Vysoký účet

Vysoký účet https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459685/bmid_vysoky-ucet-B5g-459685.jpeg 5 246 86

Když se v bistru ve Three Pines najde ve stěně sto let stará, ručně nakreslená mapa, nejdřív se zdá, že jde o pouhou kuriozitu, ale čím důkladněji ji obyvatelé vesnice zkoumají, tím podivnější jim připadá. Armanda Gamache, který ji dostane jako dárek k prvnímu dni v nové práci, zvláštní mapa fascinuje, avšak to ještě netuší, k jakým hrozným tajemstvím ho nakonec zavede. Na akademii Sureté, jejímž novým velitelem se Gamache stal, aby pro výcvik budoucích policistů vytvořil zdravější prostředí, dojde k vraždě jednoho z vyučujících a v pokoji s mrtvolou se ze záhadných důvodů najde právě kopie oné staré mapy. A jak vyšetřování postupuje, jednotlivé stopy se jako střelka kompasu čím dál víc stáčejí ke Gamachově třinácté komnatě, kam se bojí vstoupit dokonce i on sám. Jenže aby případ vyřešil a zúčtoval se svou minulostí, nic jiného mu nezbývá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

A Great Reckoning , 2016

veskr
22.02.2021 5 z 5

Vysoký účet je moje první setkání s autorkou Louise Penny, ale už vím, že nebude moje poslední. Knížka mě opravdu nadchla a užívala jsem si čtení. Musím souhlasit s komentáři přede mnou, kde lidé píší o vychutnávání si atmosféry a byť jde o detektivku, tak pohlazení na duši. Je to jedna z těch knih, která vám nedovolí přeskočit ani slůvko, natož tak větu nebo stránku. Každé slovo do příběhu patří a v celé knize není ani jedno navíc. Přiznávám, že občas přeskakuji řádky u knih které mě nebaví, protože nerada odkládám nedočtenou knihu. Tady se vám to nestane.

EvaApple
18.02.2021 5 z 5

Tohle rozhodně stojí za to... klasicky detektivkové, ale taky napínavé a skvěle popsané. Není problém si vše představit, autorka je v tomto mistr. Rozhodně si ceny za nejlepší detektivky roku zaslouží.... jako obyčejně u Louise Pennyové doporučuji

zuzana2599
13.02.2021 5 z 5

Již dvanáctkrát jsem zavítala do maličké vesničky Three Pines a setkala se se starými přáteli. Je to vždy velmi milý návrat domů, do světa, kde to dobře znám a kde je zlo vždy potrestáno.
Louise Pennyová je vynikající spisovatelka, má moji úctu a obdiv. Tato detektivka se totiž nejenom čte, já jsem si ji doslova vychutnávala. Je to paráda !! Merci !!

K podstatě štěstí náleží, aby se člověk cítil spokojen takový, jaký jest !!

mendule
12.02.2021 5 z 5

Už se těším na další,tahle spisovatelka umí psát. Nemůžu se dočkat až se dozvím rozluštění a pak mě mrzí, že už to skončilo. Miluju tu vesnici i její obyvatele.

Dajine
12.02.2021 5 z 5

Jako návrat domů po dlouhé cestě. Tyhle knihy čtete a tak nějak čekáte, co bude, děj plyne, přitom zápletka se vám zdá jednoduchá a na posledních stránkách se zatajeným dechem jen zíráte. Dokonalé.

Šungitka
10.02.2021 5 z 5

Jako zdánlivě klidná řeka, ale pod hladinou jsou skryté proudy, víry, hloubky. Tak na mě působil další příběh Gamacheho. Navenek nikterak akční, ale zato silná vnitřní dynamika, a opět hluboký vhled do lidských duší. Důvěra, lidskost, odpuštění... Smekám paní Penny...

Luciska13
03.02.2021 5 z 5

Nemám slov, děsivé, co všechno se může dít, ale zároveň jste šťastní, že jste opět mezi známými tvářemi ve Three Pines, jejíž historie a některé záhady, které jsou s vesnicí spojeny, se zase trochu poodkryjí. Ačkoliv nad některými Gamashovými činy entojrat zůstává rozum stát a říkáte si, že tentokrát se to moc nepovedlo, odhalení vše naprosto objasní a vy si tohoto milého pána opět zamilujete.

stejsdan
02.02.2021 5 z 5

Do Three Pines jsem se zase těšila jsko malé děcko:) Bylo mi jasné, že inspekor Gamasche nebude v důchodu jen tak sedět s rukama v klíně. Zase super zápletka, zajímavé nové postavy, ale i posun v osudech těch důvěrně známých. Tentokrát jsem měla tušení, kdo je vrah, ale dostala mě úplně poslední stránka a ten doslov, ten mě úplně rozsekal...
Super čtení, klaním se paní Pennyová:)

P.S. "A nevěř tomu, co si myslíš.."

čef
27.01.2021 5 z 5

Vysoce inspirativní detektivka, to vám tedy řeknu. Plná porozumění k lidským omylům, laskavosti a víry v dobro. Gamache je opět v plné formě a snaze vše vyřešit a každému pomoci - kéž by takový člověk existoval i ve skutečnosti. Něco kritického se o této knize určitě nedá napsat, možné je jen si v ní číst a vychutnat si všechny ty básně a citáty a samozřejmě i samotný příběh resp. příběhy.

Verida
22.01.2021 5 z 5

Tahle kniha, byla mým první setkáním s vrchním inspektorem Gamachem. I přes zbytečně dlouhý úvod, byl příběh napínavý od začátku až do konce. Dokázala jsem se přenést do příjemné vesničky Three Pines, kde bych i ráda žila. Dokázala jsem se vcítit do vřelosti přátel vrchního inspektora, do kadetů kteří se formovali ale i do "nepřátel" vrchního inspektora. Ač jde o detektivku, kde dojde k vyšetřování vraždy, nezachází se zbytečně do krvavých detailů jak to ve většině detektivek je a i tak mě to prostě bavilo. Navíc záhadná historická vložka, příjemně překvapila.

Agatha84
21.01.2021 5 z 5

Četba všech těchto příběhů je jako návrat domů! Někam, kde je vám dobře a kde se cítíte v bezpečí, ať už se kolem děje cokoli. Nevím, jak to autorka dělá, ale její slova hladí duši. Něco si raději čtu několikrát, po každé kapitole odpočívám, vstřebávám a nechci spěchat dál, abych se o tento úchvatný zážitek nepřipravila příliš brzy. Nečtu, vychutnávám. Láska, laskavost a moudrost. To jsou hlavní ingredience i tentokrát.

111moni
17.01.2021 5 z 5

Nové začátky,nové cīle,pro nás čtenáře nové otázky a nåsledně odpovědi. Knihy tēto autorky, dåvají čtenáři více,než dopadení vraha,tedy kromě chuti ochutnat všechny podàvanē dobroty,vztahy, zåhada,náhled do povah a charakteru každé z postav. Knihy,které se velmi dobře čtou,děj se odvíjí a vtåhne čtenáře.

Aannaa019
09.01.2021 5 z 5

Perfektní Gamache jako vždy. S přesahem do historie, bez potoků krve na každé stránce.

Simi
06.01.2021 4 z 5

Three Pines je místo, kde bych chtěla žít. Přimo toužim po tom, mít tam domeček, patřit mezi ty báječné lidi, chodit na skvělé jídlo do bistra, kupovat knížky od Myrny, seznámit Henryho s naší ovčandou a .... nechat si od Ruth rozkrádat domácnost. Hezký příběh to byl. Dozvíme se, kdo zasadil tři borovice a proč vesnička zmizela z mapy. Jen nechápu, vlastně mi přímo vadí už opakující se scénář. Gamache je osobnost, hrdina, rovný a poctivý člověk. Tak proč musí být stále dokola terčem až hrubých útoků a nedůvěry. Možná to příště bude jinak. Moc se těším na podzimní vydání dalšího dílu.

Uan
06.01.2021 5 z 5

Opravdu výborný díl. Ačkoliv jsou knihy L. Penny poměrně objemné, tato opravdu uchvátila a četla se jedním dechem za několik málo dnů. Čeho jsem si nicméně na posledních dvou dílech všimla je poměrně velké množství překlepů v překladu a v předchozím díle (Břicho nestvůry) dokonce zdvojený text (část kapitoly se opakovala o několik stránek dále). Myslím, že vydavatel by se měl nad kvalitou zpracování zamyslet. Příběh je nicméně super a už se moc těším na pokračování, které má bohužel vyjít až na podzim 2021.

EvaUrban-Novak
04.01.2021 4 z 5

Klidna, inteligentni detektivka, ktera se obejde bez popisu rozrezavanych obeti i drsnych strilecek. Gamasche, kteremu je uz nekolik dilu tesne pod sedesat (cili porad chlap v nejlepsich letech) resi vrazdy s rozmyslem a jeho osobitym klidem a sarmem. V odlehle kanadske vesnicce Three Pines se sejdete se starymi znamymi - malirkou Clarou, basnirkou Ruth, majiteli bistra Gabrim a Olivierem....., a nevim jak vy, ale ja bych se tam pokazde nejradsi odstehovala. Soubezne s resenim vrazdy v Policejni akademii se rozviji pribeh kartografa tamni oblasti a chlapcu, kteri narukovali do Prvni svetove valky.
P.S. Nedejte se zmast obalem ani odradit nalepkou - neni to zadna cervena knihovna ani bezobsazna oddychovka.

Lucie.B
02.01.2021 5 z 5

Miluju knihy od Louise Pennyové a z této jsem u vytržení. Je pak pro mě moc těžké začít číst nějakou další knihu. Vřele doporučuji.

Mája777
02.01.2021 5 z 5

Nový rok začal a já jsem se opět ocitla ve vesničce Three Pines ve společnosti inspektora Gamache a jeho rodiny, kolegů přátel a samozřejmě i nepřátel. Tyto knihy jsou pohlazením po duši. Vyzařuje z nich klid, jistota a pravda. Občas všechen ten soulad naruší Ruth a Roza, a také nějaký ten vrah, ale i přesto je to pohoda. Doporučuji.
(2. 1. 21 - 480 - 1)

mats379
27.12.2020 4 z 5

Souhlasím s dosavadním hodnocením čtenářů, kniha byla výborná, jedna hvězda dolů je za přece jen příliš dlouhý úvod (i celkově mohla být kniha poněkud kratší) a za druhé tam skoro chyběl humor, který v předchozích ďílech se vyskytoval ve větší míře. Ale určitě jde o nadprůměrnou detektivku.

ilčidlo
14.12.2020 5 z 5

Tento díl se moc hezky četl a byl napínavý až do konce Doporučuji

Louise Penny
kanadská, 1958