Vražda v Orient exprese

Vražda v Orient exprese https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445142/bmid_vrazda-v-orient-exprese-Exo-445142.jpeg 5 2669 2669

Hercule Poirot série

Jedna z najlepších a najslávnejších detektívok legendárnej Agathy Christie vychádza v 2. vydaní zároveň s premiérou nového rovnomenného filmu. Trojdňová púť prepychového Orient expresu naprieč Európou prebieha bez problémov až do chvíle, keď uprostred noci vlak náhle zastane, lebo trať zablokovali snehové záveje. Ráno cestujúcimi, medzi ktorými je aj Hercule Poirot, otrasie správa, že amerického milionára Ratchetta našli v kupé dobodaného na smrť. Vyšetrovanie zložitého prípadu s množstvom podozrivých sa pre slávneho detektíva zmení na preteky s časom – za každú cenu musí odhaliť vraha, skôr než udrie znova…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Slovenský spisovateľ

Murder on the Orient Express , 1934

Trina1
12.03.2011 5 z 5

U Agathy se mi skoro ve všech detektivkách dost pletou postavy, navíc u některých se nemůžu do první půlky knížky začíst. Toto ovšem neplatí u Vraždy v Orient-expresu, tam má děj spád už od začátku.

LenaBil
05.02.2011 5 z 5

Vražda v Orient-expresu patří mezi mé nejoblíbenější knihy od Agathy. Opět dokonale promyšlené a propracované. Vřele doporučuji.

pistalka
15.12.2010 5 z 5

Román Vražda v Orient–Expresu Agatha zasadila do pozadí skutečných událostí, kdy legendární vlak na několik dní odřízla od světa sněhová vánice. Tísnivá atmosféra vlaku, trčícího v pusté jugoslávské krajině, skvěle posloužila jako pozadí k jedné z nejlepších knih autorky. Na poutavou studii postav a do posledního detailu promyšlenou zápletku snad ani není třeba nějak zvlášť upozorňovat.
Tato kniha byla často uváděna jako jeden z nejlepších detektivních románů všech dob.
S odstupem téměř osmdesáti let od prvního vydání můžu s klidným svědomím souhlasit - pravý klenot žánru.
Za zmínku stojí i filmová verze z roku 1974, která patří k nejlepším adaptacím na motivy díla Agathy Christie.