to možno presvedčí.. Ale každý kto ma tieto veci aspoň ako tak načítané musí vidieť, že je Daniken absolútny neznalec hovoriaci naozaj o veciach o ktorých skoro nič nevie.. Napríklad pri pyramidach - Zamarovský mu tu jeho pasáž o nich zlikvidoval v dvoch stranách a úplne férovo...Lebo ani nejde o to, že by teória o mimozemšťanoch bola nemožná - ale sakra si najprv mal niečo o tých pyramidach najprv načítať a potom sa vyjadrovať.On však očividne ani netuší ze zbytky stavebných lán ci bane na kameň sa naozaj dochovali a dokonca sa naozaj našli aj piesne ktoré si pri stavbe robotníci stavali - čiže to rozhodne nie je, že by si blbí vedci všetko o pyramidach len tak a absurdne vymysleli...

1