Všechno, co chci

Všechno, co chci https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459456/bmid_vsechno-co-chci-qYs-459456.jpeg 4 170 170

Protiklady se přitahují série

Lexia Vikanderová je copywriterka v reklamní agentuře a svou práci miluje. Přesto má pocit, že do kolektivu tak úplně nezapadá. Ve světě reklamy jsou všechny ženy hubené jako tyčka a posedlé kaloriemi. Všechny až na ni. V práci navíc panuje zmatek. Agenturu koupil nový majitel a říká se, že hodně lidí dostane výpověď. V neděli navečer Lexia čeká v baru na sraz s kamarádkami, ale nejspíš došlo ke změně plánu, aniž by jí někdo dal vědět, a tak vypije trochu moc růžových drinků. Nikdo s ní neflirtuje a ona se cítí jako ztroskotanec. Vtom vedle ní sedí ON, nejhezčí muž, jakého si dokáže Lexia představit. Adam Nylund je drsný chlap. Nejtvrdší kluk z předměstí, který se stal ředitelem a je známý svými ostrými praktikami. Za normálních okolností ho zajímá jen práce, ale ta holka na vedlejší barové stoličce ho přitahuje. Do chvíle, než ho v opilosti políbí a pak se mu vyzvrací na boty. V pondělí ráno se sejdou znovu. Lexia a její nový šéf. Adam. Zkušená autorka Simona Ahrnstedtová přichází s novou trilogií Protiklady se přitahují a čtenáři se mohou těšit na vše, na co jsou u oblíbené autorky zvyklí. Láska, napětí, autentické prostředí, romantika a sex jdou ruku v ruce v jejích mistrně vyprávěných příbězích, které zavedou čtenáře do světa, kde láska vždy vítězí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Metafora

Alt eller intet , 2017

alzbeta4340
15.03.2021 5 z 5

Příjemná, místy legrační, celkem chytrá a jen trochu feministická romance ze Švédska :-).

astra3
15.03.2021 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Hezká, romantická. I téma reklamních kampaní zobrazující ženy vážící více než 50 kg bylo zajímavé. Některé české firmy to už taky pochopili.

prcek19
10.03.2021 3 z 5

Za mě nejslabší kniha, kterou jsem zatím od autorky přečetla..možná mě za to někdo odsoudí, ale pokud se necítím ve svým těle dobře, tak se s tím pokusím něco udělat (cvičení, změním jídelníček, najdu si někoho, kdo mi s hubnutím pomůže) a ne že se budu pořád užírat, jak vypadám..takovéto hlavní hrdinky ráda nemám..naopak se mi líbí, když autorky z baculatějším postav udělají sebevědomé ženy

Jita160
28.02.2021 4 z 5

Hubená? Tlustá?
Tato tématika se v knihách moc často navyskytuje proto pro mě byla přijemnou změnou.Proč číst jenom o krásných,bohatych,hubených a sexy lidech vždyť i tlustí jsou fajn.
Pěkný příběhy v kterem nic nechybí ...láska,romatika,sex a nenávist,vše jde ruku v ruce.

Domca94
09.02.2021 5 z 5

Kniha byla zajímavá, občas bylo neustálé snižování sebevědomí hlavní postavy až bolestivé, ale nakonec jsem si příběh Alexe a Lexie užila. Už se nemohu dočkat další knihy od skvělé autorky, jakou Simona je.

simaja
09.02.2021 5 z 5

V rámci žánru velmi příjemné čtení, doporučuji.

Hildasbooks
05.01.2021 4 z 5

On nebyl děvkař a ona nebyla blbá. Co chtít víc?! :)
Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední.
Překvapilo mě, že švédskou společnost vykresluje jako výrazně třídně rozdělenou. Hodně se zabývá rovnými příležitostmi, ať už mužů a žen, nebo zkrátka osob, které se vymykají "normálu". Občas v tom až trochu moc tlačí na pilu. Na druhou stranu je to docela osvěžující. V tomto typu literatury je obvykle vykreslována žena jako oběť a objekt.
Milostný příběh zasazený do švédských kulis a dravého světa reklamy je rozhodně zábavný. Autorka dbá na rozmanitost a to mě baví.
Milostné scény byly podařené. Nebyly tlačené na sílu a byly dobře promyšlené.
Pro mě to byl moderní, čtivý příběh. Pevně doufám, že další autorčiny knihy, budou podobné.

ciaram
04.01.2021 3 z 5

Na Všechno, co chci jsem byla zvědavá. Byla jsem připravená na romantiku i sex, ale k tomu si mi dostalo i vzdělání o moderním vztahu k vlastnímu tělu a to tak okatě a nešikovně, až mi to kazilo radost ze čtení. Jasně, že je to důležité téma, šikana až hejtrovství opravdu existuje.
Ale co takhle genderová vyváženost, proč, když byla hlavní postava boubelka, tak i chlap nebyl kulatější. Ten splňoval klasické standardy - vysoký, svalnatý a samozřejmě pohledný :), ale chápu pointu, že i vysportovanému chlapovi se mohou líbit oblé rysy.
Na jednu stranu autorka přesně vystihla, že oběti si samy sebou nebudou ohledně svého těla nikdy jisté, i kdyby se protějšek rozkrájel a milionkrát je přesvědčoval, že se mu líbí taková, jaká je. Tomu začne věřit opravdu velice pomalu, jestli vůbec a ne na pár stránkách, které tomu autorka věnovala. Prostě zamýšlený efekt totálně zabila. Ve skutečnosti nepředstavila to daleko důležitější - jak s takovým jednáním bojovat, opět nechala lepší náhled na sebe stavět na kladném ohodnocení od někoho jiného, než sama od sebe. :( Proto jen ty tři ⭐.

pavlikova9332
04.01.2021 5 z 5

Krásná knihy. Konec dobrý. Skvělý proslov. Těším se na další díly

Kudík
28.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Jedná se o mojí první knihu od této autorky (kde pro mě bylo překvapením, že se narodila v Praze). Sice děj byl trošku delší, ale neměl žádná vyloženě "hluchá" místa. Hlavní hrdinka Lexia se mi líbila. Z popisu těžko říct, jak moc byla holka "krev a mléko", ale povahově byla doslova dobrák od kosti. Šikana vůči ní, ať už ve škole či v zaměstnání, mě doslova s.... rozčilovala. A Adam byl asi kořen s pořádným charisma, ale ze začátku ta nerozhodnost a neprofesionalita, že mě chvílemi až štval. Naštěstí to následně zachránil.
Autorka dobře poukazuje na to, jak je důležité, že je každý jiný... kampaň "Moje tělo nosí" měla příznačný název. Docela i trefně naráží na hejtry na netu. Určitě si od ní přečtu i další knihy. A ještě poznámka na závěr.... na obálce je určitě Rebecca, protože kdyby ne, tak Lexia byla platinově blond a plus size. ;)

Rudolf14
27.12.2020 2 z 5

Něco mi tam chybělo. Místy moc zdlouhavé. Srovnávám s jinými jejími knihami a nepřišla mi to taková bomba. Líbilo se mi, že hrdinka měla kypré tvary a odvahu! Navíc to hezky poukazovalo na problémy v reklamních agenturách a obecně o názorech na ženská těla a ostatní věci - To se mi na tom velmi líbilo :)

Pralinka1910
25.12.2020 3 z 5

Kniha rozhodne není špatná. Ale bohužel, je to nejslabší věc, kterou jsem od své oblíbené švédské autorky četla.

Lenka-123
16.12.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila. Za mě paráda;)

mikika
07.12.2020 4 z 5

sympatické postavy, správná dávka jiskření a nevyhnutelné přitažlivosti. jen se tak strašně podobá S láskou tě nenávidím, že sakra není přece možné, aby to byla náhoda. a Simona to vydala o rok dřív, ale zas pochybuju, že by Jo Watson uměla švédsky... záhada.

Medvědářka
07.12.2020 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku a splnila všechna očekávání, která jsem od ní měla.
Děj sice průhledný a místy mi to připomínalo jiné knihy ze škatulky šéf - podřízená, ale to mi vůbec nevadilo. Hlavně, že jsem u ní dokázala vypnout a odpočinout si.
Líbilo se mi, že se tam autorka nebála upozornit na kult superštíhlých těl a těch, co jsou normální.

Kešu1981
01.12.2020 2 z 5

Jako vážně?...musela jsem se přemlouvat, abych to dočetla, přeskakovala jsem odstavce emočního myšlenkové balastu a toužila po konci!
Ty dvě hvězdy dávám za vedlejší postavy Siri a Bashira.

lusitta05
29.11.2020 3 z 5

Áno, bolo to dlhé, chvíľami bez iskry, ale ja mám takéto príbehy rada, tak sa to dalo prežiť. Tak na 3.5

Damienronnie
27.11.2020 4 z 5

Vie to aj lepšie .

Evka3814
27.11.2020 2 z 5

Veliké zklamání, dle anotace jsem byla natěšená a když jsem se do toho pustila,tak jsem si říkala "sakra kdy bude konec?" Zbytečně natahováný příběh, který by se dal zkrátit tak na půlku. Nehledě na to že se tam řešila tloušťka,tak proč na obálce je modelína:( ???

Kukicka
27.11.2020 2 z 5

Za me tentokrat zdlouhave a naprosto bez stavy. Serii Nepratele a milenci to nesaha ani po kolena...