Smrt v převleku

Další z knih o vraždách v Midsomeru. Tentokrát šéfinspektor Barnaby vyšetřuje vraždu jednoho ze členů hnutí New Age, jež se usídlilo v alžbětinském sídle ve vesnici Compton Dando. Přoložil Petr Mikeš.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23406/smrt-v-prevleku-23406.jpg 4.121
Série:

Vraždy v Midsomeru (3.)

Originální název:

Death in Disguise (1992)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
georginaa
09.04.2012

Děj detektivního románu, tvořícího součást řady Midsomerských vražd, odehrává ve vesnici Compton Dando, v níž se nachází staré a tajemné alžbětinské sídlo The Lodge of the Golden Windhorse. To si jako své útočiště vybrala skupinka podivínů spřízněných s hnutím New Age. Náhle jeden ze členů komunity zemře. Přestože je jeho smrt zpočátku považována za nehodu, ukáže se, že jde o chladnokrevnou vraždu. K případu je povolán šéfinspektor Barnaby a jeho mladý pomocník, seržant Troy. Dvojice detektivů, kterou čeští čtenáři dobře znají z televizní obrazovky, začne rozplétat složité předivo případu, utkané na pozadí bizarního prostředí pseudonáboženského společenství a poklidného chodu středoanglické vesnice.

Jíťa

Tenhle díl mám nejraději, je tam spousta velmi groteskních postav:) Ovšem abych byla spravedlivá, musím přiznat, že budu asi dost ovlivněná filmovým zpracováním.