Výměna

Výměna https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475030/bmid_vymena-g91-475030.jpg 4 225 61

Leena má po krk života v rušném velkoměstě, její babička se nudí na ospalém venkově. Možná je nejvyšší čas na výměnu! Když si přepracovaná Leena musí vzít dvouměsíční dovolenou, odjede nabrat síly do domu své babičky. Z Eileen se na prahu osmdesátky stala svobodná žena, ale v malé vesničce v Yorkshiru je o vhodné nápadníky nouze. Leena proto přijde s geniálním řešením: vymění si bydliště. Zatímco babička objevuje on-line seznamku a vychutnává si život v centru Londýna, vnučka se potýká s nečekanými problémy na venkově... včetně jednoho otravného učitele, který je ale neodolatelně sexy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Switch , 2020

ZapisnikTerky
09.11.2021 4 z 5

Tohle je malé milé čtení. Když v tom nebudete hledat výbuchy flirtu a peprností, tak najdete super romantiku a women power. A pak se vám to bude líbit.

Maky1505
27.10.2021 3 z 5

Nejvíce se mi líbila babička, byla skvělá a chtěla si opravdu užít a prožít život

Zomy
21.10.2021 3 z 5

Za mě tentokrát chladnější hodnocení. Autorčinu knihu Spolubydlící zbožnuju, ta mě dostala.
Výměna mě ničím zvlášt neoslovila. Hlavní téma je velice smutné, stejně jako vyrovnávání se se ztrátou.
Romantická linka je poměrně upozaděná a plná klišé.
Autorka psát rozhodně umí, jen jsem se tentokrát netrefila s Výměnou do nálady.

Kristyna_Bubu
12.10.2021 4 z 5

Já od této autorky četla kdysi Spolubydlící a byla to jedna z nejkrásnějších oddychových knih, které se mi kdy dostaly do ruky ️ Měla jsem ji půjčenou z knihovny a následně si knížku koupila, protože si ji chci přečíst zas a znova. Výměna je taky úžasná, byť se mi líbila o trošku míň. Leena si vymění "život" se svou babičkou - odstěhuje se na dva měsíce na venkov a babička naopak do rušného Londýna. Rozhodně doporučuji, pokud si chcete odpočinout a přečíst si milou knihu ️

mysterygirl
01.10.2021

Absolutně me to nebavilo, nic se tam nedělo a nebavilo me čekat, jestli se vubec dit bude

Jane333
01.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Bylo to takové milé čtení, ale průměr, akorát to jak osmdesátiletá babička má vášnivý sex se stejně starým pánem, no nevím

Ivana11
09.09.2021 4 z 5

Kniha mi sedla, pěkný, lehký příběh.

Ella161
08.09.2021 3 z 5

Hm… já se na tuhle knihu strašně těšila. Autorčinu knihu Spolubydlící miluju a naprosto mě uchvátila. Tuhle jsem si tedy nemohla nechat ujít a koupila jeem si jí hned po vydání. Anotace zněla slibně, obálka vypadá nádherně, ale… Možná jsem od toho měla větší očekávání. Ne že by byla kniha vyloženě špatná, ale skoro nic se tam nedělo. Vlastně to bylo jen o tom, jak se vyrovnávat se svým smutek. Místy to bylo vážně smutné i dojemné. Jenže to bylo jen pár kapitol a kniha má přes 350 stránek! Občas se mi to čtení vleklo a občas jsem neměla chuť tu knihu ani otevřít…

Nicméně bylo fakt smutné číst, čím si Leenina sestra Carla procházela. Nebylo to lehké, protože jsem se snad u každé vzpomínky na ní rozbrečela. Bylo mi to tak líto. Bylo mi líto, čím si musela procházet její rodina a hlavně její sestra Leena. Leena byla super holka. Hodně ambiciózní, ale velmi chytrá. Hodně pracovala, aby se vyrovnala se svým smutkem a to jí nedělalo moc dobře. Určitě jí výměna hodně prospěla a konečně našla trochu klidu na duši.

A Eileen byla opravdu vtipná a okouzlující babča. Bylo hezké číst kapitoly z jejího pohledu. U těch jsem se dost nasmála a v hlavě mi často běžela otázka, jestli to myslí sakra vážně. Na svůj věk byla velmi čilá, takže bych jí na 79 opravdu neřekla. Její příhody během randění byly nezapomenutelné. Vážně, nemohla jsem se přestat smát. Když si představím starou paní jak…. Nebo její zkušenosti se seznamkou se také nešlo nezasmát. Avšak vůbec mi nepřipadalo, že je to život staré paní, bylo to dost nereálné. Tohle mě občas štvalo, ale jinak jsem si to užívala.

Takže není to úplně top příběh. Kniha Spolubydlící byla o tolik lepší a o hodně jsem si jí užívala. Furt tam byla nějaká akce, takže jsem se nikdy nenudila, což se o tomhle příběhu říci nedá. Nebyl špatný, mohu ho doporučit, ale nic od toho neočekávejte.

Ketfl
08.09.2021 3 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná, ale že bych si z ní sedla na zadek, to opravdu také ne. Příběh je spíš velmi oddychový, nekonají se žádné velké zvraty a od začátku je více méně jasné, jak celý příběh dopadne. Když to tak zhodnotím, myslím, že anotace knize až příliš lichotí. Kniha sama o sobě je milá, místy poněkud nudná, ale pěkně se čte. Čtenáři v hlavě nejspíš dlouho neuvízne, tak za týden si myslím, že nebudu ani vědět, že jsem to četla. Celkově hodnotím jako takový průměr.

Arsinoe_06
01.09.2021 5 z 5

Me se to nahodou moc libilo. Jo jasne, bylo to hodne predvidatelne, nicmene to byla strasne mila oddechovka, a jeste z velke casti z prostredi anglickeho venkova, ktery miluju. Za me 5 hvezd a bavilo me to od zacatku do konce :)

nina3905
24.08.2021 3 z 5

Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Rieši rodinné problémy. Zaujímavá bola dočasná výmena bydliska starej mamy a jej vnučky. Príbehom sa autorka snaží spájať generácie.

LenRan
24.08.2021 3 z 5

Už dlouho jsem nečetla knížku tak dlouho. Není to špatně napsané, ale je to prostě nuda. Děj vlastně ani moc není a nejvíc akce je, když uteče pes. Pořád jsem čekala na něco co se nakonec nedostavilo, takže jsem se pronudila až do konce.

Ivuska.09
20.08.2021 5 z 5

Skvělý příběh! Spojení několika generací, rodinné problémy, které je třeba vyřešit. Zároveň důraz na to, že podpora rodiny je důležitá. Babička chytající druhý dech je zárukou mnoha vtipných situací. A nechybí ani romantika.

lena.o.knihach
20.08.2021 3 z 5

Babička se míří seznámit do Londýna a vnučka zkouší zapadnout na venkov. Jak tohle jen dopadne?

Po dokonalé Spolubydlící měla Výměna nelehký úkol. Musela splnit všechna ta vysoká očekávání, která jsem od další knihy Beth O'Leary měla. A to se nepovedlo. Autorka holt nastavila laťku až příliš vysoko a nebude snadné ji překonat.

Stejně jako Spolubydlící, i Výměna neměla originální zápletku a tentokrát si s ní Beth neporadila tak skvěle. Vůbec jsem se nedokázala vcítit do postav, ani mě popravdě moc žádná nezaujala. Všechno si tak jednoduše plynulo, občas nějaké to drama bylo, někdy tam byla i vtipná scéna, ale bohužel je Výměna stále jen průměrná romantická oddechovka.

Knihomůrka7
19.08.2021 4 z 5

Anotace dle mého vkusu zní trochu jalově a jako by chtěla hlavně prodat, ale příběh je to dobrý. Ta její babička je místy opravdu vtipná :-) Úplně mi vyhovoval ten dobrý konec a předvídatelnost.

jaroiva
19.08.2021 5 z 5

Je to sice čtení "pro ženy", čemuž se normálně vyhýbám. Ale občas mi přijde vhod být i za holku a na letní oddechové čtení je takový nenáročný příběh ideální.
Líbili se mi od autorky Spolubydlící a líbí se mi i Výměna.
Líbí se mi i ta anglická atmosféra, která má něco do sebe.

ElikaBendova
18.08.2021 3 z 5

Spolubydlící byla naprostá pecka. Tuhle jsem se nutila dočítat. Absolutně předvídatelné a nudné.

ivousekk
17.08.2021 3 z 5

Nějak jsem čekala víc. Hodně předvídatelné s pár "komplikacemi" a přeslazeným happyendem. Spolubydlící se mi líbili mnohem víc.

Kaduri
17.08.2021 5 z 5

Predstavte si, že si vymeníte miesto so svojou babičkou... Tak presne o tom je táto knižka:)
Babi Eileen sa vrhá do víru veľkomesta a vnučka Leena odchádza "oddychovať" na vidiek. A potom sa začnú diať veci:)
Knižka plná vtipných scénok a nežného, láskavého humoru.
Aj keď občas bolo priam neuveriteľné, čo všetko dokážu obe zariadiť, zorganizovať, ovplyvniť. Proste superženy, ale budiž:)
Páčilo sa mi to a basta.

VůněKnih717
14.08.2021 4 z 5

Tahle knížka je úžasná a určitě doporučuju! Zhltla jsem jí za krátko. Myslím, že nabízí víc, než je v jejím popisku. Určitě mi zvedla náladu a našla jsem tam i takový obyčejný lidský přínos - vztahy na malém městě atd. I když je knížka odlehčená, není hloupá. Vůbec jsem autorku předtím neznala a jsem příjemně překvapená - ještě bych ráda zvládla její první knihu Spolubydlící.