Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269796/bmid_vsechno-uplne-vsechno-c4b-269796.jpg 4 772 208

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Karla. Ale pak se jednoho dne u sousedního domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). Práva na překlad byla ještě před vydáním knihy prodána do patnácti zemí.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Jota

Everything, Everything , 2015

Saryinka
02.06.2019 4 z 5

Pěkná oddechovka s překvapivým rozuzlením.

Co mě trošku zklamalo je otevřený konec. Rozhodně bych si ráda přečetla něco dalšího o jejich životě.

Manifest blech
30.05.2019

Četla jsem v angličtině. Plynulé, něžné, dojemné, smutné až reálné.

ejerabko
19.05.2019 4 z 5

Ač kniha není mým preferovanym žánrem,moc se mi líbila. Kladně hodnotím i styl,kterým je kniha napsaná. Krátké,jasne kapitoly prolozene emaily,SMS,poznámkami atd. Přestože v odhalování konců příběhů příliš dobrá nejsem (podařilo se mi to pouze u jedné), od třetiny knihy mi bylo jasné,jak to celé asi dopadne. A taky že ano. Ale i přesto se mi moc líbila a hodnotím 4/5

kotoulek
18.05.2019 5 z 5

Nemám slov.... Romány nejsou úplně moje oblíbené čtení, ale tohle...tohle je prostě dílo boží. Od první stránky až do poslední jsem nemohla v klidu dýchat. Během čtení mě zaplavovali všemožné emoce. Pobavení, smutek, občas menší infarkt a ke konci velká zástava srdce... Nevím co víc k tomu dodat. Snad jen, že tuhle knihu v mém žebříčku TOP knížek jen tak něco z TOP 1 nevyřadí...

Veeria
17.05.2019 5 z 5

Tato kniha je všechno, úplně všechno! Děkuji, Maddy a Olly.

Adell-ka
16.04.2019 5 z 5

Tohle bylo taaaak krásný! Nebyl to takový ten typicky tuctový slaďák, i když tu jde o lásku dvou mladých lidí. Ale jde tu o mnohem víc. Zápletka se mi moc líbila a konec mě překvapil. Díky krátkým kapitolám a doplňujícím malůvkám se kniha čte jedním dechem. Jsem zvědavá na film! :)

KleaM
26.03.2019 4 z 5

Moc mila knizka, na kterou urcite nezapomenu

Monah
21.03.2019 5 z 5

Příběh mi přišel zajímavý, určitě tomu pomohlo to že tam byli konverzace a občas k tomu nějaký obrázek co si Madelaine kreslila k tomu co vyprávěla. Kniha je čtivá a rychlá

RájKnihoHolky
25.01.2019 5 z 5

Madelaine mi i přes svou nemoc přišla velmi optimistická. I když veškerý svůj čas trávila doma, snažila se ho co nejvíce využít a ta holka se snad nikdy nenudila. Moc jsem nemusela Madelininu matku. Od začátku se mi její postava nelíbila a protivila se mi.
Kniha byla velmi čtivá a díky e-mailovým konverzacím, obrázkům a kratším kapitolám se čte velmi rychle.

leanechvilova
20.01.2019 4 z 5

Kniha byla originálně napsaná a obohacená o různé ilustrace. Ta originalita spočívala v tom, že kapitoly byly velmi krátké, vše bylo psané z pohledu Maddy (hlavní postavy) - takže jste nemohli poznat reálné osobnosti ostatních postav. Kniha byla plná jejího deníčku, poznámek o knížkách, které zrovna četla, poznámek o sledování sousedů a tak dále a tak dále. Zároveň tato kniha byla hodně moc čtivá. Ale ta “krátkost” bohužel příběhu dost ublížila. Jelikož příběhy ostatních postav byly také dost zajímavé, ale bohužel jen tak lehce naznačené.
Nechyběl knize ani originální námět. Konec mě opravdu šokoval, byl dost nečekaný.

stesa
13.01.2019 5 z 5

Ke knize jsem se dostala na základě stejnojmenného filmu, který se mi moc líbil, a nezklamala mě ani knižní předloha. Jednoduchý oddechový příběh se sympatickými postavami a romantickou dějovou linkou, který se četl jedním dechem. Pozitivně hodnotím i grafické zpracování a kratší vsuvky např. ve formě slovníkových hesel, které se postaraly o hladký přechod mezi kapitolami.
A mně už asi nikdy nepřestane být líto, že vedle nás u sousedů nikdo jako Olly nežije. :)

maca1245
11.01.2019 5 z 5

Taková sladká jednohubka. Ovšem u této knihy to není na škodu. Je to příjemné počtení na jedno odpoledne při hrnku čaje a praskajícího ohně v krbu. Kniha je velice jednoduše psaná, její krátké kapitoly jsou spíše výhody.
Upřímně by se z této knihy dalo vytěžit mnohem více, ale to by bylo na pár set stránek více a nemělo by to svůj happyend.
I tak se mi ta kniha líbila. Pohladí po duší a budete se u ní usmívat.

monika011
08.01.2019 3 z 5

Nekonečno - stav, ve kterém není známo, kde jedno tělo končí a druhé začíná.

Když jsem si sehnala tuhle knížku, bylo mi řečeno, že příběh je nereálný a šíleně naivní. Ano, to opravdu je. Na chvíli si to představme. Jsme nemocné, nikdy nesmíme vyjít z domu a do vedlejšího domu se přistěhuje jeden fajn kluk, který se o nás zajímá. Ne, to by se nejspíš nestalo. On by si řekl, jak zvláštní jsme, že jsme pořád zavřené doma a našemu domu by se vyhýbal obloukem.
Ano, příběh je lehce nereálný a mírně naivní. A to se mi na něm právě líbilo, i přes to jsem si příběh zamilovala. Sladkou Maddy, která neví, jak svět funguje a sladkého Ollyho, který to má těžké a i tak své srdce Maddy otevře a tolik se o ní bojí. Pravá láska to je.

Kniha, která pohladí po duši.

Monulka20
07.01.2019 5 z 5

Příběh se mi četl moc dobře a takové rozuzlení jsem úplně nečekala, i když mě po těch náznacích nepřekvapilo. Určitě doporučuji :)

MagdalenaHalow
19.11.2018 3 z 5

Téhle knížce hodně uškodilo to, jak je krátká. Já osobně jsem si nestačila utvořit s postavami nijak hluboký vztah, všechno, úplně všechno se seběhlo moc rychle a kdyby alespoň ten nápad nebyl originální, bylo by to určitě za méně hvězdiček.

pavla9879
06.11.2018 5 z 5

Nedokázala jsem se odtrhnout. Od začátku do konce jsem hltala každé slovo a vroucně si přála, aby stránky neubívaly tak rychle. Naprosto skvěle napsaný příběh s dost zajímavým koncem.

Pedruska01
15.09.2018 3 z 5

Knihu jsem měla dlouho vyhlídnutou, těšila se na ni a i hodnocení mi napovídalo, že to bude něco. Měla jsem představu, do čeho jdu, ale neměla jsem ponětí, jaký ten příběh vlastně bude.
Ve finále samotný příběh, jeho myšlenka či pointa není vůbec špatná, dokonce mě na konci i šokuje, ale to okolo... nemůžu si pomoci, nijak zvlášť mě to nedostalo. Vítala jsem krátké kapitoly a ilustrace, protože v čase, kdy jsem spíš tu knihu chtěla už konečně dočíst a mít za sebou, ty stránky celkem odsýpaly - ale i tak mi to trvalo dlouho.
Madeline byla neznalá a vlastně svým způsobem dost naivní a zároveň v tutéž chvíli hrozně sebevědomá holka. Akceptovala jsem ji, ale nijak zvlášť jsem si k ní vztah neutvořila. Olly byl naopak fajn kluk. A matka Mad... na jednu stranu jí chápu. Být nemocným a nevědět o tom, to znamená ubližovat svým nejbližším. Svým chováním, svými slovy a činy. Na tu druhou stranu se objevila masa sobeckosti a jak sama Mad prohlásila, vzala jí celý život. Tohle je hrozně rozporuplná a nezávidění-hodná situace, protože právě každý člověk to má jinak a preferuje něco jiného.
Jádro dobré, vata kolem jádra taková nijaká. Když to shrnu, tak hodnotím 3,5*.

Smavla
09.09.2018 5 z 5

MILUJU TO. Zaprvé, to grafické zpracování knížky je úžasné. Zadruhé, miluju ten příběh samotný. Kniha je hrozně moc čtivá, takže ji přečtete během chvilky.... A sakra ten konec? Myslím, že to nečeká vůbec nikdo.

katee21
28.08.2018 5 z 5

Krásná knížka... Prvně jsem narazila na film a když jsem zjistila, že je podle knihy, šla jsem prvně pro knihu... Milé mě překvapila... Je to nádherná knížka, která se dobře čte, má milé postavy a ne ten klasický love story příběh...SPOILER!! Jen jednu věc nepochopím... JAK JI TO MOHLA SAKRA UDĚLAT!?

broskev28
05.08.2018 2 z 5

Když srovnáván třeba s knihou Stačí jen dotyk, která má podobný námět, nemusím dlouho přemýšlet. Ta druhá pro mě měla své kouzlo, spoustu odkazů na jiné knížky, zajímavý příběh. Tady jsem byla pořád tak nějak mimo, nevěřícně jsem sledovala, co se z toho nakonec vyklube, a že se opravdu vyklubalo! Film jsem neviděla, možná ho ještě zkusím, ale kniha mě nenadchla. Zkuste sami, třeba budete jiného názoru!
P.S. Madelinin slovník: SLIB - lež, kterou chcete dodržet.

zfilmováno první láska romantika alergie

Nicola Yoon
americká, 1972
2015  82%Všechno, úplně všechno
2018  75%Slunce je také hvězda
2021  66%Blackout
2021  81%Môj prvý tanec

Kniha Všechno, úplně všechno je v

Přečtených1 020x