Všechny barvy Země

Všechny barvy Země

Závěrečný díl vesmírné trilogie! Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov – na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně ... celý text

Závěrečný díl vesmírné trilogie!

Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov – na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat!

-- zdroj: www.legie.info --
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/149045/vsechny-barvy-zeme-149045.jpg 4.6298

Loď mezi hvězdami (3.)

Shades of Earth (2013)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Napůlanděl

Podle mě nejlepší kniha trilogie, spisovatelka krásně vykreslila nový svět, který se ale úplně nelišil od toho našeho. Smrti v knize nebylo málo, ale i tak se knihy četla neskutečně dobře…

Slugterra

Úžasná kniha...! Tenhle díl byl zaručeně ten nejlepší! Sice jsem u něho doslova a do písmene brečela, protože jsem slabší povahy a taky proto že jsem opavdu vžila do těch povstav. Co cítí apod. Za mě rozhodně 5 hvězdiček a opravdu doporučuji přečíst celou trilogii. Je skvělá! :-D

nikol1774

Moje hodnocení je jednoznačně záporné. A vím přesně čím to je. Nějak mi uniklo, že kniha má tři díly. Na MegaKnihách jsem tuto knihu objevila s tím, že zkusím jiný žánr než čtu a s tím, že by se mi mohla líbit, jelikož mám ráda Sci-Fi filmy.
To, že čtu třetí díl nějaké série jsem zjistila až doma, když jsem knihu otočila.
Kniha se mi ale i tak četla špatně, nerada jsem se k ní vracela a dočetla jí jenom proto abych měla klid.
Nicméně kdyby byla kniha zfilmována kouknu se na ní ráda.

fatimka

Super kniha! taková detektivka ve vesmíru. Chci další díl prosím !

notsohappyanny

Upřímně, nebránila bych se dalšímu dílu.. :D Každým dílem to bylo lepší a lepší!

Lokina

Jedna z nejvydařenějších scifi adultovek. Příběhu nechyběla svižnost, akčnost, čtivost. Nechybělo i plno zvratů, měla jsem co dělat, aby mi nevypadly oči z důlků :-D (to by se konec, který byl jedním slovem "úža", asi těžko četl) Lidé s romantickou duší si také přišli na své, zase opět romantická linka nijak nevyčnívala, byla hezky vměstnána do příběhu. Myslím, že to bylo důstojné a dobře zpracované zakončení trilogie. Jinak trilogii jako celek hodnotím velmi pozitivně :-)

Veveruškaaa

Bomba!!
(Pardon za případné spoilery)
Miluju tuhle sérii, závěrečný díl byl super.
Málem mi ke konci ukápla slza když se Syn nevracel.
Konečně jsem odhalila kdo byl ve třetím díle záporák. To bylo poprvé :D zatím. Já bych mu nejradši něco udělala za to co, se svým vůdcem Amy udělali.
Otce od Amy jsem taky neměla moc ráda, její matka celkem ještě ušla a bylo mi jí líto když zemřela kvůli hybridům.
Chci si ještě přečíst povídkovou e-knihu A tak mi unikají.
Jinak tento díl i dva předešlé díly hodnotím kladně. Tohle vesmírné téma se mi opravdu líbilo. Nebylo to takové typické young-adult.
5* :-)

elisnovotna

Kniha byla velmi dobře propracovaná, avšak se mi ne úplně lehce četla. Ovšem super průběh, konec napínavý a určitě bych doporučila

Adriana21

Musím dát rozhodně pět hvězdiček. Poslední díl trilogie se mi hodně líbil. Zajímavý, poutavý, velice dobře se mi četl. Nemohla jsem se od knihy odtrhnou :) Opravdu hodně povedená trilogie. Ze začátku se mi do ní sice nechtělo, ale teď jsem opravdu ráda, že jsem si knihy přečetla.

Veve721

Knížka byla perfektní, úžasná, skvělá. Dokonalá byla právě kvůli nedokonalým lidem a realističnosti, která ke sci-fi tvorbě prostě sedí. Děj byl plný nečekaných zvratů, hromady akce, umírání, válčení, žárlení, lásky, mutantů a všeho, co ve správné pětihvězdičkové knížce nesmí chybět. :) Drobné mínus autorce dávám za konec, který mi připadá nedokončený, vzhledem ke skutečnosti, že jde oficiálně o trilogii a další díl nás tedy nečeká. Amy si vesele rozpoutá intergalaktickou válku a co dál? :D Více: http://supermixer.blog.cz/1702/s-lod-mezi-hvezdami-beth-revis

LilyAlex

Líbily se mi i předchozí dva díly, ale tenhle je jednoznačně nejlepší.

TerraNova
30.12.2016

Snad nejvíc nejlepší díl ze všech tří. První bych řekla že byl nejnudnější, co se vztahů těch dvou týče, ale tady už to stálo za to. Po fanatsy a sci-fi stránce všechny díly stály za to.
Něco jsem v tomhle díle předpokládala (kdo, kde), ale něco mi unikalo (proč, kdy a jak). :D Jinak to bez spoilerů napsat nejde.

Sama se pozastavuji nad tím, jak tohle autorka mohla vymyslet. Protože to je fakt pecka. Konec byl taky povedený a na chvíli jsem si myslela, že se to Amy zdá. (Ti kteří četli vědí, co na konci v poslední kapitole myslím.)

Celkově bych knihu chtěla doporučit. Díky ní se naučíte i spoustu nových slov. :D
Já osobně nelituji času, který jsem téhle trilogii věnovala.
A ráda si i přečtu novelu - A tak mi unikají -, aby my mé srdíčko dalo pokoj a můj mozek byl spokojen, že jsem to kompletně dočetla. :3

Tahle kniha si určitě zaslouží 5 hvězdiček. ;)

kikush
06.11.2016

Epický závěr úžasné trilogie.
První díl mne tolik neoslnil, druhý díl byl už lepší, ale třetí je překonal na plné čáře.
Takže doporučuji každému se prvníma dvěma dílama prokousat, poslední za to stojí!

annytheangel
30.10.2016

Krásné. Úžasné. Stojí za to přečíst si první dvě knížky, abych se dostala k té třetí? Ano :D
Jistě, knížka není perfektní, některé postavy mě občas pěkně štvaly(táta Amy) a celkově jako trilogie prostě super.

AnetaM
01.10.2016

Zrovna jsem knížku dočetla a musím napsat komentář!
Protože ten konec me dostal! Strašně jsem brecela! Spoiler: Nejdřív smutně,potom z radosti
Tahle série mi přišla strašně nudná, aspoň první dva dili. Všechno se vleklo a ja ani nechtěla začínat třetí knížku... Jenomže ta byla úplně úžasná! Vtahla jsem se do děje a nemohla přestat číst... Až do teď :D

Jacinda
18.08.2016

jsem skoro v šoku, nad tím diametrálním otočením. Postavy se najednou chovají téměř normálně, humanismus snížen na nezbytné minimum a závěr také celkem neklišojdní. Navíc mě druhá polovina knihy opravdu pohltila a posledních 150čtečkostran jsem semlela během hodiny. Dodatečně zvažuji úpravu hodnocení předchozích dílů. Na druhou stranu zastávám názor, že knihy mají fungovat jako celek, tak především jako samostatná jednotka. Nebo to rovnou může být narvané v jedné knize, jako to měl tolkien s půlkama. Ale to by nebylo asi tolik peněz...Nicméně se mi líbí, že postavy ušly hodně velký kus cesty, prodělaly změnu, zmoudřely a celkově byly mnohem sympatičtější. Je zajímavé zamyslet se, že se Země může stát nepřítelem. A podívat se na to z toho našeho zemského pohledu. Hdně mi to připomíná poslední díly SGU, tam byla tato myšlenka silně rozvedena a i tehdy na mě zanechala silný dojem. Ale je pravda, že pro děti se stává domovem to, kde jsou a nikdy nepochopí situaci rodičů. Jo a jak tu někdo psal, že poslední kapitola nemusela být, tak to je pěknej bullshit. Ještě, že byla :-) P.S. Snad jediné, co opravdu DRÁSALO MYSL byl neskutečný počet slova "odtušit"

lenus52
03.08.2016

Kdyz jsem knihu dostala nebyla jsem z ni 3× nadsena ale zas na druhou stranu je to neco noveho a jineho. Po precteni prvniho dilu jsem byla zklamana. Nic se tam neodehralo uz na 50 strane jsem vedela kdo to byl. Pribeh se mi libil ale nemelo to smrnc ani stavu. Takze jsem to vzdala a dalsi dil jsem si nekoupila. Jenze po pul roce jsem mela hrozny abstak a potrebovala jsem si precist nakou knihu. Kouknu do knihovny. Lod mezi hvezdami. Hm. Kouknu tady na recenze. Recenze jsou pozitivnejsi nez u jednicky. Dobre tedy. Stahnu si druhy dil. Hned na 10 strane jsem si rikala ,,Joo dobre jsi udelala ze jsis ji nekoupila je to o nicem." Ale jak jsem se do te knizky zacetla zjistila jsem ze ji mam vlastne prectenou a ze potrebuji treti dil. Musim rict ze treti dil byl nejlepsi. Na konci jsem si normalne pobulela a tedkom lituji ze jsem si nekoupila celou serii a necetla ji tzv. Otaceci taktikou v ruce

Laputika_3
11.07.2016

SPOILERY
Pane jo. Vážně, vážně úža. Rozhodně zase zajímavé rozuzlení, i když ten konec... Já bych ho tam nechala asi mrtvého, aspoň by to bylo originální, ne? :D Takže jednak se rozhodně kláním Beth za nápad a zápletky a všechno všecičko, za celou tuhle sérii, protože je skvělá. Jediné co mne mrzí je, že si na planetu nenechala dvě knížky a na Universu nezůstala jenom jednu. Jasně, asi by celý příběh vypadal jinak, ale aspoň bysme víc planetu poznali. Ale jinak... Úchvatné ❤️

sgjoli
10.07.2016

U této série jsem se trochu bála té kombinace scifi a young adult, ale nakonec jsem byla mile překvapená, jak skvělá tato trilogie je! Dějově je to zajímavé (asi ne úplně 100% originální, ale to mi nevadí, protože toto téma mne prostě baví a zajímá), má to skvělou zápletku, dobře zvolené množství detailů a popisů (prostě tak akorát, aby to čtenáři představilo daný svět, situaci, ale není to nijak přehnané, únavné a ukecané). Postavy jsou vesměs sympatické a dobře vykreslené. Celkově pak trilogie působí kompaktně a uceleně. Je to čtivé, napínavé a tak jako to hezky plyne. Bavilo mne, jak si autorka také vymyslela novotvary v řeči! :-)
Je to young adult, takž člověk musí počítat s tím, že tam bude milostná zápletka, ale tady mi to nevadilo. Ta míra "milostných záležitostí" nebyla nijak přehnaná na úkor děje, takže to pro mne bylo snesitelné. :-)

milunka21
04.07.2016

Perfektní závěrečný díl.

kyky0
25.06.2016

Tak tohle jsem teda nečekala. Tenhle díl byl rozhodně nejlepší z celé trilogie. Takže doporučuju!! ;-)

Markouš
29.05.2016

Z celé série byl tento díl bezesporu nejlepší. Byl tam promyšlený děj, spousta zvratů a očekávání, jak to celé dopadne. Za mě to dopadlo dobře. :) 5*

simi28
10.05.2016

Všechny díly byly super, ale tenhle byl nejlepší. Amy i Syna jsem si moc oblíbila a celou dobu jsem jim fandila. Rozhodně doporučuji.

Jakahol
24.04.2016

Prvních 200 stránek jsem se docela nudila. Nechtělo se mi číst dál. Syn mě štval. Potom se ale příběh rozjel a hltala jsem každou stránku. Líbilo se mi jak to autorka vyřešila. Jen jsem doufala, že když dokáže zabít tolik postav, že se mi bude líbit i zakončení (pro vysvětlení: nemám ráda přeslazené konce). Trochu mě zklamalo. Celkově jak poslední díl tak i celou sérii hodnotím na 4*

Sofi2912
18.04.2016

Série měla krásné zakončení. Když jsem se blížila ke konci nemohla jsem uvěřit tomu co se stalo. Doufala jsem, že se stane zázrak a neskončí to tak a měla jsem pravdu. Nakonec se úplně vše změnila a já knihu dočetla s úsměvem na rtech a spokojeností.

Madlenkačte
14.03.2016

Celou knihu jsem úplně hltala, byla super. Celá trilogie byla vynikající!! Amy i Syna jsem si oblíbila, moc sem jim fandila. Jen od začátku mě velmi iritoval otec Amy, a jsem ráda, že to dopadlo tak jak to dopadlo. Asi si tuto trilogii budu muset přečíst znova, jak se mi to líbilo :)

baru.p
28.12.2015

Celá triologie byla moc hezka. Nemyslela jsem si, že se mi série tak zalíbí, jelikož se první 2 knihy odehrávaly v uzavřeném prostoru kosmické lodi. Přesto se to hezky četlo a příběh byl také pěkný.
Jen od posledního dílu jsem čekala trochu víc.

Roselunda 1928
23.12.2015

(možné spoileríky)
Příběh moc hezký, ale občas mi to přišlo dost přehnané a chvílemi se tam nic nedělo. Už mě štvalo, jak jim tam umírají lidi a pořád se nezjistilo, kdo za to může.... jinak opravdu oceňuju fantazii autorky. Na tenhle příběh jen tak nezapomenu.

Já jsem věděla, že neumře. Nemohl. Nesměl.

Shira27
29.11.2015

Pozor, může obsahovat spoilery!

Ou my GOD!! :O
Taková byla moje reakce, když jsem knížku dočetla. Takhle úžasný sci-fi knížky jsem snad ještě nečetla! Trilogie je plná napětí, akce, nepředvídatelných zvratů a hlavně lásky. :)
Autorka se tam snažila trochu nacpat nějaký milostný trojúhelník, ale na poslední chvíli si to rozmyslela a udělala z vedlejší postavy "mimozemšťana", takže by to asi vypadalo divně, kdyby naše hlavní hrdinka randila s chlápkem z první kolonie.
Po každé dočtené kapitole jsem si říkala: "WHAT??" a musela se zastavit a chvíli přemýšlet. Hrozně mě bavilo vymýšlet různý verze a tak nějak předvídat, ale když jsem pak četla dál, byla jsem s odhadem úplně vedle. :D
Konec. Sakra, až do poslední kapitoly jsem si fakt myslela, že je Syn mrtvý. Ale jakmile se Amy zmínila o nějakým signálu či co, tak jsem hned věděla, že je naživu. :)
Spoustě různých technických věcí jsem moc nerozuměla, ale to mi zážitek z téhle fantastické trilogie vůbec nezkazilo. :)

michaela9784
06.07.2015

Byla to uzasna serie:3 A posledni dil se mi libil nejvic a nejrychleji jsem ho precetla. Nevim proc ale Syna a Amy jsem jako par moc neprozivala. Jako jo, chtela jsem aby to skoncilo jak to skoncilo, ale jine knizni pary jsem si oblibila vice. Rozhodne doporucuji:)

vesmír spaceopera

Beth Revis