Výlet do třetihor

Výlet do třetihor https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37403/bmid_vylet-do-tretihor-d1N-37403.jpg 5 34 2

Výlet do třetihor, kniha Prof. RNDr. Zdeňka Veselovského, DrSc., zoologa, který je veřejnosti nejvíce znám jako bývalý ředitel pražské zoologické zahrady, je druhým přepracovaným vydáním. Autor zde popisuje své poznatky ze dvou cest do Austrálie, které pro zoologa znamenají cosi jako cestu do pravěku. Kresby, černobílé i barevné fotografie autora, mapky. 318 stran, seznam literatury. Vydala Mladá fronta v edici Máj v r. 1986. Vázaný výtisk.... celý text

Komentáře (2)


alef
alef
16.11.2015 5 z 5

„Lidé mají různé sny. Mým odvěkým přáním bylo navštívit Austrálii. Přečetl jsem již v dětství všechny knihy o této zemi, které se mi dostaly do rukou, a stal jsem se vášnivým obdivovatelem jejích přírodních krás a zajímavostí. (...)"

Zdeňku Veselovskému, nejen zoologovi, ale také etologovi, mj. s ohromnou škálou znalostí nejrůznějších stránek ekologie, ale také behaviorální biologie se jeho sny splnily a výsledkem je několik krásných knih.

"Motivací k napsání této knihy nebyla jen láska k přírodě, ale zároveň i zlost na ty, kteří se ani nenamáhají pochopit tak jednoduchý fakt, že bude-li přístup člověka k přírodě nadále tak bezohledný, musí to nutně vyústit v přímé ohrožení existence celého lidstva."

Raksa.A
Raksa.A
12.07.2014 4 z 5

Opravdu stojí za přečtení. Mám ráda knihy, které píší zvídaví lidé s láskou ke svému oboru.