Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1286/bmid_vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-j-Koc-1286.jpg 4 2136 280

Školka je už více než patnáct let na světě. Stále vychází v dotiscích a mnoha překladech, a Fulghuma proto napadlo přečíst si to, co napsal před patnácti lety, novýma očima. Chtěl zjistit, jestli stále věří tomu, co napsal, jestli náhodou na něco nezměnil názor, a pokud ano, tak jak, v jakém smyslu a co s tím dělat. Obvykle se taková věc nedělá, autoři nemají takovou možnost. Školka je však o postoji k životu, jak se dívat na věci kolem sebe, a to se časem mění. Fulghum udělal na nové Školce nakonec víc práce, než čekal. Něco vynechal, protože to působilo zastarale, nebo prostě změnil názor na věc. Na oplátku přidal dvacet pět nových příběhů, co přinesl život, a co je dnes aktuální. Zdá se to jako hotová kniha?... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Argo

All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten , 1988

Luke8
27.11.2017 5 z 5

Vynikající kniha protkaná moudrostí i jemným humorem v jedné nitce. Určitě se k ní zase jednou vrátím :) Doporučuji.

jarabr
19.11.2017 3 z 5

Něco lepší, něco slabší. Celkově dobře, tedy za 3*

Sova15
29.10.2017 5 z 5

Budu se opakovat - pohlazení po duši. Příběhy o ničem a právě tím o VŠEM. Poslouchala jsem jí na CD, ale musím si sehnat knihu. A moc se těším na Listování, kde autor bude přítomen.

ecila13
07.10.2017 5 z 5

Vzpomínám si, jak jsem všemu živému na zahradě z přední verandy oznámil: "Jste teď všichni svými pány. Hodně štěstí."

Autor píše poutavě a s nadhledem o banálních věcech života: o šmejdění na návštěvě v cizí koupelně, o plísni na nohou, o tom, že miminka a sobi smrdí, o korejských bavorských hodinách s kukačkou nebo třeba o děcku, které nakreslí voskovkou svoji první čáru v životě. Knížka je pohlazením po duši.

KateTheBlogger
27.09.2017 5 z 5

Touhle knížkou začala má láska k tvorbě Roberta Fulguma. Jeho příběhy z každodenního života se čtou samy.

kilometr
24.09.2017 4 z 5

Určitě stojí za přečtení,ale dost rychle na spisovatelovi názory zapomenete.75%.

Juicyk
06.09.2017 5 z 5

To je tak hezká knížka!
Někdo by mohl říct, že o ničem, ale ona je vlastně o VŠEM :-)
I obyčejné věci jsou neobyčejně důležité.
Jsem moc ráda, že ji mám ve své knihovně a určitě se k ní hodlám vracet.

kuky921
22.08.2017 4 z 5

Příběhy, které se pěkně čtou. Ale pro mě jsou lepší fejetony od Křesťana.

hakunamatata
20.08.2017 5 z 5

K čemu je žirafa? Pampelišky nejsou plevel, ale krásné květiny. Ponožky ze sušičky elektrizují a dají se tak nosit po celém těle. Ta špína co máte za postelí a stolem jste hlavně vy a hvězdný prach.
A já miluju Fulghuma víc a víc.

allebra
26.07.2017 5 z 5

Příjemné, pozitivně laděné čtení o obyčejných věcech, které nás přimějí k zamyšlení, občas i dojmou a vykouzlí úsměv na tváři. Je to mé druhé setkání s Robertem Fulghumem a už se těším na další.

konicekbily
01.07.2017 5 z 5

Autor rozumí životu a umí to napsat. Třeba na meditaci v prádelně, kdy praní prádla přirovnává k očštění dušei myšlenek, stojí rozhodně za přečtení i za zamyšlení se nad životem - a to nejenom vlastním. Těch autorových tenoučkých knížek jsem přečetl více, ani nevím, zda všechny - tedy překlady do češtiny, rozhodně stály za to.

Ildi
22.06.2017 5 z 5

Všetko už napísané bolo. Ja len dodám, že pán Fulghum ma ešte nikdy nesklamal.

surynas
17.06.2017 3 z 5

Kniha z trochu jiného soudku než čtu, ale to vůbec nevadí. U knihy jsem si odpočinula, občas jsem se zasmála či zamyslela. Bohužel nejsem na tento druh literatury úplně zvyklá takže tři hvězdy! Určitě si později přečtu i jiné Fulghumovky.

ZoeKaplanová
11.06.2017

Dokonalá kniha k tomu abych byla šťastná, vyloudí vám široký úsměv. Jsou v ní milé povídky a když ji čtete vzpomenete si vy na svojí školku. Na své vzpomínky. Krásně mluvil o tom, že dospělý jsou děti.

kdu
08.06.2017 4 z 5

Vtipné i milé povídky, občas něco k zamyšlení.
Perfektní pokud se nudíte v hodině ve škole, na cesty do/z práce, nebo pokud si chcete jen něco krátké přečíst před spaním.

dalia1769
29.05.2017 4 z 5

Moje pocity jsou lehce rozporuplné, na jedné straně jsou to milé a laskavé textíky, ale některé v podstatě i dost banální. Třeba taková naše Ivanka Devátá, která píše v podstatě podobný žánr, mi připadá vtipnější a jistou moudrost ve svých textech také nepostrádá. Ale ano, je to příjemné čtení, třeba text o pampeliškách se mi velmi líbil. Není to ale kniha, kterou by člověk "zhltnul" jedním dechem, spíš když má čtenář tu správnou náladu, přečíst si jeden nebo dva texty a trochu se nad nimi zamyslet. Stejně se mi ale vtírá pocit, že je autor trochu přeceňován...

JulietRocks
28.05.2017 5 z 5

Ještě jsem knihu nedočetla a už teď vím, že je zralá na 5*. Moje první "Fulghumovka" a hned jsem se zamilovala. ♥

bibi.r
04.05.2017 3 z 5

Fulghuma mám fakt moc ráda

Silwia20
29.04.2017 4 z 5

Drobné príbehy, či krátke úvahy o živote ... nad nejednou sa človek pozastaví a popremýšľa, dokonca ja som sa v nich nové poznatky :)

Znedla
10.04.2017 4 z 5

Knihu jsem poprvé četla kdysi dávno. Nyní jsem si v rámci Výzvy 2017 opět osvěžila paměť. A Opravdu všechno, co potřebuju znát, jsem se naučila v mateřské školce..... :-)