Všechno nebo nic

Všechno anebo nic je otevřený příběh lásky, která ne vždy skončí tak, jako v jiných knihách. Drze a bez servítky o vztazích, které nás válcují, o ženském přátelství, které nás chrání, o mužích, na kterých se zapomíná… I když vlastně toho nejsou hodní… Linda, Vanda a Jakub nejsou vymyšlené postavy. Chodí mezi námi, nadále se potloukají svými životy a je jen otázka času, kdy si znovu najdou přechodné bydliště v knize... Protože žijí přesně stejnými radostmi a starostmi jako my všichni ostatní, jen k nim přistupují, řekněme, trošku po svém... Příběh propletený sarkazmem, humorem, vášní, smíchem, slzy, mužským egem a ženským sebevědomím. Příběh tak skutečný, že v něm objevíte sebe samých… Slovenský kultový bestseller No.1 roku 2007, který vyšel s velkým úspěchem i v České republice přichází nově na filmová plátna a knižně ve filmové reedici na pulty všech knihkupectví......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324360/vsechno-nebo-nic-3NV-324360.jpg 3.3343

Všechno (1.)

Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, EvitaPress

Všetko alebo nič (2007)

Kniha Všechno nebo nic

hellena1523
15. únoraodpad!

Film se dal, kniha je totální odpad, hned vedle toho, že to je normálně okopírovaný Sex ve městě!
Vliv populárního amerického seriálu/knihy byl zřejmý od prvních stran, ale když jsem narazila na pasáž, která byla slovo od slova opsaná právě ze Sexu ve městě, byla jsem dost znechucená a říkala si, že autorka by měla používat vlastní myšlenky, nebo nepsat knihy, pokud nemá vlastní nápady.
Okopírované nápady fakt nikdo nepotřebuje, až si budu chtít zase přečíst Sex ve městě, přečtu si Sex ve městě!
Tohle mě fakt naštvalo, protože jinak má Urbánková čtivý styl psaní.
Kromě toho ty postavy - protivnější jsem snad nepotkala! Navíc newyourčanky prostě na Slovensko nepřesadíte, aby to působilo nějak přirozeně nebo aspoň trochu uvěřitelně.
Urbánková má talent psát čtivě, jen by to chtělo vlastní nápad - pak by to byla fajn oddechovka, tím jsem si jistá.

Ivka14

Knížka mě nechytla. Nemohla jsem se do toho dostat. Často jsem se ztrácela. Film mám ráda, ale knížka zklamala.

1v8na

Z knihy jsem měla hodně rozporuplné pocity. Jako první jsem viděla film - což byla velká chyba- Měla jsem již nastavené nějaké očekávání, které kniha nesplnila.
Na jednu stranu byl příběh humorný a reálný. Na straně druhé měla kniha velmi dlouhé dialogy, které příběh natáhly.
Zároveň byly v knize i nudné pasáže.
Bohužel u této knihy jsem pocítila zklamání....

medvídě
25.12.2018

Přemýšlela jsem mezi 3-4 hvězdami, ale díky tomu, že jsem se u toho i smála, tak jsem se přiklonila ke 4.
Knihu jsem si chtěla přečíst ze zvědavosti, protože jsem už několikrát viděla filmové zpracování, které se mi i líbí. Co mě ale překvapilo bylo, že s knihou má pramálo společného. Velká část děje je změněna. A musím říci, že film se mi líbil malinko více.

Je to příběh o nevydařené lásce, o realitě. Bohužel, ne vždy se nám podaří držet se jen rozumu a neposlechnout srdce. I když jsem si tolikrát říkala, že Linda by už ten rozum vážně mohla konečně dostat.

Kniha je čtivá, ale rozhodně bych ji nepovažovala za bestseller, možná jen díky lákadlu - natočení filmu se zvedl prodej, jinak bohužel taková odpočinková četba.

snowpinkee
21.12.2018

Proč?
Tohle jsem cetla dvakrat? Proc? Poprve asi pred deseti lety. Tehdy jsem asi jeste nebyla dospela. Film jo, ale kniha? NE velke ne.
Proc toci filmy podle knih, kdyz ve finale, to je naprosto jiny pribeh? Proc?

Ála41
15.12.2018

Knihu jsem si koupila na základě shlédnutí filmu, který se mi moc libil. Kniha také skvělá. Hlavní hrdinka, Linda, je mi hodně sympatická a strašně se mi líbí příběh.... Je to taková sladká odpočinková romantika.... Možná film trošku lepší než kniha.

TamaraKrejčí
05.12.2018

Nechápu?? Já jsem nehodnotila?? Za film všechny hvězdy, knížka byla jiná, líbila se mi, ale méně...

Pasadenka
11.11.2018

Je pro mě docela těžké spojit film s knihou. Až po následném dohledání, mě to doplo. Knížka není vysloveně špatná. Hůře se mi dá spojit s realitou, ale to bude tím, že nežiji ve vyšší třídě. :D A teďka malinko vážněji. Celkem mě příběh bavil, i když čpěl takovou podivnou patinou životní moudrosti zastřené sebelítosti, naivity a citového karambolu. Ženské postavy byly docela fajn. Mužské zas docela ploché. Chiméra v podobě Jakuba, která byla až groteskní úplně popouzela k tomu, aby hlavní hrdinka dostala přes emocionální čumák. A možná jen proto, že vykreslení šíleně hluboké lásky, která má člověka odrovnat bylo tak chabé.

Na druhou stranu, i když Evu Urbaníkovou moc nemusím – přiznávám, četlo se to dobře.