Vražda na blatech

Vražda na blatech https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439415/bmid_vrazda-na-blatech-vq3-439415.jpg 4 261 79

Kolik dívek ještě zemře, než najdou jejich vraha? Julia Schwarzová o smrti něco ví. Pracuje totiž jako forenzní specialistka na pitevně. Spolupráce s kriminální policií a objasňování násilných úmrtí jsou u ní na denním pořádku. Ráda své případy zkoumá přímo na místě činu. Když ji kriminální komisař Florian Kessler přizve k nálezu mrtvého těla mladé dívky na blatech, nezaváhá ani chvilku. Nakonec jsou poznatky z místa činu to jediné, z čeho můžou při vyšetřování vycházet. Během přepravy na pitevnu je totiž tělo dívky ukradeno. Rozběhne se pátrání, které ale místo ztracené mrtvoly odhalí další oběť. Julii vrtá hlavou podezření, že by mohlo jít o sériového vraha, přestože provedení obou vražd je rozdílné. Jediným spojením mezi případy se zdají být podivné symboly, které mají obě mrtvé vytetované na břiše. Bohužel je nalezena další mrtvá dívka a pro vyšetřovatele začíná boj s časem. Pokud nemá být obětí mnohem víc, musí pochopit, proč a jak si pachatel dívky vybírá a jaký význam pro něj mají vytetované symboly.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis

Mooresschwärze , 2016

miloslav5679
miloslav5679
04.03.2024 5 z 5

Kniha má (neviem prečo) nižšie hodnotenie. Mne sa štýl písania páčil, jednotlivé kapitoly z pohľadu patológa, detektíva, vraha a.. Ešte niekoho. Kapitoly boli písané ako z rozprávky o tisíc a jednej noci - v polovici niečoho začala ďalšia a nútila čítať ďalej. Príbeh sa mi tiež páčil a bol dostatočne napínavý. Dostal som sa ku knihe náhodou, ale určite si další (možno ďalšie) príbehy od autorky prečítam

Dyna08
Dyna08
14.01.2024 5 z 5

Kniha byla čtivá a ani nijak náročná, líbila se mi aktivita Julie v případu, akorát konec byl trochu moc rychlí

dasa8349
dasa8349
10.01.2024 5 z 5

Dávám 1*. Čtivé, napínavé - doporučuji.

essene
essene
06.01.2024 4 z 5

Toto bylo opravdu pěkné,čtivé,napínavé)

TeaPeter
TeaPeter
27.10.2023 3 z 5

Dobrá detektivka se slabým a uspěchaným koncem. Mezi hlavními postavami to nepochybně jiskří, a tak jsem zvědavý, jak dlouho vydrží autorka tento motiv nerozvinout.

Klesňa
Klesňa
20.10.2023 4 z 5

U této autorky jsem začal nesmyslně třetím dílem (Vražda v ledu) a protože se mi líbil, vrátil jsem se hezky na začátek, abych si mohl celou sérii zkompletovat. Jde totiž o celkem oddechové a nenáročné detektivky, které nejsou zbytečně rozsáhlé, mají krátké kapitoly a děj rychle plyne. Autorka je originální hlavně v tom, jak její vrahové vystavují těla obětí. Taky se mi líbí, že jde opravdu o “jednohubky, které máte za dva dny přečtené. Nenáročnou detektivkou myslím hlavně to, že sem necpe zbytečně moc postav, ani žádné rozsáhlé milostné nebo soukromé příběhy vyšetřovatelů (sice tady jsou, ale ve snesitelné míře). V ději se tak určitě neztratíte, jak to někdy u jiných detektivek bývá. V tomto díle se mi líbilo spojení s mayskou kulturou a obětními rituály. Jsem zvědavý, co si autorka vymyslela v dalších dílech, ke kterým se snad už brzo dostanu. ... můj instagram: @klesnacte

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
27.07.2023 4 z 5

Příjemný start další detektivní série, která má rozhodně potenciál i co se týče vývoje hlavních postav. Podle mě dobrá kniha a další díly si rozhodně potřebuju přečíst.

martineden
martineden
17.06.2023 3 z 5

Trochu překombinované, trochu protivné, jak si furt ta hlavní hrdinka nebyla schopná obstarat snídani a jídlo, ale xkrát si přečteme, jak je tato soudní patoložka křehká a krásná a bledá... A furt někam leze, kam nemá. Na druhou stranu jinak vy asi nikdo nic nevyšetřil. Každopádně série mě baví, byť jsem ji nečetla popořadě, toto je první díl. Těším se na další díly.

Doubravka1975
Doubravka1975
26.05.2023 4 z 5

1.dil série Julia Schwarzová a Florian Kessler. Kriminální komisař Florian Kessler vyšetřuje vraždu mladé dívky nalezené v bažině a patoložka Julia Schwarzová spolupracuje s policií a nejen, že mrtvoly pitvá a tím pomáhá dopadnout pachatele, tak se ráda plete do vyšetřování i mimo svoji pitevnu :)
Je to čtivé a zajímavé téma mayské kultury. . Duo Julia a Florian sympaťáci, tak jdu hned na druhý díl.
Série mě zaujala pěknými obálkami a že má jen 5 dílů

Čmeláček
Čmeláček
25.05.2023 5 z 5

Takové příjemné počteníčko to bylo :). Nic náročného, ale jako oddechovka to svůj účel splnilo. Podle mého je kniha dobře a čtivě napsaná, takže budu určitě pokračovat i dalším případem s Julčou a Floriánem :))).

anája
anája
17.04.2023 4 z 5

Příjemná ctiva kniha, moc se mi líbyls.

postrach
postrach
06.03.2023 4 z 5

Oddechová krimi.Na první díl rozhodně dobrá.Jdu na další!

berila
berila
01.03.2023 4 z 5

Já jsem příjemně překvapená. Hodnocení tady není u tohoto dílu úplně nej, ale ostatní díly jsou hodnoceny daleko lépe, takže jsem to vzala pěkně popořádku a jsem moc ráda, že jsem to udělala. Výborně a čtivě napsané, moc se mi to líbilo a určitě všem těm, kdo mají rádi klasickou detektivku, ráda doporučím.

Kristulda
Kristulda
08.02.2023 4 z 5

Četlo se to velmi dobře, celkově z toho mám dobrý pocit, nebylo to nic jako wau, ale bylo to příjemné, děj příjemně ubíhal, spojení komisaře a patoložky zajímavý. Dobrý pocit, že policista není alkoholik či nemá deprese. Za mě dobrý a s radostí si přečtu další díl.

Joyce24
Joyce24
04.02.2023 5 z 5

Mně se to líbilo. Čtení rychle ubíhá a hlavní dvojice vyšetřujících, komisař Florian a patoložka Julia, se dobře doplňovala. Můj tip na pachatele tak zcela nevyšel, takže jsem byla na konci i překvapená. Určitě si ráda přečtu další díly této série.

Cheynn
Cheynn
26.01.2023 3 z 5

Čte se velmi dobře, vývoj je ale dost předvídatelný, žádná pořádná zápletka. Další díly už jsou lepší.

Pája699
Pája699
27.12.2022 3 z 5

Vražda ba Blatech….hodně zajímavá obálka, která mě nalákala. Krátké kapitoly vám proklouzávají mezi prsty, čte se to lehce a samo, ale dle mého se jedná o opravdu jednoduchou detektivku. Kde mi svým způsobem k srdci nepřirostl nikdo. Ani patoložka Julia, ani komisař Florian, tedy zatím :-) Nevzdávám se bez boje a dám určitě šanci další knize autorky a až podle toho rozhodnu, zda v sérii pokračovat, či nikoli. Tento příběh neurazí nenadchne. Na trhu je konkurence veliká a toto řadím do průměru.

ivoiro
ivoiro
23.12.2022 4 z 5

Tohle bylo pro mně velice příjemné překvapení. Kniha se četla dobře a napětí zde nechybělo. Určitě budu v sérii pokračovat.

Knižnítoulky
Knižnítoulky
20.11.2022 3 z 5

První díl série, který se opět neobejde bez masového vraha, jenž je naprosto fantaskním způsobem vyšinutý. Dle mého je první díl slabším článkem série.

kolacky
kolacky
20.11.2022 4 z 5

Docela přijatelné. Uvidíme, jaké budou další díly.