Vzdálená řeka

Vzdálená řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369455/bmid_vzdalena-reka-ty5-369455.jpg 4 153 55

Schallerovi a Newmanovi jsou odvěkými nepřáteli. Když se na pozemku Schallerových najde lidská kostra, je zřejmé, že se jedná o oběť odporného zločinu. Nenávist mezi rodinami vzplane mohutným plamenem a na denní světlo se vynoří děsivá tajemství, kterým by bylo lépe ve věčné tmě.

Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Far River , 2018

harena
24.06.2018 4 z 5

Pěkně napsaná sága dvou znepřátelených rodin, jejichž nepřátelství vzplanulo kolem roku 1912, kdy se německé rodiny stěhovaly do Kalifornie a zakládaly vinařství. Příběh je zpočátku pomalejší, popisný, ale po chvilce se rozběhne a jsme vtaženi do života vinařů plného nepřátelství, lásky, nenávisti a vášní. Výborné bylo prolínání historie a současnosti - to Barbara Wood opravdu umí. Určitě se těším i na její další kknihy.

vladka1695
10.06.2018 4 z 5

Knížka hezká, jen některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé a jindy zase děj přeskočil moc rychle. Ale určitě doporučuji!

Šánka
04.06.2018 5 z 5

Nádherná a dějově velmi hutná sága, jež se odehrává na pozadí významných událostí světových dějin od roku 1912 až do současnosti. Odvíjí se v ní spletitý příběh dvou pokrevně spřízněných rodin německých imigrantů, zakladatelů vinařských dynastií v Kalifornii.
Příběh je doslova nabitý záští, nenávistí, ale i láskou a vášněmi, které zasahují i další generace, prolínají se z minulosti až do současnosti.
B. Woodová píše krásně, a já si neodpustím dodat, mám rozečtené dvě ságy (nebudu jmenovat, ale druhé díly vyšly letos), s touto ságou se nemohou vůbec!! srovnávat, neobstály by, tedy u mě ne...
Doporučuji!!!

RADOST
23.05.2018 5 z 5

Krásná sága o životě a vztazích v kalifornských rodinách německých přistěhovalců. Poučí o životě farmářů, ale i úskalích lásky, žárlivosti, nenávisti a rodinných tajemství. Růst nových zlých skutků v každé generaci hlavních rodin mi trochu vadil, ale je to asi autorčina daň "ženskému" románu v zájmu zvýšení gradace a čtivosti.

putpuda
17.05.2018 5 z 5

Jé, to bylo krásné! Moc jsem se těšila a jsem nadšená. Kniha mě úplně pohltila. Prostě Woodová, jak má být ;). Už aby byla další....

raty
10.05.2018 5 z 5

Jako vždy od Barbary Woodové skvěle propracovaný příběh a zajímavé téma (němečtí přistěhovalci v Kalifornii). Moc mě bavilo střídání minulosti a současnosti.

milunka21
07.05.2018 5 z 5

Autorka nezklamala. Dva děje, přítomnost a minulost navzájem propojené. Napínavé, čtivé a minulost okouzlující i když smutná.

ctenarkaEva
07.05.2018 5 z 5

Zajímavá rodinná sága mapující život a propojení 2 rodin. Začátek byl pomalejší a spíše popisný, ale stálo zato vydržet a číst dál. Líbily se mi obě dějové linie, ta historická i současná.

Květinka008
26.04.2018 4 z 5

Klasické woodovské schéma prolínání minulosti se současností se v této knize velmi povedlo. Děj a postavy bohaté, propracované a díky návratu do ne až tak vzdálené historie krásně kontinuální příběh, který je napínavý a zajímavý, popohání čtenáře stále kupředu. Ale děj je tak hutný, že je potřeba dělat oddechy :-) Dala bych 4,5 hvězdy.

Rodaw
20.04.2018 4 z 5

VZDÁLENÁ ŘEKA
Název této knížky se dotkne srdce především po dočtení knihy, jelikož ona vzdálená řeka byla vlastně tím jediným, co obě znepřátelené rodiny spojovalo a možná proto byla tolik vzdálená...
Tato rozsáhlá rodinná sága mapující opravdu hodně let se mi velmi líbila. Vše začíná v roce 1912, kdy mladičká Clara opouští Německo spolu se svým milým, jeho bratrem a jeho tatínkem, aby v Americe začali nový život a vybudovali něco nového - rozhodnou se založit vinici. Všichni mají jakýsi sen a vysněný život, ale začátky jsou velmi těžké - nemají nic, vše musí budovat od nuly a v naprosto cizí zemi a hlavně budoucnost je nejistá... Moc se mi líbilo, že kromě spletitých osudů dvou znepřátelených rodin sledujeme i to, jak se měnila americká společnost (v souvislosti právě s přistěhovalci)- přes první a druhou světovou válku (kdy je Clara v zajímavé situaci, protože sice žije v Americe, ale původem je Němka a američtí vojáci do Německa odchází bojovat a umírat..), přes 60.léta - kdy byla vlna hippies a spor s Mexičany, - což jsem třeba skoro vůbec nevěděla - až po současnost.
Začátek je možná pomalejší, ale dejte knize čas! Ano, je to popisné, je tu hodně vína, poklidnější styl vyprávění, celkem podrobný samotný popis života (i když mě osobně tedy bavilo sledovat, jak tehdy žili:), ale konec knihy je přímo strhující, zdrcující, tragický a podle mě se Vás dotkne. Moc se mi líbilo vyobrazení lásky a lidské loajality.
Doporučuji všem :) Jak jsem psala - je to poklidnější (hlavně ze začátku), ne tak dramatické jako třeba jiné rodinné ságy, ale mně se to velmi líbilo. Odpočinkové a přitom velmi působivé. Knihu jsem dočetla včera, ale i dnes se k ní myšlenkami ještě vracím...

Danilla
18.04.2018 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Perfektně popsaný příběh od úplného začátku při přistěhování do Ameriky ve dvacátých letech minulého století až po současnost. Příběh dvou rodin, které se 100 let nesnášeli ač na úplném začátku byla hádka dvou bratrů, kteří se nedokázali vyrovnat s chybou jejich otce.
Moc se mi libilo, jak autorka líčí životy postav, napříč generacemi a děj svižně pokračuje. K této knize se v budoucnu ráda vrátím.

Danago
16.04.2018 5 z 5

Skvělá rodinná sága. Příběh začíná první generací německých přistěhovalců do Ameriky Kalifornie, kde začínají pěstovat vinnou révu. A pokračuje dalšími generacemi jejich dětmi a vnoučaty. Příběh je velice poutavý , napínavý, plný zvratů , ale je i dojemný a velice silný. Od knížky jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Postavy jsou velice uvěřitelné zažívají velice těžký život. Postavy Clary a Johana a jejich zakázaná láska , která se nese celou knížkou je velice dojemná a krásná.
Barbara Woodová je pro mě autorka, která mě ještě nikdy nezklamala.
Tato knížka je skvělá a já ji můžu jen doporučit.

lenka666
01.04.2018 2 z 5

Kniha od této autorky mě tentokrát také moc nezaujala. Dlouhé popisování na úkor děje. Četla jsem od autorky mnohem lepší knihy.

Dadula118
21.03.2018 5 z 5

Dávám pět hvězdiček.Mě autorka opět nezklamala.Krásně napsaný příběh jedné rodiny po jedno staletí.Pro mě je to paní spisovatelka a už se těším na další knížku.

ZdeňkaXXL
11.03.2018 5 z 5

Nic moc, nejhorší kniha od spisovatelky.

Barbara Wood
americká, 1947