Všemi dary obdarovaná

od:

Všemi dary obdarovaná

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila? Zfilmováno v roce 2016....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295704/vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4.4227
Originální název:

The Girl with All the Gifts (2014)

Žánr:
Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (64)

Přidat komentář
Hendrychova.K
13. března

Úplně jiný pohled na zombie apokalypsu. Takový, řekněme opačný. Ale z konce mi bylo trochu úzko.

Danago
23. února

Pro mě skvělá sci-fi nebo fantazy jak kdo chce. Čtu tento žánr docela málo, ale tato knížka se opravdu povedla. Kniha mě vtáhla do děje. Je napínavá a dokonce má v sobě i skvělý humor. Na některých místech jsem se opravdu od srdce zasmála. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a ta je i dokonala namluvená.

markyticka
11. února

Nemám ráda horory, ale svět plný hlodavců mne zaujal. A pak jsem na x-té straně zjistila, že se nejedná o malé savce, ale o nemrtvé hlAdovce... Střed knihy byl trošku slabší, musela jsem se trošku nutit pokračovat, ale naděje, že to pro lidstvo dopadne přece jen dobře mne hnala dál a konec mne strhl úplně... Od dočtení nemohu na tu knihu a příběh přestat myslet, chybí mi Eddie, a doufám že se mu narodí Marie...

TipsyChipsy
08. února

Příběh z říše pohádek pro dospělé. Na odreagování asi dobré, asi jako pustit si horor po 22 hodině...

Dorrinka
31. ledna

Nemám moc ráda horory, post-apo, knihy o budoucnosti a už vůbec ne zombíky. Ale tahle kniha je jednoduše naprosto dokonalá a vtáhla mne od prvního odstavce, vyždímala ze mne celou paletu emocí a způsobila dokonce šrámy na mém poklidném manželství, když jsem se v pokročilém věku totálně zamilovala do fiktivní postavy. Seržant Parks by měl být navržen na titul nejvíc sexy drsňáka s jizvou přes obličej v dějinách literatury! No - ještě mě to zjevně nepřešlo.
Napínavá, akcí našlapaná knížka, co vás nenechá ani chvilku odpočívat (a ještě týden po přečtení budete v noci na WC chodit vystrašení jak malí skauti). Doporučuji!

Veronika33
14. ledna

Tématiku zombie ja veľmi môžem a toto spracovanie a jej poňatie bolo niečo nové, nevšedné. Kniha sa veľmi dobré číta, je pútavá. Odporúčam všetkým zombie nadšencom!!!!

Rowana
03. ledna

Poslouchala jsem knížku jakou audioknihu. Absolutně mě nelákají jakékoliv zombie příběhy, ale tenhle mě zaujal svým popisem. Pustila jsem si to spíš ze zvědavosti, pak jsem zdráhavě poslouchala dál a dál, až jsem zjistila, že mě vyprávění pohltilo.
Pořád nemám ráda téma zombie, určitě nezačnu vyhledávat další knížky na toto téma, ani pátrat po filmech či dávat šanci jednomu konkrétnímu seriálu. Ale tahle knížka se mi v důsledku líbila. Zapůsobilo na mě i to, jakého se jí dostalo rozuzlení.

petaSk
23.12.2017

Posloucháno jako kompletní audiokniha.
Nemám ráda zombie a stereotypní postavy: naivní holčička, otravná mateřská učitelka, posedlá vědkyně, drsný voják a nezkušený klučina. Tato kniha je na těchto věcech postavena. Přesto mě ponurá road movie bavila. Možná to bylo díky povedené audio verzi, a tím, že mi 12 hodin někdo vyprávěl.
Jedná se o bezútěšné ale standardní dobrodružství, kdy se různorodá skupinka pokouší dostat domů.
Jestli čekáte nějakou ojedinělou pecku s kupou originálních nápadů, budete zklamaní. Pokud ale přistoupíte na přímočarý příběh se známými umně poskládanými prvky, který odsýpá a skončí trochu jinak, než čekáte, budete spokojení.

rarášek
30.11.2017

Velmi zajímavé podání zombie apokalypsy. Kniha se díky krátkým kapitolám četla rychle a děj jsem si užívala. Zajímavé bylo podání příběhu, kdy jsem měla možnost nahlédnout do mysli všem hlavním postavám. Nejvíc ze všech postav se mi líbila Melanie, byla velmi moudrá, statečná, milá a lstivá. Ten konec byl zajímavý a myslím, že Melanie měla pravdu v tom, co říkala.
Rozhodně se ještě musím podívat na film, jaký nakonec je, abych mohla srovnávat. :D

KAREL6725
13.11.2017

Já mám rád postapo, na tuhle knihu jsem se vyloženě těšil Kniha nezklamala tohle se čte velice dobře, děj vás vtáhne a už nepustí. Tohle jsem od knihy čekal a kniha moje očekávání splnila. Jedna z nejlepších knih ,která u nás minulý rok vyšla. Doporučuji, zkuste dát Melanii šanci, tohle opravdu stojí za přečtení.

guuci
24.10.2017

Kniha se dobře čte, má výborný začátek, potom lehčí průměr a konec docela zklamal.

karavela
18.10.2017

Velice čtivě napsaná kniha s netradiční,velmi sympatickou hlavní hrdinkou.

parvitas
17.10.2017

Prvé strany som čítala s teplotou, takže mi je jasné, že pozornosť nebola 100%, ale jednoducho stalo sa a všade som čítala „hlodavci“ (namiesto „hladovci”) a teda chvíľu (dosť dlhú) mi nebolo jasné, prečo sa pred nimi chránia plotom (jedine že by boli zmutovaní, všakáno) a tak pani učiteľka si nemôže ísť na lúku natrhať kvietky pre deti v špeciálnej škole, ehm, väzení... toľko moja chrípková dyslexia :)
A teraz niečo o knihe:
Je naozaj fajn, že som si nepamätala, o čom to má byť. :) Užila som si prekvapení presne v tých momentoch, kedy mali prísť a bolo to úžasné.
Skupina detí, sirôt, ktore majú taký tvrdý režim, ako žiadni iní väzni. Nevedia však o čo sú pripravené, pretože nič iné nepoznajú, a ak áno, tak len teoreticky a z obrázkov. Celé roky vidia len svoju izbu, sprchy a jedlo raz týždenne a v pondelky až piatky sú pripútané na kresle a vyučujú ich rôzni učitelia, či doktori. V soboty im hrá hudba celý deň, no nesmú sa inak dorozumievať medzi sebou. Prísna izolácia a preprava spútaných detí sa koná pod dohľadom ozbrojených vojakov. A ak náhodou nejaké dieťa odvezú, už sa nevráti...
O ČO TAM, SAKRA, IDE?!?!?!?!
Jasné, pokusné vtáčatá, ale prečo, a ako, a kde, a čo sa deje, to som sa dozvedela postupne. Preto sem ani nejdem dávať anotáciu, lebo prezradí oveľa viac ako ja. :)
Melániu som si zamilovala. Jej príbeh som prežívala, akoby to bolo moje vlastné dieťa. Nevinné, poslušné, inteligentné dieťa. Ale postupne zisťuje, že svet okolo netvorí iba chodba s dvermi na oboch koncoch. Jej vzťah k jednej učiteľke je čistá láska. Túto časť som si mimoriadne užila, bolo to také pekné.
A potom príde zmena, keď ju, Melániu, vezmú na opačnú stranu chodby, do dverí, ktoré vedú von... a odvtedy už nič nie je po starom.
Môj rebríček Top-best-zombie kníh sa rozširuje!

tonysojka
27.09.2017

Nemám rád tyhlety zombie věci protože mi to z principu připadá pitomé,ale tenhle příběh je tak dobře odvyprávěn,že mu musím dát plnou palbu.Velmi příjemné překvapení!!!

Kortexo
23.09.2017

Velice dobře napsaný horor, u kterého je jistotou, že vznikne film.Dobře napsané postavy a logický děj v apokalyptickém světě je vzácností, kterou je potřeba ocenit.
Silně tato kniha připomíná děj playstation hry: The last of us.

Lumine
16.09.2017

Čte se to skvěle. Rozhodně se to čte prakticky samo, protože se v příběhu stále něco děje a zkrátka se nenudíte. Postavy mají pěkně vystavené osobnosti, které se dále v příběhu vyvíjí a vyvíjí se uvěřitelně a zkrátka vše krásně sedí.
Chtěla bych dát 4,5, ale taková volba tu není. Těch 80% dávám za konec a trochu opomenutou linii s vetešáky, kteří byli zajímavým námětem ke zkoumání. Jinak je to vážně skvělá kniha na oddych.
Zkrátka a dobře je to zombie apokalypsa plná krve, vraždění, ale i nějakých těch citů. Paráda.

Archie
08.09.2017

Tak takhle rychle jsem snad v zivote knihu nezhltnul. Bylo by to pomerne tradicni post-apo, kdyby nebylo originalni a uzasne hlavni hrdinky - maleho hladovcatka, a vypravecskeho citu pana spisovatele. Kniha sleduje jen 4 postavy a Mike Carey presne drzi prst na toku deje tak, aby vypravel poutave putovani, vykreslil stav sveta po virove nakaze a predevsim rozehral emocionalni jizdu uvnitr party sledovanych charakteru. Zaver je pak dostatecnym dovetkem a dojemnou/vypecenou pointou na zaver. Naprosto skvela knizka. Dobre rano slecno Justineauova.

HORTID
31.08.2017

Ta obálka je teda něco...jinak se to čte pěkně, lehká drhnutí odpouštím a hlavní hrdinku si nejde nezamilovat.

rajen
30.08.2017

Pro mě jednoznačně pecka. Nikdy jsem tento žánr nečetla a k této knize mě dovedla čtenářská výzva. Díky za to. Kniha mě neskutečně vtáhla, fantazie pracovala naplno. Hledala jsem každou volnou chvilku, kdy se můžu ke knížce vrátit. Hodně krát jsem se i zasmála, skvělý humor v tom celém hnusu. Skvěle napsáno. Tak to vidím já, která fakt není v této tematice doma a nikdy nic o zombíkách ani jiné postapo nečetla.

SOBOL
23.08.2017

Oceňuji dobrý spád příběhu, kterému pomáhá minimum postav a rozumná délka knihy.

Halka2
18.07.2017

Dočetla jsem knihu Všemi dary obdarovaná a......nemohla jsem se začíst do jiné knihy. Koneckonců postapokalyptická literatura patří mezi mé oblíbené, která na mne vždy zapůsobí hlubokým dojmem ( Malevil, den Trifidů...).
Tento thriller na vás působí na všech frontách. Udržuje vás v napětí každou kapitolou, stránkou, nutí vás přemýšlet o lidské povaze tak jiné a různé v krizových situacích.
Dávám 5* a doporučuji i čtenářům, kteří ještě tento žánr nečetli.

Kuki007
08.07.2017

Kniha je hrozně čtivá, příběh velmi rychle utíká a vy s každou další stránkou chcete zjistit, jak to bude celé dál. Zároveň se jedná o velmi propracované dílo, což je krásně vidět na jednotlivých biologických popisech apod.

V konečném důsledku se ale některé postavy občas chovají ... zvláštně. Ano, mluvím o vás, slečno Justineauová. Chápu, že se snažila Melanii chránit a zároveň ji hnal stín minulosti, ale přece jen, občas mi u ní chyběl pud sebezáchovy.

A tak proto i přes veškeré kvality této knihy uděleny "pouhé" čtyři hvězdičky. :)

maruschka
26.06.2017

Dejte tomu dítěti najíst!

Renaat
22.06.2017

Moje první kniha tohoto žánru, díky Čtenářské výzvě. Velké překvapení pro mne, že i tento žánr se dá číst. Opravdu mne to bavilo a ani na okamžik jsem nezaváhala, že bych nedočetla. Jako velký bonus vidím biologickou zápletku. Bohužel se nemohu zbavit pocitu, že toto se může stát i ve skutečnosti.

MiaMahoney
21.06.2017

Hodnocení originálu, český překlad neznám.

elenai
18.06.2017

Můj první román od Careyho a myslím, že ne poslední. Postapo tematika patří mezi mé oblíbené, takže jsem si knihu s chutí přečetla a rozhodně nelituju. Příběh je dynamický, pořád se něco děje, akorát některé ženské postavy byly fakt na facku, tedy kromě Melanie. :-D

jarynek
14.06.2017

Postapo knihu už jsem hodně dlouho nečetl, ale tato mne opravdu zaujala. A to nejen vykreslením možné budoucnosti, ale především charaktery a vzájemnými vztahy všech hlavních hrdinů. Právě v popisu vývoje jednotlivých postav je hlavní síla knihy, čemuž vévodí Melanie a její uvědomování si vlastní odlišnosti.

martin3724
14.06.2017

Vynikající postapo kniha :)

luckomar
18.05.2017

Začátek knihy mě hrozně zaujal a bavil... po chvíli a asi za polovinu knihy už mé nadšení vyprchávalo. Příběh je zajímavý, ale čekala jsem toho asi víc než jen takovou obyčejnou zombie mlátičku. Konec už jsem četla vážně z donucení. Asi to není žánr pro mě.

motolka
20.04.2017

Nádherné postapíčko. Bavilo mě od začátku až do konce. I mě jednou rozesmálo, když doktorka profrčela okolo těch tří chudáků a Parks vyplýtval všechny sprosté slova, které znal. :o) Jinak smutný příběh, o konci světa.