Vteřinu poté

Vteřinu poté https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125480/bmid_vterinu-pote-oiN-125480.jpg 4 740 213

Poté série

Vysloužilý armádní důstojník John Matherson se přestěhoval s rodinou do Black Mountain v Severní Karolíně. Nedávno ovdovělý John a jeho dvě dcery žijí v přívětivé maloměstské rutině. Jednoho dne ji však něco naruší – najednou přestanou fungovat všechny elektrické spotřebiče. Že by rozsáhlý výpadek? Pravda je však krutější, než by se zdálo – za vším je výbuch EMP, elektromagnetické bomby. A výpadek zdaleka nebude jen dočasný… Kdo přežije v zemi, která se z blahobytu rychle propadá do archaické společnosti? Docházejí léčiva, násilní vykradači se začínají organizovat do tlup, objevují se první fámy a domněnky o původcích útoku. Den za dnem ubíhá od propadu do temných časů, až se uzavře rok. Rok Johnova boje o zachování rodiny, života, budoucnosti… Strhující postapokalyptický román překvapí svou uvěřitelností a nepustí čtenáře, dokud se nedobere poslední strany.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

One Second After , 2009

Ellis
26.04.2013 5 z 5

Zajímavý a čtivý román z kategorie post-apo. Příběh zaujme hned od prvních stránek a během čtení vám později začne běhat mráz po zádech. Návrat lidí do středověku kvůli "výpadku" elektřiny a s tím spojenými strašnými problémy, je děsivý. O to více, že by se to skutečně mohlo stát. Je to velmi drsné a nechtěla bych to zažít. Měli bychom být všichni spokojení s tím, co vlastně máme...

Lensiiee
20.04.2013 5 z 5

Další famozní kniha. Čte se úžasně od začátku až do konce. Má nejen děj, ale i poslání. Tuto knihu by si podle mě měli přečíst všichni. A hlavně ti, kteří v sobě nemají ani trochu vděčnosti a pokory. Kniha pro každého agresivního, arogantního a ambiciozníhi tupce myslícího jen na sebe samého.

Delfi.necek
02.04.2013 5 z 5

Nneuveritelna kniha!!! Úplně mě dostala!! Všechny palce nahoru!! Je až děsivé jak to může být pravdivé!! Přečtení jedním dechem!!

bondula
18.03.2013 3 z 5

Popis udalostí po katastrofe, najskôr prekvapenie, neskôr prijatie reality a život v novom svete autor opísal dobre. To, či by sa situácia v prípade takejto katastrofy vyvíjala podľa autorovho scenára je samozrejme diskutabilné, no knižka je sci-fi a nik samozrejme netvrdí, že takto to bude. Pri knižkách zameraných na postapokalyptický svet vidí každý autor život "po" svojou vlastnou optikou. Tu nie je čo vyčítať, knižka bola fajn.
Niekoľko momentov mi však pri čítaní dosť prekážalo. Veľká časť popisovania udalostí sa odohrávala na poradách nového vedenia mesta, tieto relatívne dlhé pasáže dej dosť spomaľovali. Rozumiem, že autor chcel vysvetliť background toho, čo sa deje, ale tento spôsob mi prišiel dosť nezaujímavý. Ďalej všadeprítomné americké vlastenectvo. Neviem, možno je Amerika fakt týmto všetkým presiaknutá a spomienka na Ameriku, aká bola kedysi dodáva ľuďom silu do života, mne to však veľmi nepasovalo. Najväčšiu výhradu mám k predvídateľnosti deja. Už zhruba od polovice knižky mi bolo jasné čo sa ešte stane a ako príbeh skončí, dočítal som to zo zvedavosti, akým spôsobom sa to stane.
Vo výsledku je to príjemná knižka, no nič extra. V postapokalyptickej tematike možno nájsť mnoho oveľa vydarenejších diel.

Byra
04.03.2013 5 z 5

Opravdu drsný příběh, úplně jsem to viděla před sebou jako film. Boj o holý život, násilí a krutá pravidla. Brr, až mě z té knížky mrazilo, děsivě pravdivá. Nejhorší na tom je, že se to opravdu může stát. Zjistíte, jak moc jsme závislí na moderní technice a jak málo stačí k tomu, aby se celá společnost zhroutila. Doporučuju!!!

Gaara1
31.01.2013 5 z 5

Příběh, který by se mohl opravdu lidstvu stát a který bych opravdu nechtěl zažít... Jen si vzpomeňme, když nám vypadne elektrika na jednu hodinu,maximálně na den jak nadáváme:-) Musíme si všichni přiznat, že jsme otroci dnešní techniky,ať chceme či nechceme.

janey88
31.12.2012 5 z 5

Po dlouhé době zase jednou skvělá kniha. Příběh vás pohltí a nepustí, dokud ho nedočtete. Ještě dlouho o ní budete přemýšlet a doufat, že takové časy nikdy nepoznáme!

miska2609
29.11.2012 5 z 5

Skvěle napsané! Překavapující zvraty i konec, přečetla jsem najednou!

Jaru
22.10.2012 5 z 5

Z této knihy mrazí, velmi dobře napsaná, čtivá, určitě doporučuji. Autor popisuje, jak jsme vlastně strašně zranitelní a co by se mohlo stát, kdyby jsme přišli ve vteřině o vše, co je závislé na elektrickém proudu. Vůbec si neuvědomujeme, co vše je s ním spojené. Hlavní hrdina je vojenský profesor učící dějiny vojenství, který při snaze o přežití ve městě, kde s rodinou žije, čerpá z historie a snaží se předejít chybám, které se kdysi staly. Autor píše knihu jako varování a doufá, že se nic takového nestane ... a v to doufejme všichni.

Desireus
15.09.2012 3 z 5

Při hodnocení této knihy jsem značně rozpolcen. Příběh, vykreslení situace po katastrofě, poselství toho, jak jsme závislí na elektřině - to bylo vše famózní. Bohužel do toho musel autor, hlavně přes hlavního hrdinu, vsugerovávat svoje názory na nynější svět - všudypřítomné americké vlastenectví, laciné předsudky - viníci jsou Sev.Korea, Írán atd. případně do toho zamíchal i Čínu, a nejhorší ze všeho všudypřítomné srovnávání se komunismem (tohle dělali rudí komisaři, tak mi to dělat nesmíme). Nejvíce mě dojalo, když na jedné stránce se ohání rudými komisaři a na druhé zase s Hitlerem. Prostě všechno smíchal dohromady. Postavy se i z tohoto důvodu chovají hrozně šablonovitě, což mě u čtení hrozně vytáčelo. Přemýšlel jsem mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec za to, jak vykreslil EMP problematiku má u mě 3 hvězdičky.

dalimoni
08.09.2012 5 z 5

Vynikající kniha. Postapokalyptický román, který popisuje na příběhu jednoho města, jedné rodiny situaci, kdy najednou přestane fungovat elektřina a nefunguje také vše spojené s elektronikou včetně současných moderních automobilů, mobilních telefonů, rádii.... Postupně společnost dostává na středověkou úroveň, kdy lidé mají jediný zájem, najít něco k snědku. Formují se gangy, které vraždí, loupí a kanibalizují. Současný moderní člověk je rozhořčen, když vypadne proud na pár hodin, ale představte si, že najednou nejde proud, nejezdí auta, nefuguje spojení a trvá to den, dva, týden, měsíc....., pomoc nikde.... Kniha je opravdu skvěle zpracována a čte se jedním dechem a ukazuje, jak je současná společnost závislá na elektrické energii. Určitě doporučuji všem k přečtení.

Lenois
08.08.2012 5 z 5

Naprosto strhující příběh. Je to nejen román, ale i částečně literatura faktu.... Příběh vás pohltí během prvních pár stránek a nebude se vám chtít knihu položit. Až příliš realistické a děsivé. Přímá ukázka toho, jak se lidé chovají v podobných situacích a věřím, že přesně podle Forstchenova scénáře by se opravdu chovali. Zároveň je to i doják. Příliš tvrdý konec příběhu, příliš úmrtí a bolesti. Chápu autora, proč je konec takový jaký je - lidi se musejí opravdu vystrašit, aby začali jednat. Zároveň ve mě zůstal strach, že až přijde film, někdo si ho vezme jako předlohu ke svému útoku a národům se vysměje jako národům hlupáků.... Každopádně je dobré si přečíst, co nás s jistou pravděpodobností čeká....

ina77
03.08.2012 5 z 5

Opravdu neskutečná kniha, je to až strašidelné co nás může potkat během vteřiny.Už dlouho jsem nečetla něco takového!