Všecky krásy světa

Všecky krásy světa https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192476/bmid_vsecky-krasy-sveta-Maa-192476.jpg 5 176 46

Autorův láskyplný pohled přibližuje dnešnímu čtenáři neopakovatelnou atmosféru Prahy jako města umělců, oživuje osobní portréty jeho přátel a známých, vesměs významných osobností české kultury 20. století. Seifertovy vzpomínky jsou plné moudrých a vyrovnaných úvah o životě a smrti, umění a literatuře i o ceně přátelství a lásky v životě člověka. Vydání 3., první přepracované.... celý text

em54
12.08.2012 5 z 5

Souhlasím s Bastienem i nightlybirdem. Tohle je knížka, která se musí číst zvolna a vlastně stále - užívat po doušcích, jako dobré víno... zraje spolu se čtenářem... Jinak je to báječný doplněk nejenom k poezii Seifertově, ale především k dějinám české literatury. Takhle nějak by se měly učit dějiny literatury na školách!

nightlybird
02.08.2012 5 z 5

Je charakteristické (a zajímavé), že 1. vydání Seifertových vzpomínek vyšlo v roce 1981 v Torontu a ve Francii (ač oficiálně byly napsány v roce 1982) a "domácího vydání" se dočkaly až v r. 1985.
V souvislosti s knihou jsem narazil na ukázku, která potěší (jak doufám) i gurmety a milovníky výtvarného umění :
A malé podotknutí ke komentářům níže:
Bránolog - Milé a laskavé - to bude tím, že autor byl básník, nikoliv redaktor Blesku.
Jitule Š. - tenhle nick je tak trochu profláklý z diskuzí o knize paní Černucké - přesto mi to nedá, přemýšlím jak asi nazvat někoho, kdo srovnává knihu vzpomínek s knihami básní, abych nebyl za grobiána a hulváta ?

Bránolog
03.04.2012 4 z 5

Je to takové milé, laskavé, ale bohužel čím dál víc stejné, jak se to blíží ke konci, tak už na tu hustou laskavost by byla trochu potřeba lopata...

vhumanik
21.03.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsem četl víckrát už jako náctiletý a silně se mi uhnízdila v čtenářském srdíčku. Měl jsem ji vždy jen půjčenou z knihovny a až teď se mi díky bazaru na Databáziknih podařilo ji získat do svého osobního vlastnictví.
Jsem rád, že mám tento klenot a jedinečné svědectví o životě jednoho z našich největších básníků konečně fyzicky ve své knihovničce a můžu se k této knížce vracet kdykoliv chci...

Joges
29.11.2011 5 z 5

Tuto knihu zbožňuju. Tváří se jako Popelka, přesto je v ní ukryto tolik krás, bolesti i radosti najednou. Autor, ačkoliv básník, zde popisuje události ze svého života krásným poetickým jazykem. Klobouk dolů, pane Seiferte.

Jitule Š.
26.04.2011 4 z 5

Mnohem lepší je Píseň o Viktorce i profláklá Maminka. Nejlepší je ale Býti básníkem - osobní, tajuúplná, dojemná sbírka. Nejvíc autentická. Aůe radši mám Nezvala - ten dokáže napsat všechno a bez ohledu na režim se mu to rýmuje a připomíná to umění:-)))