Vražda v ulici Black Swan

Vražda v ulici Black Swan https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362502/bmid_vrazda-v-ulici-black-swan-72b-362502.jpg 4 28 10

Londýn, 1. pol. 19. století za vlády Jiřího IV. Hrdiny tohoto detektivního příběhu jsou nekonvenční hrabě Wrexford a odvážná karikaturistka Charlotta Sloanová. Hrabě je sice velice inteligentní vědec, ale z nudy se chová značně nezodpovědně. Zaplete se do slovní přestřelky se zbožným reverendem Holworthym, který ho veřejně obviní ze zhýralosti. Jejich vrcholnou slovní bitvu si vezme na mušku umělec, skrývající se pod pseudonymem A. J. Quill. Když je ale duchovní nalezen zavražděn, podezření padne na hraběte. Hrabě Wrexford zjistí pravou totožnost umělce a společně vytvoří oboustranně výhodnou alianci. Hrabě Wrexford a mysteriózní paní Sloanová se vrhnou do uzavřeného světa londýnských intelektuálů, aby chytili do pasti nebezpečného protivníka...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Brána

Murder on Black Swan Lane , 2017

nicandra
26.09.2021 2 z 5

Zajímavé - ale aby to bylo zajímavé, musí být hlavní postava velmi nekonvenční, tak moc, až to zcela neodpovídá době, ve které se příběh odehrává. A ten předpokladatelný závěr, který otevírá bránu dalším dílům... Čímž jsem vyslovila mé největší výtky. Četlo se to ale docela dobře, což je zase nepopiratelný klad.

lucakuca
11.06.2020 3 z 5

Zbytečně zdlouhavé a přitom zajímavé. Čtivé, v mém případě, pouze díky dávkování kapitol - asi takhle: každé ráno na lžíci a šup do pusinky! Je to zdravé!

daza.dt
05.06.2020 3 z 5

Čekala jsem daleko více. Chvílemi jsem se musela přemlouvat, abych to vůbec dočetla. Ale nakonec se to povedlo, podruhé se k ní ale nevrátím.

Galadwen
24.10.2019 4 z 5

Docela mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale nakonec se děj slušně rozjel. Oddechová jednorázovka, ale docela mě bavila.

monika0356
03.07.2019 4 z 5

Taková pro mě oddechovka, nenadchne ale ani neurazí.

orinka3
03.06.2019 1 z 5

Ani podruhé se mi do toho nepodařilo začíst.

zazvorka
07.04.2019 3 z 5

Nic strhujícího, od čeho by se nedalo odtrhnout. Ale příjemné čtení, pokud nic jiného nemáte po ruce. Závěr evidentně napovídá další díly. Pokud vyjdou a v knihovně mi padnou do ruky, ráda si je přečtu.

jpatr
28.12.2018 4 z 5

Milé překvapení, fajn kniha a už se těším na další.

vladka1695
17.05.2018 3 z 5

Příjemná oddechová krimi,doporučuji!

mikika
19.03.2018 4 z 5

anotace mi neskutečně připomněla Amandu Quick,a tak jsem stále čekala, kdy se do sebe hrdinové šíleně zamilují. a ono pořád nic. zato bylo spousta vyšetřování, v rámci možností. ale je to teprve první díl série, nic není ztraceno. autorka píše romance pod jiným jménem, takže možnost vývoje tu existuje...

Londýn 19. století historické detektivky

Autorovy knížky