Vražda na blatech

Vražda na blatech https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439415/bmid_vrazda-na-blatech-vq3-439415.jpg 4 263 80

Kolik dívek ještě zemře, než najdou jejich vraha? Julia Schwarzová o smrti něco ví. Pracuje totiž jako forenzní specialistka na pitevně. Spolupráce s kriminální policií a objasňování násilných úmrtí jsou u ní na denním pořádku. Ráda své případy zkoumá přímo na místě činu. Když ji kriminální komisař Florian Kessler přizve k nálezu mrtvého těla mladé dívky na blatech, nezaváhá ani chvilku. Nakonec jsou poznatky z místa činu to jediné, z čeho můžou při vyšetřování vycházet. Během přepravy na pitevnu je totiž tělo dívky ukradeno. Rozběhne se pátrání, které ale místo ztracené mrtvoly odhalí další oběť. Julii vrtá hlavou podezření, že by mohlo jít o sériového vraha, přestože provedení obou vražd je rozdílné. Jediným spojením mezi případy se zdají být podivné symboly, které mají obě mrtvé vytetované na břiše. Bohužel je nalezena další mrtvá dívka a pro vyšetřovatele začíná boj s časem. Pokud nemá být obětí mnohem víc, musí pochopit, proč a jak si pachatel dívky vybírá a jaký význam pro něj mají vytetované symboly.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Mooresschwärze , 2016

Dela111
29.12.2020 3 z 5

Tato detektivka má dobrý námět, ale je psána spíše jako literatura pro ženy. Tady sledujeme, jak komisař kriminálky spolupracuje více než se svými kolegy s patoložkou, která všude chodí s ním a společně pátrají po pachateli. Zároveň si oba začínají uvědomovat vzájemný obdiv...
Příběh se sice lehce čte, ale působí jednoduše, místy naivně, po detektivní stránce je to takové amatérské zpracování.
K přečtení se dá doporučit v případě, že hledáte jednoduchou, nenáročnou detektivku psanou více stylem pro ženy.

lalaserka
15.12.2020 4 z 5

Tuhle knihu považuji za povedenou - děj pěkně utíká, dobře se čte. Florian a Julia jsou sympatičtí. Doufám, že vyjdou další knihy od této autorky, jsem na ně zvědavá

JSmerda
26.10.2020 3 z 5

Přijde mi, že kniha je spíš o "Můj milý deníčku" aneb jak se Julie zakoukala do Floriana, resp. v druhé linii Hannah do Lucase. Detektivní příběh se odvíjí spíše na pozadí, je hodně plochý a je to taková pohádka o tom, jak si většina z nás představuje policejní práci. Chybí mi výrazné detaily a více úsilí na odhalení souvislostí. Hlavní hrdinové vodítka nacházejí více méně náhodou a stejně tak mají štěstí na zatčené podezřelé (každý druhý má souvislost s vraždou :)). Zkrátka máte pocit, že tohle se určitě nikdy nestalo.

alzbeta4340
01.10.2020 3 z 5

Dobře vymyšlená dvojice detektivů, kteří mají svoji zajímavou minulost, řeší případ sériových vražd mladých dívek. Myslím, že knize by slušelo zfilmování nebo i načtení do audioknihy, působí trochu jako scénář úvodního dílu kriminálního seriálu. Prostě samotný příběh je běžný, příliš nepřekvapující a pro nalezení pachatele nenabízí čtenáři příliš logických vodítek.

edith79
29.09.2020 4 z 5

Velmi zajímavá krimi. Slova blata nebo vřesoviště sama o sobě způsobují mrazení v zádech a když se tam ještě začnou objevovat těla mrtvých dívek, tak to mrazení je pořádné. Hlavní hrdinové, patoložka Julia a komisař Florian jsou sympatičtí a kniha mě moc bavila. Do úplného topu tomu ale něco malinko chybělo. Přesto doufám v další knihy autorky.

Kiki_cervik
28.09.2020 5 z 5

Pekne početní...

cornetka
28.09.2020 5 z 5

Tuhle knihu považuji za povedenou - děj pěkně utíká, dobře se čte. Florian i Julie jsou oba inteligentní lidé s těmi správnými nápady a to je další důvod, proč mě kniha bavila. Určitě doporučuji!

jana8352
26.09.2020 3 z 5

Dobrá detektivka

Martina1805
25.09.2020 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, přesně takové mám ráda. Poutavě napsané vážně dobré čtení. Čtěte!!!

Nerevanin
22.09.2020 3 z 5

Lehce nadprůměrná detektivka-thriller, v níž je ona mírná nadprůměrnost dána spíše čtivostí, než originalitou příběhu. Příběh totiž příliš originální není, u všeho má čtenář pocit, že něco takového již četl. Rozuzlení zápletky mně osobně připadalo tak překotné a tak nedostatečně vysvětlené, jako když autorce došel papír. Navíc osobně nejsem příznivec detektivek, kde je vrahem někdo, kdo za celou dobu v knize nebyl (ačkoli v tomto případě se to dalo vzhledem k minimu postav očekávat). Nevím, jestli kniha patří do nějaké série, nebo nikoli, nicméně hlavní hrdinka Julia mi připadala celkem kvalitně vykreslená. Jak již bylo zmíněno v začátku, největší předností knihy je její čtivost, ale jinak se nejedná o nijak závratné dílo, které by ve čtenáři zanechalo hluboký dojem.

Rozmarýna Rozm
15.09.2020 5 z 5

Velmi zajímavý námět, krátké kapitoly, napětí, prostě super. Podle mně nemá kniha chybu. Moje první kniha od této autorky. Rozhodně si přečtu další knihy.

dee7
14.09.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, na můj vkus sice trochu rozvláčné..
Ale, na druhou stranu to chápu, na 312 stranách se těžko udrží "tempo allegro" :-)
Ústřední dvojice patoložka-detektiv sympatická.
Docela mě pobavila situace s ukradenou mrtvolou: nikdo nic neviděl, neslyšel :-)

Januli
07.09.2020 3 z 5

Mě kniha moc nenadchla. Je fakt, že dej odsypa. Bohužel Za pár týdnů nebudu vědět, o čem kniha byla. Nic ve mě nezanechala.

lee5747
29.08.2020 4 z 5

Za mě dost povedená kniha, dobře čtivá, zajímavá zápletka. Chvílemi mi to přišlo dost přehnané a některé zápletky zbytečné, ale za účelem oddechu kniha dobře poslouží.

allebra
20.08.2020 4 z 5

Zajímavé čtení na dovolenou. Do knihy jsem se hned začetla a těšila se na každou chvilku, až se zase dostanu ke čtení. Pokud bude pokračování se sympatickou vyšetřovací dvojicí, ráda si ho přečtu.

Hvězdinka
15.08.2020 3 z 5

Taková letní detektivní oddechovka, která neurazí a nenadchne.

Avila
12.08.2020 4 z 5

Za mě spokojenost.
Sice k plnému hodnocení tomu něco málo chybělo ale to nic nemění na faktu že se kniha četla dobře a námět byl zajímavý. Takové oddechové letní čtení.

Evelin2506
06.08.2020 3 z 5

Kniha se mi četla dost těžko, nebavila mě.

čef
05.08.2020 5 z 5

Nevím, zda to byl záměr, ale kniha na mne působí spíše jako filmový scénář. Poměrně nekvětnaté věty a nepříliš propracované scény, oproti tomu, na co jsem si již zvykl u jiných autorek tohoto žánru. Také domácí prostředí (snad až na jednu scénu) a hlubokomyslné psychologické hloubání nebylo do příběhu příliš zataženo, což ovšem kvituji s povděkem. Vcelku tedy svižně odsypávající příběh.

Katania
03.08.2020 3 z 5

Taková slabší krimi, nenadchlo mě to. Julie mi moc sympatická zatím není.