1945

Alternativní historie. Píše se rok 1945 – válka v Evropě i v Tichomoří skončila. Na mapě Evropy zůstala jen jedna země, kterou se Hitlerovým armádám nepodařilo srazit na kolena – Británie. Jedinou silou, jež je schopna nacistické mašinérii účinně vzdorovat, jsou Spojené státy. Hitlerovy mocenské ambice nejsou uspokojeny – chystá proto útok přímo na území USA. Tato akce po důkladných přípravách skutečně začne – konflikt se přesouvá přímo na území USA, do okolí Oak Ridge, místa, kde USA vyvíjí a zkouší atomovou bombu. Útok je překvapivý a nesmírně krutý. USA musejí změnit taktiku a urychleně vybavit armádu novou technikou, aby mohly v konfliktu uspět. Přeložila Petra Andělová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22460/-22460.jpg 3.722

Kniha 1945

madem
17.06.2020

Nápad je skvělý, ale jsou chvíle, kdy knize přestanete věřit. Neboť člověk obvinění ze špionáže je přijat k prezidentovi a ten mu uvěří. A samotný útok mi přišel hodně scifi.

WeeWar
13.04.2017

tema a napad dobry, celkove vlastne taky dobry, ale není to superbomba, pac místy to logicky drhne tak, až to bolí, ale klidně bych, pokud by si to drželo alespoň tuhle kvalitu, uvítal pokračování... musim dat fakt jen tri stars, nektere ty nelogicnosti jsou proste za hranou vkusu i otrleho ctenare.

Metroušek
06.02.2017

Není to sci-fi ani fantasy, je to prostě dobře udělaná a dobře podložená alternativní historie tak, jak se opravdu mohla stát. Potěší spíše fanoušky válečné literatury než fanoušky sci-fi.