Navždy s láskou, Lara Jean

Lara Jean zažívá ten nejlepší maturitní ročník, který si dívka může přát. Je bláznivě zamilovaná do svého přítele Petera, její táta se znovu žení a Margot se vrátila na léto domů z vysoké. Ale i když je tak šťastná, něco se bude muset změnit… Zatímco Lara připravuje otcovu svatbu, nemůže již přehlížet velká rozhodnutí, která bude muset udělat. Kam půjde na vysokou a co to bude znamenat pro její vztah s Peterem? Už viděla, jak se kvůli tomu trápila její sestra, a nechce zažít totéž. Nyní by měla jít na vysokou i Lara a opustit nejen svou rodinu, ale možná i přítele, kterého miluje. Když jí ale srdce a rozum radí něco jiného, pro co by se měla rozhodnout?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335034/big_navzdy-s-laskou-lara-jean-c9u-335034.jpg 4.1625

Kniha Navždy s láskou, Lara Jean

Ana72154
17.11.2021

Ze všech tří dílů byl tento nejslabší. Nevím, jestli mi vadilo více chování Petera, neustálé rozhodování Lary Jean nebo Peterova matka, která se jim montovala do vztahu...

katkavasik2908
15.11.2021odpad!

Nuda. Už dlouhou dobu jsem nebyla tolik znuděná z knížky, jako je tahle. První díl byl krásný a druhý ušel, ale třetí je úplná zbytečnost. V knize se nic neděje a hlavně Lara Jean vůbec nedospěla je to stále ta naivní, otravná holka, u její osobnosti jsem čekala trošku změnu, ale nic se nestalo. Bohužel mi kniha zkazila celý hezký dojem ze série.

jitka_dankova
21.10.2021odpad!

(+ SPOILER) Knihu (celou sérii) jsem zkusila přečíst kvůli čtenářské výzvě, viděla jsem i film. Velmi mne ale zklamala. V knize se nic neděje, je to jen takový strohý scénář pro film. Hlavní hrdinka se chová nedospěle (vůbec ne věk, který je jí tam "přidělen"), naivně, hloupě a trapně. Samé lži a hlouposti. Námět s falešným chozením šel rozhodně zpracovat lépe, vztahy mezi sestrami taky. A to video? Přišlo mi šílené, jak blbě to tam celé řeší. Přeskakovala jsem řádky a stránky, abych to nějak dočetla a pořád čekala, jestli se rozjedou nějaké vnitřní pochody autorky, jestli trochu dospěje a ono nic. Romantická linka v podstatě mizivá, Lara mi tam přišla absolutně nezamilovaná a nic pořádně neprožívala. A konec celé série - každý na jiné vysoké škole a v tom věku a daleko od sebe? Vážně si myslí, že jim bude láska na dálku fungovat? Tohle měla raději ta autorka zpracovat, zajímalo by mne, jak by se s tím poprala. Za mne tedy i konec zklamáním. Nejsem cílovou skupinou, nicméně tato kniha by mne nebavila ani v době věku autorky.

Sixao
25.08.2021

Třetí díl se točí kolem zásadního rozhodnutí, kam po maturitě nastoupit na vysokou školu, od kterého se pak odvíjí další životní směřování. Lara Jean s Peterem mají plán studovat společně UVA, jenže osud zamíchá kartami trochu jinak. Lara řeší dilema, jestli se s Peterem rozejít nebo udržovat vztah na dálku. Stejně jako předchozí díly se kniha čte sama. Je to oddechovka, současně mě ale přiměla zamyslet se nad tím, do jaké míry ovlivňuje naše rozhodování potažmo životní cesty včetně kariéry, když máme vážnou známost už na střední.

Angelika92
19.08.2021

Chvílemi přišlo chování postav výstřední. Chápou Margot, že se nedokázala hned zvyknout na Trinu. Peter mi přišel chvílemi jako nabubřelý pitomec. A otec Lary to chvílemi asi přeháněl. A korunu tomu opravdu dala matka Petera. Ale stejně mi poslední kniha přišla nejlepší. Chvilkami jsem si i pobrečela. Opravdu skvělá, čtivá a dobře napsaná jako předešlé díly.

Kika28
10.08.2021

Skvělá knížka, hodně čtivá a strašně milá. Styl autorčina psaní je skvělý, stejně jako v minulých dílech, autorka prostě umí psát.
Postavy jsou stejně skvělé, možná i o trochu lepší. Lara Jean a Peter jsou strašně sladcí a skvělí. Kitty je prostě Kitty. A Margot, u ní mi trochu vadilo jak se chovala k Trině, ale trochu jsem ji i chápala, ale jinak ji mám ráda. Trochu mi vadilo chování i táty Lary Jean, některé věci bral moc vážně, teda alespoň mě to tak přišlo, ale chápu že má o holky strach. Jediná postava, která mě štvala byla Peterova maminka, která se jim pletla do vztahu. Chápu, že ho má ráda a chce ho chránit, ale je to jejich život a záleží na nich jak si ho zařídí.
Celkově se mi tento díl líbil asi nejvíc i přes některé výhrady k některým postavám.
Musím říct, že to bylo skvělé zakončení celé série, ale klidně bych ocenila i pokračování. Za mě můžu celou tuhle sérii jen a jen doporučit.

Linda007
18.07.2021

Skvělá, Škoda, ze není další díl.

Knihořádky
03.07.2021

Poslední díl Všem klukům byl pro mne zklamáním. Jako u ostatních dílů jsem první viděla film, což dost možná zvýšilo mé očekávání u knihy. Velice mne ale překvapilo, jak moc se kniha od filmu lišila. Děj knihy byl do filmu zasazený trochu napřeskáčku a hodně pasáží bylo ve filmu úplně vymyšlených, ale ve výsledku to hodnotím o hodně víc pozitivně než knihu. Abych to celé shrnula, tak knižně se mi nejvíce líbil 2. díl a filmově asi 3.díl.