Všem klukům, které jsem milovala

Všem klukům, které jsem milovala https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259405/bmid_vsem-klukum-ktere-jsem-milovala-259405.jpg 4 1720 401

Co by se stalo, kdyby všem klukům, kteří se ti líbili, někdo najednou sdělil, že ses do nich zamilovala…? Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala – na rozloučenou. Lara nikdy nedala žádnému klukovi najevo, že ho má ráda. A když už nechtěla být zamilovaná, napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem pocitům, které před světem – a hlavně přímo před adresáty dopisů – pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

To All the Boys I've Loved Before , 2014

Áža707
31.07.2020 1 z 5

Řekla bych že i tato série je celkem populární a skoro každý ji zná a četl.
Stejně jako u K. West jsem neměla nějaká vysoká očekávání, ale bohužel tady jsem velkou radost neměla. Knihu jsem začala číst, protože mě zaujaly pozitivní recenze na knihu a chtěla jsem trochu jiný žánr na čtení pro obměnu.

Moje velké minus je u hlavní postavy Lary Jean, protože její vysvětlování a některé chování na mě působilo naprosto nevyspěle a kdyby se mě někdo zeptal na věk, tak bych odhadovala tak 12-13 let. Rozhodně bych si nemyslela, že se jedná o někoho, kdo je ve 3. ročníku střední školy. Tím u mě celá kniha ztratila dost bodů...

Příběh je pěkný, dobře čtivý a místy i vtipný. Myšlenka dopisů na ukončení zamilovaní se mi líbila a je to zase něco jiného než v knihách se stejným žánrem.
Kdo poslal dopisy mi bylo jasné, ale nečekala jsem jaký bude konečný vývoj knihy. Ani nevím s kým bych si přála, aby Lara Jean skončila.
A konec knihy? Tak to mě vážně naštvalo, takhle otevřený konec. Takže chci číst dál, protože mě zajímá, jak to dopadne. Třeba další díl si zaslouží lepší hodnocení než tento.

⭐ 2.5/5

Bílámiška
28.07.2020 4 z 5

Obávala jsem se, že to bude příliš sladká dívčí romantická četba... A ano, byla, ale hrozně mě bavila. Příběh je plný vtipných dialogů, nápad s dopisy je dost originální a postavy jsou mi blízké. Občas mi Lara Jean připomínala mě samotnou, občas jsem si říkala, co je to jako za holku... Ale první díl byl prostě skvělý, i když se neobejde bez pokračování :)

Gabi212
24.07.2020 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala je taková příjemná oddechovka. Nijak náročná na čtení. Postavy se mi zdály velmi sympatické, pěkně napsáno. Chvílemi předvídatelné, ale to vem čert (kde tohle není?), suma sumárum povedená kniha, která zahřeje u srdce. :)

tittanie
19.07.2020

Zajímavý příběh. Ze začátku jsem byla nadšená, potom jsem se už trochu nudila, ale nejsem cílová skupina, takže předpokládám, že to bylo tím.

AshleySimmer
12.07.2020 5 z 5

Fakt úžasnááá kniha! ❤️ Moc se mi to líbilo. Sice konec se mi až tak nelíbil jako zbytek, ale jinak... Bomba :D.
Joshe jsem si hodně oblíbila, Chris zas tak ne, ale aspoň nebyla horší než její sestřenice :D. Ale jinak tam byli skoro všechny postavy fajn :-).
A moc doporučuji :) ❤️.

Ajda300
29.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Musím říct, že kvůli názvu jsem měla nejdříve předsudky ( jako u Víš, že tě miluju? - varování: nečíst). Ale tohle je vážně skvělá odpočinková kniha přečtená za jedno odpoledne, která nikdy neomrzí.

wotana
28.06.2020 4 z 5

Milá oddechovka na léto. Připomělo mi to moje mládí a první lásky :-)

bookworm_girl
24.06.2020 5 z 5

Úžasná milá sladká nenáročná oddechovka na léto!
Nejprve mi nějak nesedl styl psaní, bylo to zkrátka něco jiného, než na co jsem zvyklá. Po chvíli už jsem se ale úplně začetla a neměla jsem problém.
Tím, že má kniha velmi krátké kapitoly (2-5 stran) se četla velmi rychle, děj ubíhal, nikde žádné zbytečné pácání se na místě. Občas jsem se také hodně začetla a zajímalo mě, co bude dál.
Hlavní postava - Lara Jean - mi byla sympatická, nebyla podle mě přehnaně naivní, ufňukaná, docela jsem s ní v některých situacích soucítila a nebylo to tak, že bych nad jejím chováním jen kroutila hlavou. Ze začátku jsem měla ráda i Margot, která mi ale v průběhu kniha začala být dost nesympatická a konec to jen potvrdil. Co se kluků týče, jsem rozhodně tým Josh. Teď mě můžete všichni zabít, ale mně se prostě Lařin vztah s Peterem nelíbil, měla z toho jen problémy a prostě... NE. Josh mi byl sympatický, milý a roztomilý.
Jak už jsem psala, příběh mě bavil, zajímalo mě, jak to dopadne. Bylo to poměrně klišé, ale moc milé a hezky napsané klišé.
Pokud máte rádi sladké a roztomilé YA romanťárny, určitě vám knihu můžu doporučit. Je to skvélé oddechové čtení na dovolenou, ale i na únik od reality v nějakém náročnějším a stresujícím období.
Dávám 95% a pět hvězdiček♥

luky123
15.06.2020 5 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu nadchla! Nejsem už sice čtenářem YA, ale půjčila jsem si knihu na doporučení kamarádky a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Příběh Lary mě opravdu bavil, sama jsem přemýšlela, jaké by to bylo, kdyby se moje "tajné dopisy láskám" dostaly do nepovolaných rukou. Moc pěkné pohlazení na duši.

lily_maleckova
04.06.2020 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla v září 2016 a už tehdy jsem si ji zamilovala ❤️ teď, o tři a půl roku později, když už jsem někde dál jsem si knihu přečetla v angličtině ???? a ikdyž už asi nebudu úplně cílová skupina, líbilo se mi to snad ještě víc než tehdy ???? angličtina není těžká a pokud se vám kniha líbila v češtině, určitě doporučuju si ji přečíst i v originále, protože to vážně stojí za to!❤️ 5/5⭐

m.and.books
31.05.2020 4 z 5

Letos jsem Všem klukům,... četla už podruhé a pořád to mám ráda stejně. Čte se to hrozně dobře a Peter je prosně nejlepší. Jediné co mi trochu vadilo je, že jsem se dlouho o hlavní hrdince nic nedozvěděla např. kolik jí je, atd. Viděla jsem i film a i ten se mi moc líbil. Jinak je to moc milá odpočinková kniha, u které se nemusí moc přemýšlet.

todilka
27.05.2020 3 z 5

Běžně čtu knihy, které jsou určeny mnohem mladším čtenářům. Většinou si v nich vždycky něco najdu, ale v téhle toho bylo pomálu...styl psaní je velmi dětský, jako bych četla slohovou práci nějaké slečny na druhém stupni základní školy, která splňuje všechny nároky na "vyprávění". Postupně mě ale děj docela vtáhl a zajímá mě, jak to s láskami hlavní hrdinky dopadne, proto si přečtu i další díly, a možná časem dojde i na film. Je to ale opravdu jen a jen oddychovka....i když, i ty jsou občas opravdu potřeba. A také jsem si zavzpomínala na své první lásky, takže ve výsledku - lepší průměr.
*čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž autor letos oslaví (oslavil) kulatiny

VcelkaMaja157
23.05.2020 3 z 5

Sice jsem viděla první film, ale ten mě tak zaujal, že jsem byla zvědavá na zpracování knihy a šla jsem ji objednat. Knihu jsem přečetla za jeden pouhý den a asi se mi víc líbil film, každopádně teď to udělám naopak, a přečtu si první další díly a pak až zkouknu film :D

TerezaaBaarova
19.05.2020 5 z 5

Taková milá jednohubka.
Musím přiznat, že už nejsem tak úplně cílová skupina pro tento žánr, myslela jsem, že knihu dokonce ani nedočtu... ale vlastně se mi líbila, bylo to hezké pohlazení na duši, zavzpomínala jsem na své roky na gymplu a své první lásky. Hezký.

ImGinny
19.05.2020 3 z 5

Takže. Při čtení knížky jsem měla pocit, že autorka vyloupila cukrovary.

Sama na takovéhle slaďárny moc nejsem, ale budiž.
Neskutečně mě štvalo chování Lary Jean. Byla naivní, dětinská, někdy mi přišla hloupá. Občas jsem se pozastavila nad jejím přemýšlením - Lara Jean byla taková malá... primadona, když to tak řeknu.
Sérii plánuju dočíst, ale nějak extra se mi to nelíbilo.

3,5/5

JessieEx
17.05.2020 5 z 5

Táhne mi na třicet a přesto jsem se do téhle knížky zamilovala, jak malá holka ❤
Zamilovala jsem si holky Songovky, jejich tátu a samozřejmě Joshe... ❤

Tohle bylo tak krásně nenucené a milé a v porovnání s touto knížkou mi teď všechny romány pro dospívající dívky a YA contemporary romance připadají jako braky. Autorka krásně ukázala, že to jde i bez vulgarit. Jazyk, jakým píše je srozumitelný a jasný, velmi dobře se o to zasadila i překladatelka.
Knížka mě mnohokrát dojala i rozesmála, byla tu spousta hlubokých myšlenek a stylem mi připadala jako nějaká moderní verze klasické romance. Vlastně ani nevím přesně proč, ale hodně mě ve spojitosti s touto knížkou napadají Malé ženy.
Doporučuji ženám všech věkových kategorií, byla by škoda si ji neprečíst. Je to příběh, který zahřeje u srdce.

Ani832
15.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka na oddych a odreagování, místy slaďoučké, o obálce ani nemluvě; ta je úžasná (ostatně jako všechny z téhle série). Hodně se mi líbí nápad, který je dost originální, ale měla jsem možná trochu větší očekávání, čekala jsem, tmě z toho budu víc odvařená. Za začátku mě Peter nehorázně štval, ale pak se to vylepšilo. Knížka se četla úplně sama, stránky mizely celkem rychle pod rukama, styl psaní skvělý. Od začátku jsem přemýšlela, kdo mohl ty dopisy rozeslat. Během čtení jsem se usnesla na dvou tipech a jeden mi vyšel, ale stejně jsem z neznámého odesílatele byla překvapená, protože mi tip č.2 připadal pravděpodobnější. Po tom konci jsem se musela nutně vrhnout na další díly. Podtrženo sečteno: prostě oddechové a milé čtení, řekla bych, že do karantény asi celkem ideál - dá se u toho dost snadno vypnout.

“I've always loved the first day of school better than the last day of school. Firsts are best because they are beginnings.”

4,5*/5*

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Miluju krátké kapitoly, originální obálky a teď už i Jenny Han!
Kniha je napsaná velmi čtivě a vtipně. Je plná prvních lásek, zlomených srdcí, puberťáků, sesterských hádek a usmiřování. Jakmile přečtete první řádky, nebudete chtít už nikdy přestat.
Jedna z nejmilejších knížek, které doma mám :)

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Taková nenáročná oddechovka, co nijak nepřekvapí, ale potěší, klasický popelkovský námět, ale musím říct, že nápad s dopisy se mi hrozně moc zamlouval, takže já jsem určitě spokojená.

Makaja
08.05.2020 4 z 5

No, nebylo to nejhorší. Samozřejmě předvídatelné, stokrát ohrané.... prvotní nápad s dopisy dobrý,ale celkem záhy už o ně nějak nešlo.Ale četlo se to dobře, potřebovala jsem oddechovku na jedno odpoledne na zahradě a to splnila kniha do puntíku.