Výchova dívek v Čechách

Výchova dívek v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8619/vychova-divek-v-cechach-8619.jpg 3 1376 127

Mladý učitel Oskar je na tom finančně bídně, a tak přijme doučování dcery milionáře Krále. Dvacetiletá kráska Beata má potíže se světem i sama se sebou. Život učitele se mění v milostné šílenství a zběsilé kličkování mezi milenkou, manželkou a dcerou.

Felsenberg
14.03.2014 3 z 5

Kdybych byl býval byl v mládí neučil, tak by tato kniha pro mě měla pouze sexuální kouzlo. Takhle má i pedagogické. I přes obě kouzla to není nic světoborného. Co říkáte Vy?

Ladys
13.03.2014 3 z 5

Beata byla znuděná kráva a Oskar měl smůlu, že ji potkal.... Knížka je taková lehčí blbinka, ale dočíst se to dá

Aniga
07.03.2014 3 z 5

Jedna z jeho lepších knížek..., námět se mi docela líbil. Jednou jsem ji přečetla asi před 15 roky a nedávno podruhé. Ale z toho prvního čtení jsem si toho moc napamatovala... takže je vidět, že to spadá do kategorie , co jde rychle přečíst, ale nic z toho v hlavě dlouho nezůstane .. Vzhledem k tomu, že se dočkala kniha i filmového zpracování, dá se řict, že se jedná o "Vieweghovou klasiku"

Madi
03.01.2014 1 z 5

Ne! Ne! Ne! Nedočteno, odloženo po 20 stránkách, na další jsem neměla koule.

Grejdus
25.11.2013 1 z 5

Oddychová blbost.

Poutnice
05.11.2013 3 z 5

film jsem neviděla, kniha mě lákala dlouho a nakonec? Nic moc si z ní nepamatuju, což mě na jednu stranu nepřekvapuje, protože jsem od Viewegha četla víc knížek a moc mi nesedl jeho styl. Příběhy má dobré, ale tak nějak...no nevím. Není to špatný, ale abych se k tou vracela, to zase taky neeee

anetka11
04.11.2013 3 z 5

Četlo se to dobře a v podstatě mě to i bavilo. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že děj je prostě o ničem. Přijde mi, že si Viewegh prostě vypisuje svoje mindráky na papír. Ne vlastně! Vypisuje si je do Windowsu.

Kermisee
01.09.2013 3 z 5

Moje první kniha od Viewegha...zajímavý příběh, trochu trhlý, trochu nostalgický. Celkově se mi to vcelku líbilo, ale znovu po knize asi nesáhnu.

Ruxandra
21.08.2013 2 z 5

Moje první "vieweghovka", kterou mi vnutila spolužačka na střední škole. Moc mi z ní toho v hlavě nezůstalo, ale přivedla mě k tomuto autorovi (pro mě) oddechových knih.

anett123
12.08.2013 3 z 5

Tenká, nenáročná a docela čtivá knížka. Skvělá, když nemáte lepší plán ne večer...

Verrrunka
12.08.2013 4 z 5

Mně Viewegh docela zaujal a zaujala mě i tato knížka. Námět mi přijde docela zajímavý :-) A filmové zpracovní také stojí za to!

Marčullkas
24.07.2013 3 z 5

První kniha od Viewega, kterou jsem četla. Kniha mě moc nenadchla.

_sjuu_
27.05.2013 4 z 5

Má nejoblíbenější od Viewega, ale vracet se k ní asi nebudu

Niki
03.04.2013 3 z 5

Celkem pohodová, oddychová kniha.

Janiny
15.12.2012 5 z 5

Tahle kniha se mi líbila..s ostatními už to tak dobré nebylo...

t.teriinkaa
04.12.2012 5 z 5

Viděla jsem jak film, tak jsem četla knihu... Děj se mi líbil, četla jsem tuto knížku v podstatě skoro jedním dechem :)

kika 13
05.11.2012 3 z 5

Film se mi tak nelíbil jako knížka.V realném životě to takto asi prožije opravdu málokdo.

AnnaSk
13.09.2012 2 z 5

Asi jsem to nepochopila.

Dummy147
23.12.2011 3 z 5

Po exceletních Báječných létech pod psa sice tato knížka zaostává, ale je snad ještě poslední dobrou a čtivou knížkou tohoto autora. Líbí se mi rozporuplná postava Beáty, ale i úvahové myšlenky učitele Oskara...pouze závěr této knihy je velmi....slabý.

jprst
04.11.2011 3 z 5

Po Báječných letech pod psa pro mne byla tato kniha velkým zklamáním a tentokrát jí nepomohlo ani filmové zpracování. K jejímu přečtení mě vedla zvědavost, v čem spočívá oblíbenost autorových knih. Nepřišel jsem na to, ale k téhle knize se rozhodně nevrátím.