Smrt darebáka

Smrt darebáka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38027/smrt-darebaka-38027.jpg 4 39 39

Vraždy v Midsomeru série

< 2. díl >

Členové Caustonské amatérské divadelní společnosti před sebou mají náročnou premiéru – Shafferova Amadea – a závěrečné zkoušky pod vedením diktátorského šéfa souboru Harolda Winstanleye nevěští nic dobrého. Každou chvíli něco nefunguje, herci hrají mizerně a vztahy mezi nimi také nejsou ideální. Navíc dlouho není jasné, jak se bezpečně vyřeší klíčová scéna hry, v níž si skladatel Salieri, ztělesňovaný samolibým Esslynem Carmichaelem, břitvou prořízne hrdlo. Premiéra, kterou sleduje i šéfinspektor Barnaby, zprvu probíhá vskutku příšerně, ale po přestávce se dojem z představení prudce zlepší díky Esslynovu energickému výkonu. Vypadá to však, že se na scéně snaží fyzicky ublížit některým svým hereckým kolegům. Pak přichází ona zásadní scéna: Esslynovi ovšem z krku vytryskne opravdová krev a on se kácí k zemi mrtev. Sebevraždu může Barnaby okamžitě vyloučit... Skvělá detektivka Caroline Grahamové Smrt darebáka se stala předlohou jednoho z prvních dílů celosvětově oblíbeného televizního seriálu, ale při četbě zjistíte, že mnohé bylo vlastně trochu jinak…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Death of a Hollow Man , 1989


více info...

Přidat komentář

pepa4081
19.11.2022 4 z 5

Tenhle styl detektivek mne baví. Televizní seriál je můj oblíbený aknižní předlohy taktéž.
Velmi uspokojivé.

SumýšIrena
19.04.2022 4 z 5

Za hodně pomalý rozjezd dávám jen 4* Příběh se mi líbil víc než v televizi.


konicekbily
19.12.2019 4 z 5

Autorka se snaží psát klasickou anglickou detektivku s pomalu rozvíjejícím dějem a se spoustou odboček v ději. Daří se jí to. Možná, že bych některou z odboček vynechal, ale i tak je to pěkná dovolenková kniha. Neodhadnutelná zápletka s dokonalým vysvětlením!

Yunnan
07.09.2017 5 z 5

Miluji Barnabyho a díky televiznímu zpracování se sympatickými herci, ho "vidím" i při čtení knížek, které se mi čtou velmi dobře. A jak už uživatelka LG73 napsala, je super, že si přečtete myšlenkové pochody zúčastněných postav.

ajka91
24.08.2017 5 z 5

Tato kniha se mi ze série o vraždách v Midsomeru líbila nejvíc. Postavy pěkně vykreslené a závěr super. Jen bych některé scény vynechala, ale jinak velmi čtivý děj z divadelního prostředí.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Příběhy se šéfinspektorem Barnabym, který bojuje proti vyvraždění celého anglického venkova :), jsem si velice oblíbila a znám je díky jejich televizní podobě nazpamět. I přesto si velice ráda přečtu knižní předlohy k těmto detektivkám. Například Smrt darebáka se přece jen oproti filmovému scénaři trochu liší. Příběh je obohacen o další postavy a hlavní hrdinové mají trošičku jinou povahu než jakou vykreslila filmová podoba. A co je nejlepší, je fakt, že narozdíl od filmu si v knize přečtěte, co se všem zůčastněným honí hlavou. Takže nakonec vůbec nevadí, že už dopředu víte, kdo je vrah.