Všetka pravda, čo je vo mne

Všetka pravda, čo je vo mne https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274043/mid_vsetka-pravda-co-je-vo-mne-rTO-274043.jpg 4 128 128

Judith vyrástla v Roswellskej osade, kde sa dodržiavajú prísne zákony a zvyklosti. Pred štyrmi rokmi ona a jej najlepšia priateľka zmizli. Pred dvoma rokmi sa vrátila len Judith. Tí, ktorí boli kedysi jej priateľmi a rodinou, ju nenávidia a nevšímajú si ju. Judith o svojom zmiznutí nemôže rozprávať. Žije ako duch vo vlastnom dome a mlčky zveruje svoje myšlienky a túžby Lucasovi, ktorého odjakživa miluje, ale on o tom nemá ani tušenia. Keď Roswellskú osadu napadnú nepriatelia, dlho strážené tajomstvo začína vychádzať najavo. Judith stojí pred voľbou, či má žiť ďalej v mlčaní, alebo pozdvihnúť svoj hlas, hoci to môže znamenať, že svet okolo nej sa navždy zmení. Tento originálny román vás zasiahne vášňou a túžbou, ktorú Judith cíti, a postupne odhaľované tajomstvo vás bude nútiť obracať ďalšiu a ďalšiu stranu až do konca.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Egmont (SK)

All the Truth That's in Me , 2013

martina5069
10.10.2016 4 z 5

Je pravda že jsem tuhle knihu četla docela dlouho ale každý to zná že prostě není nálada na čtení nebo se nemůžete na knihu koncentrovat protože myšlenkami jste někde jinde.
Nuže poslední dva dny čtení sem knihu hltala všemi deseti :-)
Co se týče začátku knihy asi jako většině lidí co ji četly sem si nemohla zvyknout na krátke kapitoly nejprve jsem si myslela že je to formou dopisů posléze jsem pochopola že jsou to myšlenky Judith která "v hlavě " vypráví příběh. příběh o věznění, o smrti kamarádky, o svojí životní lásce, o intrikách, nenávisti, svém bratrovy který pŕíśel o nohu a o svojí matce která byla k Judith hodně hnusná. Tato celková kompozice knihy vyvršila v ohromující konec a já jsem z něho našená. Všechno nakonec dobře dopadne :-)
Když se mi do ruky dostane nějaké dalśí dílo autorky tak nebudu proti si ho přečíst protože ona umí překvapit :-)

ren6939
07.09.2016 3 z 5

Tuhle knihu jsem nehledala. Zpočátku jsem si myslela, že ji ani nedočtu. Po 20-30 stranách jsem však změnila názor a do druhého dne měla přečteno.
Zápletka je originálně podaná. Čtenář ji však musí hledat, nedostane ji naservírovanou v první kapitole. Některé kapitoly jsou opravdu jen o 1 větě, budiž, aspoň, že nemají svůj vlastní název.
Je také kouzelné sledovat charaktery lidí - jak se mění s pocitem moci.

TerraNova
30.07.2016 5 z 5

Vzadu na obálce je napsané, kromě anotace, že je to originálně napsaný román.
S tím souhlasím, originální to je. :D
Ale svým způsobem hezky originální. Jo, asi to není knížka pro každého, ale mně se líbila. Pro mě tahle kniha spadá pod ty typy knížek, u kterých jste rádi, že jste je četli.
Je milá, čtivá a originální.

sssmile
26.07.2016 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbí, jednak svým nápadem a jednak stylem psaní. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ze začátku je to sice dost zmatené, ale později se vše projasní. Chápu, že některým se tato knížka hůře čte kvůli někdy až moc krátkým kapitolám, avšak mě osobně to vůbec nevadilo.

eliska3057
17.07.2016 5 z 5

Kniha je úžasná ani se to nedá popsat je jedna z mých nejoblíbenějších. Když jsem to četla po prvé trochu jsem se zamotala pak jsem to četla po třetí a už jsem to perfektně chápala. Rozhodně doporučuji.

oolinkaa
25.06.2016 2 z 5

kniha mě moc nezaujala, nejdříve jsem si i myslela, že nedočtu.. ale vydržela jsem..:) úplně jiný styl psaní, na který si musí čtenář zvyknout, chvílemi jsem se v tom ztrácela, a nechápu, proč např. jedna kapitola má pouze jednu větu..:/ zvláštní..nicméně znám i horší knihy, proto 2hvězdičky.. určitě se ale ke knize již nikdy nevrátím

_Žanet_
01.06.2016 4 z 5

Musím uznat, že mi chvíli trvalo než jsem si zvykla na styl, kterým je kniha psaná, ale nakonec jsem si na to zvykla a kniha mě pohltila.

Kaculman
21.05.2016 5 z 5

Ze začátku mi přišla kniha divná, nechápala jsem, ztrácela jsem se v kapitolách. Ale o pár stránek později... ne neodložila jsem ji a na závěr byla i překvapená. Za mě palec nahoru, i za to, že autorka zvládla knihu pojmout jinak. :-)

Siwan
21.01.2016 5 z 5

Nevím co to je, ale něco ve mně ta knížka rozezněla, zanechala, rozvibrovala...je výborná. Mám ráda, když ve mně kniha ještě několik dní doznívá, to se tady stalo. Doporučuju.

kacule16
08.12.2015 5 z 5

Tahle knizka byla nejlepsi co jsem kdy cetla. Prosim aby autorka pokracovala v tvorbe a napsala treba i dalsi dil. Chtela bych tu knizku cist porad dokola. Ten pribeh ve mne zanechal smisene pocity... Ty dobre jak to dopadlo a ty spatne jak se lide k Judith zachovali a take to ze je ta knizka moc kratka na to jak skvela je. Moc bych chtela neco podobneho. Opravdu dokonalost... Dneska jsem ji precetla a hned jsem se koukala jestli nenapsala Julie jeste neco podobneho... Jsem smutna ze ne.

Beerushka
27.07.2015 5 z 5

velice ctiva kniha

rajen
22.06.2015 5 z 5

Tak tato knížka mě úplně dostala a myslím, že nejsem schopna najít ta správná slova, abych řekla proč. Líbil se mi styl psaní, příběh, i to, jak to skončilo. A něco prostě ve mě ta knížka nechala a nenechá na sebe zapomenout.

maruschka
11.05.2015 5 z 5

Potřebuju šestou hvězdu! Nutně! Knížka, ke které není možné napsat výstižnou anotaci. Vždycky a každého nakonec překvapí, jsem o tom přesvědčená. Pro mě zjevení, vznáším se ve stratosféře.

DarkAnn
01.04.2015 5 z 5

Kniha, která je velice zvláštně napsaná..A kniha, která mě oslovila..Líbila se mi a myslím, že stojí za přečtení každému, kdo chce zkusit neobvyklý způsob psaní..Možná originalitu? Nejspíš :)

orangerose
21.01.2015 5 z 5

jinak psaná i vyprávěná knížka, zajímavý děj , trochu mi to připomíná detektivku, ale nakonec příběh skončí dobře, bavila mne :)

kety76
20.12.2014 4 z 5

Způsob vyprávění příběhu je zajímavý, nevšední. Zápletka je taky neobvyklá. Kniha se četla velmi dobře, doporučuji přečíst.

Schullerka
04.11.2014 4 z 5

Začátek mě nebavil, přišlo mi to moc trhané a zmatené. Potom to ale všechno začalo dávat smysl. Musím uznat, že se mi příběh hodně líbil a bylo to krásně promyšlené. :)

Pedruska01
19.08.2014 5 z 5

Proboha, tahle kniha mi vzala vítr z plachet, totálně! Dlouho jsem nečetla nic, co by ve mě zanechalo tak smíšené pocity. Pět hvězd je ještě málo. Život hlavní hrdinky byl krutý, nepotkalo jí nic dobrého, ale ona byla statečná. Byla jsem překvapená, když jsem se dozvěděla, kdo jí udělal takovou nehoráznost a také, že mu i odpustila a nezáleželo na tom, že ten dotyčný měl nějakou spojitost s Lucasem. Jestli takové doby byly, a já věřím, že ano, tak to bylo neskutečný! Buďme na jednu stranu rádi, že je 21. století. (i když... :-/) Judithině matce bych nejraději zakroutila krkem! Tahle se chová někdo, kdo je matkou? Tohle označení, tento "titul" by jí měl být zákonitě odebrán! Jednoznačně si ho nezaslouží! Taková hamižnost, sobeckost, nezájem o druhé, prospěchářství - to lidstvo rozhodně nebylo lidské! I zvířata se k sobě chovají dalece líp! ... Co víc k tomu říct? Nemůžu mluvit ani psát. Ten příběh, co je v knize zvěčněný vám sebere poslední slůvka. Bylo to šílený, však skončilo to dobře. Na šťastný konec měla Judith svatý právo!!! Každý by si ji měl přečíst, snad i povinně. :)

Knihomolka Rů
16.06.2014 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, ačkoli mi chvíli trvalo, než jsem se do ní pořádně začetla. Na začátku mi docela vadili krátké "kapitoly" ale časem jsem si na to zvykla a do knihy se dostala. A přibližně od čtyřicáté strany mě chytila a naprosto vtáhla do sebe. Zase jsem zažila ten pocit, kdy večer čtu a už bych měla jít spát, ale prostě NEMŮŽU :DD
Takže za mě obdiv, ačkoli mě trochu iritoval začátek, ve kterém jsem se naprosto ztrácela. Styl psaní autorky mi přišel občas trochu odfláknutý, ale to je tak jediné co mohu vytknout.
Kniha na mě občas působila temně, ale já mám takovýto styl ráda, takže jsem spokojená a hrozně se mi líbilo, že Judith nakonec dokázala promluvit, říct pravdu a taky že skončila s Lucasem, kterého jsem si oblíbila víc než ji samotnou :D
Hodně mi tam vadila asi jen její matka. Nechápala jsem, jak dokáže být ke své dceři takto krutá..
Každopádně 'Všechna pravda co je ve mě' je krásná kniha, kterou rozhodně všem doporučuji :)

Desire_Lydon
21.05.2014 4 z 5

Originální kniha. Tak by se dala dvěma slovy popsat tato nenápadná a tenká knížka. Vlastně jsem od ní čekala něco úplně jiného, ale i tak se mi líbila :) Krátké kapitoly mi nevadily, naopak jsem byla ještě víc napjatá a musela jsem číst dál. Styl psaní mi vyhovoval. Jen mně občas štvala Judith. Já chápu, čím si prošla, ale někdy mi přišla jako stalker, hlavně co se týče Lucase. Ale za mně palec nahoru :)

láska thrillery pomsta vesnice deníkové záznamy

Autorovy knížky

Julie Berry