Vražda na blatech

Kolik dívek ještě zemře, než najdou jejich vraha? Julia Schwarzová o smrti něco ví. Pracuje totiž jako forenzní specialistka na pitevně. Spolupráce s kriminální policií a objasňování násilných úmrtí jsou u ní na denním pořádku. Ráda své případy zkoumá přímo na místě činu. Když ji kriminální komisař Florian Kessler přizve k nálezu mrtvého těla mladé dívky na blatech, nezaváhá ani chvilku. Nakonec jsou poznatky z místa činu to jediné, z čeho můžou při vyšetřování vycházet. Během přepravy na pitevnu je totiž tělo dívky ukradeno. Rozběhne se pátrání, které ale místo ztracené mrtvoly odhalí další oběť. Julii vrtá hlavou podezření, že by mohlo jít o sériového vraha, přestože provedení obou vražd je rozdílné. Jediným spojením mezi případy se zdají být podivné symboly, které mají obě mrtvé vytetované na břiše. Bohužel je nalezena další mrtvá dívka a pro vyšetřovatele začíná boj s časem. Pokud nemá být obětí mnohem víc, musí pochopit, proč a jak si pachatel dívky vybírá a jaký význam pro něj mají vytetované symboly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439415/big_vrazda-na-blatech-vq3-439415.jpg 3.8144

Julia Schwarzová a Florian Kessler 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis

Mooresschwärze, 2016

Kniha Vražda na blatech

zdendula31

Neurazila ani nenadchla...nevím od jaké doby patologové provádějí pitvy a ještě stihnou pátrat po pachateli po boku vyšetřovatelů?Dost nevěrohodné..

šipek

Za mě pohodová ,čtivá a dobře napsaná detektivka, která nezklame ale také nenadchne.

Evka27

Fakticky se mi četla líp než předchozí Andělé smrti, ale taky žádná hitparáda. Zajímavá zápletka, ale celkem předvídatelné závěrečné vyvrcholení a rozuzlení a patoložka Julie se u případu spíše motala, než aby nějak přispěla k vyřešení.

Petulla72

Kniha slouží k odpočinku, čte se dobře a člověk se u ní nemusí nějak extra zamýšlet nad dějem, jelikož děj, zápletka či postavy nejsou nijak složité.
Některé části působí napínavě, ale většina je jednodušší.
Nicméně pokud bude mít někdo zájem o knihu, může mi napsat. Mám doma a již nevyužiji

Pavlína2019

Opravdu nechci být nespravedlivá, kniha se čte lehce, má příjemný formát a velikost písma, ale námět a děj nic extra. Tvorba knihy je velmi pracná záležitost, autory obdivuji, ale prostě jsem četla lepší.

Booktwins

Tuhle knihu jsem upřímně moc číst nechtěla, ta obálka mě malinko odrazovala, ale dala jsem na recenze lidí z bookstagramů a nakonec si ji přečetla. Prvních 100 stran je skvělých, fakt jsem se u toho bála, takže moc nedoporučuju číst v noci, když chcete dojít na záchod :D. Hlavní hrdinka tentokrát není detektivka, ale forenzní specialistka, což mi už ze začátku přišlo originální a velice mě to zaujalo. Jak šel příběh dál, malinko mě to začalo nudit a samotné rozzuzlení mě moc nezaujalo i s odhalením viníka. Ne, že by to nebylo dobře promyšlené a napsané, spíš mi to po té asi třetí vraždě už přišlo zdlouhavé. Každopádně se na další díl zatím nechystám, protože mě anotace moc nezaujala. Přesto ale doporučuju všem, kteří mají rádi knihy jako Mizející dívky nebo Dívka v ledu, je to sice o něco horší, ale je to moc fajn čtení na večery.
3,5-4/5

krevetka79

Výborně promyšlený příběh... Čtivě napsané, děj rychle ubíhal, o napětí nebyla nouze... Těším se na další knihu.

Makůvka

Za mě pěkná detektivka. Četla se dobře. Hlavní hrdinové byli sympatičtí i zápletka byla zajímavá. Určitě si ráda přečtu další díl série.