Vzestup Endymionu 2

Vzestup Endymionu 2

Čtvrtá kniha hyperionského cyklu. V této poslední knize Dan Simmons vynikajícím způsobem splétá nitky osudů všech zúčastněných. Představivost drásající příběh, srovnatelný s největšími veledíly sci-fi, graduje k úžasnému a naprosto nečekanému konci. Hyperion, Pád Hyperionu, Endymion a Vzestup Endymionu jsou mistrnými romány... celý text

Čtvrtá kniha hyperionského cyklu.

Hyperion, Pád Hyperionu, Endymion a Vzestup Endymionu jsou mistrnými romány, které si určitě zaslouží místo ve zlatém fondu literatury science fiction.

Druhá kniha ze dvou. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1161/vzestup-endymionu-1161.jpg 4.495

Kantos Hyperionu (4.)

The Rise of Endymion (1997)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Perseus

Evus
06.11.2016

I když byl konec poněkud hektický, na rozdíl od zakončení většiny sérií ho považuji za důstojný, i když trochu sentimentální. Snad má lidstvo opravdovou naději.

Plague
19.10.2016

Hotovo .... když jsem četl Kantos, hltal jsem každé slovo. Nikdy před tím mě žádná kniha takhle nepohltila. Rok jsem sháněl Endymion. První díl Endymionu nezklamal, ale nijak zásadně nepředčil očekávání. První svazek "vzestupu" je ze 3/4 hodně pozvolný a dojmy z něj rozpačité, až na ten konec, který se začíná rozjíždět ....... druhý svazek je přesně tím, na co jsem se těšil. přečteno jedním dechem - hltal jsem každé slovo. Děj úchvatný a promyšlený. Těším se na dobu, až vše zapomenu natolik, abych si to mohl přečíst celé znovu. Jelene, máš se na co těšit.

Phorbo
17.12.2015

Tak sám nevím pořádně, co jsem čekal. Vysvětleno, co bylo potřeba bylo. Co bylo zahaleno do hávu tajemna, zůstalo ukryto a nebylo vysvětleno ani hlavním postavám. Kor ani Aenea to nevěděla, takže vlastně nejsme o nic ošizeni, protože Aenea věděla všechno.
Simmons mě vždy dostane svým prachsprostým a hrozným koncem tak jako to udělal v Illion/Olympos duologii a taky knihy s Kurtzem. Tady se to ani tak moc nekoná. Příběh dává smysl od začátku do konce (beru v potaz všechny 4 knihy) a ani se u toho člověk moc nenudí (neberu-li v potaz třetí díl Endymion, to je nehoráznej vopruz). Simmons je skvělý vypravěč, ještě lepší lingvista, ale hodně pasáží, hlavně teda Raulův příjezd na T'ien Shan je tak nudný a zbytečný... Myslím tu několika, snad i stránkovou, odstavcovou pasáž porovnávání hor a frakcí, které kde žijou. Hrozně mi to připomínalo Tolkiena (to doufám Simmonsovi polichotí). O postavách si vlastně ani nevím, co myslet. Raul má sloní pamět (chtěl jsem se zeptat co je to slon), ale je tupej jak nůž na roztírání másla. Aenea je naproti němu vševědoucí, kdy ani láma z Nebeských hor na ní nemá. Silenius je i ve věku necelého milénia sprostý jak dlaždič a A.Bettik je Pozorovatel. A kdo je otcem dítěte Aeney? To je v tomdle díle už více než jasné... vlastně už v té první části.
Kantos Hyperionu mě nesklamal, ale ani mě nenadchnul. Srovnám-li to ale s podobnou Simmonsovou space-operou Illion/Olympos tak je KH určitě lepší. Štír jako skvělý antihrdina, který nás doprovází všemi díly, Konzulova loď, A.Bettik, i ten Silenius a vlastně i ten zamilovaný páreček... vlastně mi budou chybět

Erezka
07.12.2014

Konečně konec. A pro mě celkem neuspokojivý. Konec jsem čekala, nepřišel mi nijak zajímavý ani úchvatný, jak tomu bylo u Kantosu.

nezbi
08.04.2014

Je to už měsíc co jsem přečetl všechny díly od Simmonse a nemůžu se dokopat k četbě něčeho jiného...Jsem si jistý že žádné knihy už ve mě nezanechají to co Simmonsova sága...Měsíc už nemůžu dostat příběh z hlavy :/ DOPORUČUJI!

CynicalParrot
05.07.2013

Perfektní zakončení úžasného příběhu. Musím se přiznat, že u této knihy se mi stalo to, co se už dlouho nepřihodilo - nechtěl jsem dojít na konec. Avšak musím zmínit jednu věc, která byla při četbě poněkud na obtíž, a sice naprosto otřesný překlad. Za "hudbu koulí" by překladatele měli pověsit za palce do průvanu.

helmiczka
27.04.2012

Ku koncu to už bolo dosť naťahované, ale inak pekné zavŕšenie.