Vzkriesenie

Vzkriesenie https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326269/bmid_vzkriesenie-ci4-326269.jpg 5 49 8

Vyšetrovateľ britského ministerstva vnútra Dewar ide po stope samovraždy arabského študenta medicíny, ku ktorej došlo v Škótsku, a podozrivého ochorenia irackého vojaka na iracko-kuvajtských hraniciach. K vojakovi privolajú špecialistov, ktorí pri podrobnejších vyšetreniach zistia, že jeho smrť nastala v dôsledku reakcie na očkovanie proti čiernym kiahňam. Prípad sa dostane do sídla Svetovej zdravotníckej organizácie v Ženeve, pretože ide o chorobu, ktorá sa už vo svete nevyskytuje a ani sa proti nej neočkuje. Vzniká podozrenie, že vírus čiernych kiahní chcel ktosi použiť ako biologickú zbraň. Skúmanie týchto dvoch zdanlivo nesúvisiacich udalostí privedie vyšetrovateľa Dewara k prekvapujúcim zisteniam odhaľujúcim pokus o zneužitie medicínskeho výskumu.... celý text

petulik330
22.04.2021 5 z 5

Autor si vybírá za protivníky tiché a smrtelné protivníky, ze kterými by se moderní medicína neměla setkat.
Souhlasím s jednou s postav, že by se měl virus, který se objevil v této knize zničit. Je to obrovské riziko, že by byl omylem opět vypuštěn do světa.
Vřele doporučuji každému, lomu se líbí napětí s lékařskou tématikou.
P. S. jen mi bylo líto, že hlavní postavou nebyl Steve Dunbar.

babiočka
08.03.2021 5 z 5

V současné koronavirové době docela pochmurné, ale zajímavé čtení.

ovpana
29.07.2015 4 z 5

Pěkná a napínavá kniha , zajímavý děj .

Bear Reader
13.03.2014 5 z 5

Po několika slabších knihách si autor napravil reputaci. Od poloviny knihy jsem měl temné podezření, kdo je padouch. A vida, ještě mi to pálí. Ovšem téma dobré, čtivá kniha, doporučuji. Je docela smutné jak jsme vlastně zranitelní a přes všechny úspěchy medicíny, jak málo stačí aby nám takový malý hajzlík zavařil když se vymkne kontrole. Vše dobře dopadlo a to je hlavní. U předchozích děl tohoto autora jsem měl dojem, že si v happy endech nelibuje. Tak uvidíme příště.

Laf
27.10.2013 5 z 5

Moc dobře napsaná kniha se zajímavým dějem. Velmi rychle se četla, neboť se od ní dalo velmi špatně odtrhnout. :) Od tohoto autora to byla moje první kniha, tak doufám, že i jeho další knihy budou takto dobré :)

bobina58
20.06.2013

DOBŘE NAPSANÁ KNIHA, NAPÍNAVÁ,KNIHY KEN McClura má ráda,někdy sice píše hodně podobná témata,ale VZKŘÍŠENÍ se tomu dos vzdaluje.

guru
01.10.2012 5 z 5

Veľmi kvalitná kniha, rýchly spád, napínavý dej, žiadne zbytočné zdržovanie.
Avšak oproti dielu Chameleón mi prišiel záver o niečo slabší.

aliza
15.10.2011 5 z 5

Velice napínavá a čtivá kniha! Doporučuji!

Ken McClure (p)
skotská, 1942