Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269796/bmid_vsechno-uplne-vsechno-c4b-269796.jpg 4 772 208

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Karla. Ale pak se jednoho dne u sousedního domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). Práva na překlad byla ještě před vydáním knihy prodána do patnácti zemí.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Jota

Everything, Everything , 2015

Bajuli
17.11.2020 4 z 5

Páni.. Krásná kniha, nemám slov. Několikrát mi ukáply slzy, ani jsem si to neuvědomovala. Je až fascinující, co všechno dokáže člověk objetovat pro lásku. Nádherný příběh a Olly...byl chápavý, bál se a přitom nedokázal odolat. Opravdu stojí za přečtení, ukáže vám to něco z toho, co člověk všechno dokáže objetovat jen proto, aby byl alespoň na chvíli nebo i na pár let šťastný..

Sali88
11.08.2020

Madeline žije téměř celý život v izolaci v domě, ve kterém bydlí se svou matkou. Důvod, proč nechodí ven, je její vážná nemoc, při které jí jakýkoli podnět z venčí může ohrozit na životě. Je se svým životem smířená a v rámci možností i šťastná, až do chvíle, než se do vedlejšího domu nastěhují noví sousedé, včetně mladého Ollyho.

Asi před rokem jsem viděla filmovou adaptaci této knihy, která byla fajn, ale kniha mě nadchla víc než jsem čekala. Za zmínku stojí grafické zpracování knihy, které není jen prostý text, ale kniha je doplněna o různé náhledy Madelinina deníku či různých seznamů, které si píše.

Všechno, úplně všechno ukazuje, jak moc strach dokáže ovlivnit naše chování, když se mu poddáme. Jak ztráta může ovlivnit celý náš život, když se z ní nevzpamatujeme. Poukazuje na to, co vše je člověk ochotný udělat ze strachu o někoho, koho má rád, i když to pro něj nemusí být to nejlepší. Zobrazuje, co všechno jsme schopni udělat pro lásku, i když nás to může ohrozit. A nezapomíná ani na rodinné vztahy, ovlivňující celý náš život, ať už dobře nebo špatně.

Všechno, úplně všechno je knihou, kterou díky čtivosti přečtete za jeden večer, pohladí vás po duši svou romantikou, donutí vás zamyslet se a zanechá ve vás i něco víc.

hopen
15.05.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha a určitě všem doporučuju.

rajcatko
14.05.2020 4 z 5

Tyhle emocemi nabité knihy vždycky nalákají na dvě věci, buď happy end nebo totální pohromu. Tenhle příběh ale končí úplně jinak. A za tu originalitu je mé hodnocení kladné. I přes to, že je psaná trochu kostrbatě ( prvotina- beru). I přes počet stran, kdy vám kniha nezabere víc, jak pár hodin. Nevadí. Byla z knihovny :)

Luc.i
07.05.2020 4 z 5

Od knížky jsem moc nečekala a už po pár stránkách se mi zalíbila, což mě překvapilo, jelikož většinou mi trvá než se do knížky dostanu. Od začátku jsem se u knížky usmívala a první půlka byla skvělá. Konec jsem ale odhalila už někdy v půlce , sice jsem si pořád říkala že to tak nebude ale bylo. Líbila se mi forma zpracování a některé grafy nebo konverzace jsem si opravdu užívala. Skvělá knížka 4* za konec.
PS: ani nevím proč ale hrozně mě rozčilovalo oslovení "Olly"...

Michelle.1995
28.04.2020 4 z 5

Kniha sice není úplně můj oblíbený žánr, ale i přesto se mi líbila. Je to oddechovka, přesně jak jsem čekala a díky originálním kapitolám ve formě deníkových zápisků, lékařských záznamů a ilustrací, kterými je prokládána, nepůsobila jednotvárně a četla se rychleji. Příběh občas sice trochu zrychlený a možná bych přidala pár stránek navíc (občas by se hodilo některé části trochu víc rozepsat). I tak mě ale kniha mile překvapila, jelikož jsem od ní moc neočekávala.

Monni
31.01.2020 5 z 5

Po posledních třech knihách, které mě zklamaly jsem potřebovala něco milého a oddechového a to jsem přesně dostala. Kniha se mi líbila, ačkoliv mi bylo celkem jasné, jak to s tou její nemocí bude, ale i tak jsem byla spokojená. Taková jednohubka na jedno odpoledne. Spousta hezkých ilustrací. Kniha ukazuje, že přehnaná láska opravdu škodí. I když nejsem tak úplně cílovka, tak mě tyhle knihy baví a už se chystám na film. Dávám 4,5*

Aveli
23.01.2020 3 z 5

Kniha byla takový průměr, je pravda, že konec pro mě nebyl překvapivý, neboť jsem viděla film. Ovšem i ve filmu jsem zápletku odhalila. I tak mi kniha přijde jako taková fajn oddechovka pro náctileté. Pro starší čtenáře moc není.

verden
18.11.2019 2 z 5

Kniha je, bohužiaľ, presne taká istá ako film, ktorý podľa nej natočili - príbeh podáva veľmi povrchne, všetko je akési zrýchlené a aj vzhľadom na to vsuvky ako Madelinin blog či lístok na autobus vyznejú ako presne to, čím sú, a síce zbytočné pridávanie strán, aby tá kniha aspoň ako kniha vyzerala.

Kačkaknihomol
07.11.2019 2 z 5

Ehm, jelikož jsem v době, kdy jsem to četla, neměla vůbec žádnou motivaci číst něco chytrého, sáhla jsem po tomhle románu. Jak jsem předpokládala, je to sice sladké a hloupoučké, ale ne zase tak moc, aby to bylo otravné.

I když moje hodnocení není kdovíjak "dobré", celkem pozitivně mě celý příběh překvapil. I přes všechny ty naivní zamilované části jsem totiž zahlédla jakousi hloubku. Líbily se mi myšlenkové pochody Madeline a grafiku považuji za podařenou. Přestože konec jsem předpokládala, hezky do příběhu zapadal. Uvažuji dokonce nad tím, že si přečtu Všechno, úplně všechno třeba v originále, na dece, když bude léto a knížky jako tahle jsou potřeba.

Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Kniha Všechno úplně všechno byla moje první kniha kterou jsem od autorky Nicola Yoon, kdy přečetla. Knižní filmové zpracování se mi velice líbilo, a velmi jsem si oblíbila hlavní postavy Madeline a Ollyho. Příběh sám od sebe ,byl velmi zajímavý, originální, čtivý a nenapadlo mě, že to tak dobře skončí,( za což jsem velmi ráda). Kniha je navíc velmi milá, romantická , odechová a příjemná na čtení.

Sidonia
14.10.2019 5 z 5

Kniha vhodná i pro dospívající čtenáře. Popisuje lásku, nemoc, jinakost, zamilovanost i odvahu. Vše popsáno, citlivě, s elegancí, dialogy vtipné a inteligentní.

lucie2371
02.10.2019 5 z 5

Taková lehká oddechová kniha. Líbila se mi více než stejnojmenný film.

Edice
14.09.2019 3 z 5

Viděla jsem film. Přečetla si knížku. A teď si jdu pustit ten film.
Znovu.

Příběh se mi líbil, i když jsem věděla, jak skončí. Co se mi nelíbilo, byla často nešikovně zvolená forma češtiny. Tím myslím, že mě neskutečně iritovalo např. neustálé používání výrazu "mně" místo "mi". Věčné "jseš" mi občas dopomohlo k mrzutému tikání v oku. A o více či méně povedených překlepech se ani nezmiňuji - ty už jsou dnes v knihách tak časté, že kdybych se nad nimi měla pokaždé veřejně rozčilovat, můžu si to rovnou hodit... Stejně to dělám (ještěže vázání pevných smyček nikdy nebyl můj obor).

Suma sumárum i přes více či méně zpatlanou stylistiku textu se to četlo snadno a lehce, takže jsem knížku zvládla během 3 dnů i ve svém momentálním stavu ochoření. Navíc jsem si mohla "tématicky" měřit teplotu. Wau. Moc hezký bonus. Lepší jak 5D kino.

A za to všechno Maddy uděluji 3*! (Mezi námi děvčaty, min. jednu hvězdu jsem vyhodila z okna za tu neohrabanou češtinu... ^^)

whiolet
14.09.2019 3 z 5

Věřím,že tahle knížka by se libila mojí 16lete sestře,která moc nečte a má ráda takové to jednohubky.
Knihu jsem přečetla poměrně rychle, moc textu v ní zase není a celé je to takové pubertalne naivní.
Ale jak říkám svojí cílovou skupinu kniha určitě najde :)

Andrea_I_Am
22.08.2019 1 z 5

Přišla jsem, četla jsem, stačilo mi ... ta knížka je tak strašně nereálná, nedomyšlená a hrozně napsaná, že se to ani popsat nedá. Hvězda za nápad, kterému ale nebylo věnováno tolik času, kolik potřeboval.

DominaCZ
19.08.2019 odpad!

Opět pubertální vymývárna palic - jsi nemocná a něco nesmíš dělat? nezájem, když se objeví ON, tak vše stranou, jen abys měla lásečku.

Napřed mne to zaujalo, ale jak čtu dál, tak se to prostě nedá.
Tohle téma je závažné, proč nenapsat o holce, která je touto nemocí logicky okleštěná a tak musí žít i "navzdory" tý nemoci a neohrožovat se jako tady, anebo úplně nerezignovat?
Prostě sonda do života takto nemocné holky, ne do poblázněné pubošky ... mě by to nezaujalo ani jako mladou no.

Ale velký plus za manželovu grafickou práci.

Barik05
25.07.2019 5 z 5

Úžasné nevím či napsat. Příběh mě chytí za srdce a myslím ze jsem ho nečetla naposledy. Doporučuji, asi mi to přišlo i lepší než Hvězdy nám nepřály. Vážně skvělé.

Leea
06.07.2019 5 z 5

Krásný, roztomilý příběh i romance. :) Knihu jsem četla už 3x a pochybuju, že naposled. Neuvěřitelně čtivé a vůbec ne dlouhé. Hlavní hrdinové, princezna svého skleněného zámku Maddy a parkourista Olly, mi přirostli k srdci a jejich chatování jsem se musela vážně smát. ♡♡

EvaStark
06.07.2019 5 z 5

Strašně dobře se kniha četla. Vážně mi sedl tenhle styl psaní:) Olly je suprovej a i Maddy je sympatická. Knihu můžu jen doporučit!!!

zfilmováno první láska romantika alergie

Nicola Yoon
americká, 1972
2015  82%Všechno, úplně všechno
2018  75%Slunce je také hvězda
2021  66%Blackout
2021  81%Môj prvý tanec

Kniha Všechno, úplně všechno je v

Přečtených1 020x