Případ ztraceného muže

Případ ztraceného muže https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51736/pripad-ztraceneho-muze-51736.jpg 3 16 5

Vrchní inspektor Wexford série

Na zpustlém pozemku zvaném Grimbleova louka je nalezeno mrtvé tělo, které tu leželo déle než deset let, takže už nelze určit příčinu smrti. Během pátrání najde vyšetřovací tým nedaleko odtud ve sklepě neobydlené chaty další mrtvolu. Šéfinspektor Wexford musí zjistit, zda spolu obě úmrtí souvisejí, zda jde o jediného vraha nebo je to náhoda, ale především musí oběti identifikovat. Dlouho se to nedaří, až jeden z Wexfordových podřízených narazí v Timesech na příběh o zmizelém muži. Datum zmizení se shoduje s tím, kdy zemřel první nalezený mrtvý...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Not in the flesh , 2007

Luigi1
07.04.2023 5 z 5

Je zajímavé jak dokázala zařadit staré lidi do děje kniha měla zajímavý konec

soukroma
18.11.2019 2 z 5

Rendellovou jsem už pár let nečetla a Wexforda jsem měla vždy méně v oblibě než její psychothrillery, ale na tuhle detektivku z maloměsta jsem se pro změnu docela těšila. Těšení nevydrželo dlouho, protože najít na jednom plácku, a ještě ne najednou, dvě prastaré mrtvoly a do poloviny knihy se neposunout ani o píď aspoň k jejich identifikaci, natož k vrahovi, to je "umění". Vzhledem ale k tomu, že to obnášelo nekonečný proud jmen všech sousedů, jejich příbuzných, současných a minulých pokrevních a nepokrevních, adoptivních, nevlastních, ztracených a nalezených apod. (ani jeden ze zpovídaných svědků nebyl zrovna přívětivý, spíše hrubě naopak), včetně i zbytečně mnoha policistů z mnoha etnik, velice záhy jsem se v téhle řece ztratila a začalo mě to obtěžovat. Takže asi první detektivka od autorky, kterou nedočtu.

TaLu
17.10.2018 3 z 5

Volnější tempo detektivky mně ani trochu nevadilo. Vykreslení různých postav bylo přesné, jen těch postav bylo nějak moc, takže se čtenář v tom množství asi trochu ztratí. Motiv jsem odhadla mnohem dříve než vyšetřovatel, a to mi přišlo vůči němu nespravedlivé, protože jde o velmi sympatického hrdinu. Autorka již nežije, přesto je v příběhu vykresleno hodně současných ožehavých témat. Věrohodně zprostředkovala bezmoc, kterou společnost pociťuje k praktikám, které jsou v jiných zemích stále běžné. Zde jde o ženskou obřízku.

Evik30
18.11.2013

Příběh který docela zaujme. I když to není nic světoborného docela dobře se do něj začtete. Konec příběhu je docela překvapivý i když tak nějak se to dalo očekávat.

vilemina
22.05.2013 3 z 5

Knizku bych zaradila do slusneho prumeru. Inspektor Wexford tentokrat neurazi, ale ani nenadchne. V pribehu vystupuje hodne starych lidi, kteri nejsou tak nevinni, jak se zdaji. Nicmene vyusteni pribehu je velmi prekvapive a povedene.