Vražda na blatech

Vražda na blatech https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439415/bmid_vrazda-na-blatech-vq3-439415.jpg 4 263 80

Kolik dívek ještě zemře, než najdou jejich vraha? Julia Schwarzová o smrti něco ví. Pracuje totiž jako forenzní specialistka na pitevně. Spolupráce s kriminální policií a objasňování násilných úmrtí jsou u ní na denním pořádku. Ráda své případy zkoumá přímo na místě činu. Když ji kriminální komisař Florian Kessler přizve k nálezu mrtvého těla mladé dívky na blatech, nezaváhá ani chvilku. Nakonec jsou poznatky z místa činu to jediné, z čeho můžou při vyšetřování vycházet. Během přepravy na pitevnu je totiž tělo dívky ukradeno. Rozběhne se pátrání, které ale místo ztracené mrtvoly odhalí další oběť. Julii vrtá hlavou podezření, že by mohlo jít o sériového vraha, přestože provedení obou vražd je rozdílné. Jediným spojením mezi případy se zdají být podivné symboly, které mají obě mrtvé vytetované na břiše. Bohužel je nalezena další mrtvá dívka a pro vyšetřovatele začíná boj s časem. Pokud nemá být obětí mnohem víc, musí pochopit, proč a jak si pachatel dívky vybírá a jaký význam pro něj mají vytetované symboly.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Mooresschwärze , 2016

JustWomen
21.07.2020 4 z 5

Mrtvé dívky, mladé a krásné, panny, různé způsoby jejich zavraždění, k tomu mayské rituály, tetování a tajemno. Začátek knihy byl dle mého názoru lepší než konec, ale i tak dost dobrá detektivka. Změnila bych český název - vůbec knihu nevystihuje.

ivet35
18.07.2020 5 z 5

Skvělé čtení ani chvíli jsem se nenudila. Těším se na další díl.

Calibra
18.07.2020 4 z 5

Pro mě příjemné počteníčko, nijak nenáročné, příběh fajn, rada bych aby autorce u nás vyšlo víc knih.

Devil-Ivet
15.07.2020 5 z 5

Od knihy jsem neměla velká očekávání, ale naprosto mě pohltila. S Julií i Florianem jsem se sžila a s nadšením otáčela další a další stránky.

Jenny46
13.07.2020 3 z 5

Trochu slabší detektivka pomalé tempo, ale četla se dobře.

L.Helena
12.07.2020 4 z 5

Docela povedená detektivka, napínavá, dobře se čte, pořád se něco děje, příběh se neustále posouvá kupředu. Nikde jsem nenašla víc informací, ale přijde mi to jako první díl série. Tak snad se brzy dočkáme i pokračování.

astra3
11.07.2020 4 z 5

K plnému počtu tomu něco chybělo. Nebyla to detektivka, od které bych se nemohla odtrhnout.

a.k
05.07.2020 4 z 5

Kniha je jednoduše napsaná, dobře se čte a je tu řada míst, která přímo srší napětím. Třeba taková pitevna v noci, to běhá mráz po zádech. Bavilo mě hledání významu symbolů, které byly vytetované na tělech obětí i naprosto neočekávaný algoritmus, podle kterého sériový vrah postupoval.
Samotné rozuzlení zápletky mi přišlo slabší. Celkově byl průběh vyšetřování natolik atraktivní, že by si zasloužil působivější závěr. I tak si ovšem získala kniha mé sympatie.

MMacicekk
04.07.2020 3 z 5

Kdybych měla knihu hodnotit jako celek, chyběla mi její propracovanost, která byla slabší. Četla jsem již hodně detektivek/thrillerů, které byly mnohem více propracovanější, a tudíž si i zasloužily lepší hodnocení. Po zajímavém a poutavém prologu až příliš rychle opadlo mé počáteční nadšení. Děj se poté rozvíjel velice pozvolna, až začal stagnovat a příběh mě pomalu ale jistě přestával zajímat. Děj se nikam neposouval, celé vyšetřování se točilo v kruhu a než se konečně vyšetřovatelé dobrali k prvnímu podezřelému, uteklo mnoho stran.
Lepší to nebylo ani s postavami. Hlavní postavy byly ploché, bez významných charakterových rysů, u Floriana absentovala jakákoliv minulost. Ta Juliina obsahovala jedno obvyklé detektivní klišé. Je to opravdu škoda, protože ač i první polovina příběhu působila velmi ploše a jednoduše, v druhé polovině se děj o hodně zlepšil a příběh dostal najednou úplně jinou formu. Kniha se nečetla po jazykové a stylistické stránce špatně, ale spíše nudil děj samotný. Kapitoly byly krátké, čtení se celkem posouvalo vpřed, děj bohužel nikoli. Na tuhle knihu si po čase už ani nevzpomenu.

KnihomolkaKatka
01.07.2020 4 z 5

Fuj... To byla hrůza.Ale hrůza takovým tím detektivním způsobem, takže to bylo dobré. Je to čtivá kniha je hrůza, cose tam děje. Vraha jsem neodhadla. Autorka měla super nápad s mayskými symboly. Jsou zde i kapitoly z pohledu "lumpa", což je zajímavé, jak takový člověk přemýšlí.

Mermaida
28.06.2020 4 z 5

Kniha se mi jako celek líbila, i když měla místy "své mouchy".. Když nebudu počítat prolog, který byl velice košatý, tak mě začátek knihy lehce nudil, byl hodně vleklý a takový nijaký. Až později dostal děj spád a čtivost, kterou si pak nesl po celou dobu. Velké plus podle mě bylo, že kniha měla krátké kapitoly, které pobízely k dalšímu čtení. Postavy byly nic neříkající, moc jsme se o nich nedozvěděli, až na pár výjimek. Autorka dle mého spíše vsadila na zajímavý děj, než na to, aby postavy více vykreslila. Mě osobně tato skutečnost moc nevadila, ale jiným čtenářům by mohla. Já spíše lpím na tom, aby mě bavil a zasáhl děj, což se v tomhle případě stalo.

Awča
28.06.2020 3 z 5

První kapitola, popisující cestu na blata, byla psána krásným jazykem, těšila jsem se na další řádky. Zbytek knihy byl bohužel většinou v prostých větách, působilo to velmi školácky až začátečnicky a ubíralo to na prožitku. Jinak byla zápletka zajímavá, postavy také, ale jako celek působila kniha ploše, téměř nudně, nenadchla mě.

Fixa08
22.06.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, moc mě bavili hlavní hrdinové, případ také skvělý. Koukala jsem na Instagram autorky, má už plno vydaných knih, tak doufám, že u nás také ještě nějaká vyjde!

zuzana2599
22.06.2020 4 z 5

Tak to bylo mé první setkání s touto německou autorkou a už teď vím, že jestli vyjde další pokračování série s patoložkou Julií Schwarzovou, zaručeně budu číst dál.
Tato detektivka není ničím výjimečná, ale i přesto se mi líbila. Je to i tím, že dvě hlavní postavy, či už Julie nebo její kolega komisař Florian, jsou oba velcí sympaťáci. A samozřejmě to mezi nimi jiskří. A já jejich případnému vztahu tak fandím.
Detektivka se odehrává v poklidném duchu, ale dobrý motiv a ani překvapení nechybí !

Danago
18.06.2020 4 z 5

Poklidná detektivka , která nepostrádá určité zajímavé detaily a především originální nápad. Zvláštní symboly, které mají mrtvé dívky vytetované na břiše vyvolají ve čtenáři celkem velké očekávání. Směr kterým se motiv pachatele ubíral a samotné myšlenkové pochody pachatele mě hodně bavily . Pachatele jsem se snažila několikrát odhalit , ale nepovedlo se mi to, což velmi oceňuji.
Hlavní hrdinka Julia, forenzní patoložka, je sympatická přestože si nese, již ohrané trauma z dětsví. Mezi ní a vyšetřovatelem Floriánem to jemně sexuálně jiskří, což slibuje další pokračování (trochu jako Sběratelé kostí), které si jistě nenechám ujít.
To, že se během přepravy ztratilo mrtvé tělo, mě fakt dostalo .

Knižní střípky
08.06.2020 3 z 5

Kniha mě bavila, držela mě v napětí, duo vyšetřovatelů Julia a Florian si získalo mé sympatie, zákulisí vyšetřování bylo, dle mého názoru, zachyceno velmi profesionálně. Díky tomu všemu výše zmíněnému jsem se nenudila ani minutu a s čistým svědomím mohu knihu jen a jen doporučit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

klaraj093
26.05.2020 5 z 5

Wow, to byla jízda! Přesně takové knihy miluju, napětí na každé stránce a knihu hltáte, hltáte až jste najednou na konci! Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, styl psaní je super, děj utíká jako divý, zápletka je skvělá. Dokázala bych si představit i filmové ztvárnění.
Doufám že to není poslední kniha autorky!

m_martina
17.05.2020 5 z 5

Tak i já jsem si knihu zakoupila hned po jejím vydání a hned si ji také přečetla. Zaujala mne hlavně její obálka. A nezklamala jsem se, kniha je to dobrá a já jsem byla spokojená.

TetaDášenka
29.04.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha se zajímavými poznatky a událopstmi. Chválím :--)

85098211
28.04.2020 5 z 5

Této knihy jsem se opravdu nemohla dočkat - a nakonec jsem ji poslouchala jako audio v jazyce originálu ;-). A musím přiznat, že autorka mne definitivně nezklamala - právě naopak! Kniha je totiž dobře napsaná, má napínavé momenty, Julia i Florian mi byli sympatičtí a samozřejmě jsem jim při jejich vyšetřování po celou dobu držela palce. Případ je přehledný, dobře jsem se v něm orientovala, má v podstatě dvě dějové linie - jednu z pohledu vyšetřovatelů a druhou z pohledu dívky, která se do spárů pachatele dostane jako poslední. Podle mého názoru dost zajímavé a originální bylo potom odhalení toho, co se skrývalo v pozadí všech těch činů. A závěr je perfektně vygradovaný. Víc ale prozrazovat nechci, abych tady náhodou nespoilerovala ;-), dávám s přehledem plný počet, knihu doporučuji a na další setkání s tímto týmem se budu určitě těšit...