Výstřel

Výstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102819/bmid_vystrel-AHn-102819.jpg 5 331 331

Jack Reacher série

Osamělý střelec se schová v několikapodlažní garáži a střílí do davu na veřejném prostranství v malém městě v Indianě. Při zbytečném masakru náhodně zemře pět lidí. Střelec po sobě zanechá dokonalou stopu a policie ho rychle dopadne. Jmenuje se James Barr a je to zcela nenapadnutelný případ. Jack Reacher pracuje na svém opálení na pláži v Miami po boku norské blondýny. Tak ledově klidný, že by se na něm dalo bruslit. Nerad však zůstává na jednom místě. Potřebuje se pohybovat. Celý život strávil jako malá součástka dokonalé mašinerie. Stroj potom zakašlal a vyplivl ho. Teď se Reacher většinou kodrcá v autobusech, sleduje okolní scenérii a pozoruje chaos Ameriky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

One Shot , 2005

Lolila
23.06.2017 5 z 5

Aj napriek tomu, že som videla film, kniha má čím prekvapiť. Zo začiatku mi vadil filmový T. Cruise, pretože nespĺňa požiadavky knižného Reachera. Ale Cruise je výborný herec, takže odpustené:-))). Opäť napätie od začiatku až do konca. Reacher je neohrozený, inteligentný chlapík, ktorého len tak niekto nedostane. Vždy na tej správnej strane. Čítam sériu postupne, takže zatiaľ Jatka a Výstrel najlepšie.

pejty
08.10.2016 5 z 5

Tato kniha je moje srdcovka, neboť díky zfilmování této knihy jsem objevil tuto báječnou sérii. Zatím jediná kniha z této série, kterou jsem četl dvakrát a mám pocit, že určitě ne naposledy. Jack Reacher svým přístupem k dobru a zlu, svým drsným vystupováním, svým armádním mozkem a detektivními schopnostmi mě prostě vždy dostane a u této knihy to nebylo jiné. Spíše bych mohl říct, že to bylo ještě o trochu lepší než v jiných knihách o Reacherovy.

Dzery68
10.08.2016

Jack Reacher v knize: 195cm, 110 kg, tělo tvrdý sval pokryté jizvy. Filmový představitel Tom Cruis: 160cm, 30kg i s postelí. Tak nevím, jestli nemám při čtení knih Leea Childa špatnou vizuální představu o hlavním hrdinovi.
Jinak kniha super!

čef
15.05.2016 5 z 5

Jack Reacher je pořád stejný správňák, který neochvějně straní všem nespravedlivě postiženým. Příběh se příliš neliší od ostatních knih série, akční děj je prokládán rvačkami a přestřelkami. K tomu je přizpůsobeno vše - žádné psychologické drama se závažným poselstvím určitě nikdo nečeká. Tady jde o napětí a tvrdý boj.

pocitac311
18.03.2016 5 z 5

Zaujímavé, napínavé, dobre sa mi čítalo, rád si pozriem aj film.
Po zhliadnutí filmu musím priznať, že kniha je omnoho lepšia :-)

Nelly
14.04.2015 5 z 5

Výborné, pro mne jeden z nejlepších dílů - sice jsem před nedávnem viděla filmové zpracování, takže jsem měla v živé paměti zápletku, ale kniha je mnohem lepší. A ačkoliv mám T.Cruise celkem ráda, na knižního Reachera prostě ani zdaleka nemá.

olle3
08.01.2015 5 z 5

Svižné, čtivé, propracované. Děj pěkně graduje, ke konci jsem se nemohl odtrhnout. Nemám, co bych vytkl.

Rabjohns
24.11.2014 4 z 5

Zdálo se mi,že se kniha rozjíždí pomalu, ale jinak dobrý. Trošku nestandardní je to,že Reacher tentokrát pracuje v týmu.

kosmi
12.04.2014 5 z 5

Vsude se resi Tom Cruise. Vzdyt neni zas tak malej, bez 40cm ty 2 metry v pohode da. A kdyby ho lip nasvitili tak je i blondak. Njn tak asi by na to lip sedel Dolph Lundgren, ale budte radi ze to nevzal Danny DeVito ;-) A vubec, me se ten film libil.

felia
22.01.2014 5 z 5

Výborná kniha. Skvěle napsaná, skvěle přeložená. Viděl jsem i ten nešťastný film. TomCruis měl roli Jacka Reachera odmítnout. Neznám žádného herce, který by se pro roli hodil. Diváci ať v tomto případě dají přednost knihze a uvědomí si, že četba je často příjemnější než vysedávání v kině a že každý román nelze úspěšně natočit.

astroweb
19.10.2013 5 z 5

Opět super, Reacher, moc se mi líbil tento příběh.

MartinH
09.09.2013 4 z 5

Dobrá knížka, lehce a rychle se čte. Mnohem lepší než film.

Solverino
04.08.2013 4 z 5

Jako film poměrně slabé, jak kniha celkem slušný nadstandard - dokážete si někdo předstvit 160cm Toma Cruise jako Jacka Reachera? Já teda ne... nevhodný výběr herce... :)

šipek
22.06.2013 5 z 5

Mé první setkání s tímto spisovatelem a určitě ne poslední, těším se na další setkání s Jackem Reacherem. Doporučuji

Moniks
17.06.2013 5 z 5

Musím říct že jsem spokojena s knihou velice dobře se četla ....super ...no a koukala jsem na film a musím říct Jack jako Cruise no to si nejak nesedlo.....kniha samozřejmě o mnohéo lepší takže za 1.

kokosek
22.02.2013 4 z 5

Hodně jsem spěchal na tenhle díl, než uvidím film. A jednu věc stále nechápu, jak někoho mohlo napadnout, že toho dvoumetrového blonďáka bude hrát zrovna Tom Cruise. Jako vojáka z minulého dílu, si ho ještě dokážu představit, ale tady ne. Tady to prostě nejde.
Zpět ke knize. Po minulém Reacherovi to bylo zase zpět. Ten looser co vším proplouvá a vyřeší po několika chybičkách vše. Dávám jen 4 hvězdy, protože jsem hodně dopředu věděl kdo a proč. Možná víc tajemna by bylo dobrý. Ale je to velmi čtivé (jako vlastně vše od autora) a špatně se od této knihy odchází.
Tak a teď rychle na Únos.

Patapuf
15.02.2013 5 z 5

Nedávno sem byl v kině na filmové verzy této knihy a nebylo to úplně nejhorší a docela rád sem tam viděl i samotného Childa, který se tam mihnul v jedné miniroli, ale na druhou stranu sem se celý film pokoušel představit Toma Cruise, jak je vysoký 190 cm a má 110 kilo..... Nějak mi to nešlo, takže kniha jasně výtězí....

guru
27.05.2012 5 z 5

Osobne podľa mňa spolu s Jatkami zatiaľ najlepší diel Jacka Reachera.
Nechýbal spád ani napätie, a to do samotného konca.

kilometr
07.02.2012 3 z 5

Kniha má výborný rozjezd.Reacher je neohrožený borec,který je kombinací Jamese Bonda,Johna Ramba a Jasona Bournea.
Policie pouze statuje,hrdina je v pohodě.....v závěru porazí vetchého 80-ti letého starce a je tu slavný konec.Díky za něj!

Handulenka
25.01.2012 5 z 5

Napínavá kniha od začátku do konce.

zfilmováno

Lee Child