Volanie divočiny

Volanie divočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458999/bmid_volanie-divociny-NA4-458999.jpg 4 572 59

Najčítanejšie dielo veľkého amerického prozaika – nezabudnuteľný napínavý príbeh psa Bucka, ktorý navždy opustil civilizáciu, aby sa stal vodcom vlčej svorky v divočine. Drsný každodenný život ľudí i zvierat, bojujúcich o prežitie v krásnej, no nehostinnej prírode amerického severu, sa navždy zapísal do sŕdc čitateľov na celom svete.... celý text

Hobo
31.07.2019 5 z 5

Klasika dobrodružné literatury nejvyšší kvality.

PinkBunny
10.07.2019 5 z 5

jako audiokniha +-4:00:00

Perfektní, vřele doporučuji i starším dětem. Vyprávění o aljaškém putování za zlatou horečkou očima tažného psa

PhoebePollard
19.05.2019 5 z 5

Neuvěřitelně poutavé a nádherné čtení. Příběh je krásný ačtivý, i když jsem občas měla chuť některým postavám vrazit. Rozhodně doporučuji všem, ktěří nevědí co číst. Silný příběh a krásným koncem.

Alexxxka
24.01.2019 5 z 5

Neuvěřitelný příběh!!! 100 stránek napsaných tak, že to nikoho nemůže nechat chladným. Je to drsné a přitom nádherné... Dala mi zabrat 5 kapitola, to mě bolelo u srdce jak krutě zacházeli s těmi psy. Přes to všechno jsem nadšená a tato knížka se mi vryla do ❤️ i do paměti. Rozhodně stojí za přečtení. Jasných 5 *

Tom121
30.08.2018 3 z 5

Většina komentářů se věnuje hlavní povídce Volání divočiny, která je úžasná a jednoznačně nejlepší. Další povídky jsou úrovní proměnlivé od výborných (Rozdělat oheň), přes spoustu průměrných až po nudné (Porportukův rozum).

Renek
26.08.2018 5 z 5

Nádherná kniha, ke které jsem se s ostudou dostal až teď, i když Londona čtu roky. Silný příběh vyprávěný z psí perspektivy rozhodně zaujal.

bulda3
14.07.2018 5 z 5

Jediná čitelná knížka v povinné četbě. Při čtení pasáže, jak se Buck pokouší ze všech sil utáhnout několika set kilovou zátěž (kvůli sázce svého pána) jsem měl husí kůži.
Zvláštní, jak se člověk dokáže procítit do zvířete.

Adhara
11.05.2018 5 z 5

Čítala som v puberte a veľmi ma to zaujalo. Dávam však prednosť prekladom, kde sa ten pes volá Rek, nie Buck.

PeterPetrik
19.02.2018 5 z 5

Krásny príbeh z drsnej prírody očami ťažného psa.

emzaak
15.01.2018 5 z 5

CO VÁS V LEDNU V ČR ZAHŘEJE NEJVÍC? Čtení o zimě na Aljašce.
Už nikdy nerozdělávám oheň pod zasněženým stromem.
SNDK 1967 (vynikající ilustrace Mirko Hanáka)

Rawar
24.08.2017 5 z 5

Krásné vyprávění o velkolepém dobrodružství toho nejskvělejšího psa, který kdy běhal po zemi, plné velikých pravd. Slova jako nezlomnost, hrdinství, odvaha a víra zde dostávají skutečného významu. Slyšíme jej všichni a uposlechnout jej je našim odvěkým snem. To nejlepší co si člověk může na prázdninách v Tatrách přečíst...a nebo ve vězení.

"Vůdcové vzkřikli hlasem štvoucí smečky a vyrazili do lesa. Vlci se rozběhli za nimi se sborovým křikem. A Buck, po boku se svým divokým bratrem, uháněl s nimi a s nimi v běhu štěkal"

Lessana
20.06.2017 4 z 5

London má tú najdôležitejšiu spisovateľskú "vlastnosť": jeho príbehy začínajú tak pútavo, že sa od nich nedá odtrhnúť, pokým neprečítate poslednú stránku. Majstrovsky dokáže na malej ploche rozviť, v konečnom dôsledku širokánsky a bohato rozvetvený príbeh, často krátkymi, no údernými vetami navodiť atmosféru, sprítomniť situáciu a spôsobiť tlkot srdca až kdesi v krku. Také je aj Volanie divočiny, opisujúce osud štvornohého krásavca Bucka. London aj v tomto diele (podobne ako v Tulákovi po hviezdach) zdôrazňuje neprekonateľnú silu ducha, tentokrát psích bytostí. Rovnako ako rozpamätávanie sa na minulé životy a prapodstatu bytia.
Ako veľmi som priala Buckovi (po všetkých tých krutostiach od ľudí a to všetko len pre márnosť - zlato), aby zakúsil lásku od človeka! S príchodom postavy Thorntona sa tak i stalo a ja som sa tešila, že Buck zažíva to, čo poznám z vlastnej skúsenosti a čo je v našej domácnosti so štvornohými deťmi úplne prirodzené.

Mercatino
28.03.2017 5 z 5

Ten příběh je nadčasový. Má to grady, hloubku, inteligenci. Sice Buck je přemýšlivý pes, ale to nic neubírá na tom, že mu věřím každé psí štěknutí. Nevím jestli to dělá každý čtenář této povídky, ale po celou dobu jsem se Buckem ztotožňoval. Říkal jsem si, že ten příběh je o mě, že to mám stejné a tak. No Jack London věděl jaké pocity zní v duši každého člověka a skrze Bucka se dokázal na ně naladit.

Vera Silent
29.12.2016 4 z 5

Prvni polovina knihy me pripadala monotonni vcetne popisovane krutosti zivotni reality taznych psu, ktera byla po jedne kapitole nezazivna. Ale od druhe poloviny me Buckuv osud chytnul a napjate jsem mu fandila, aby dosahl sve svobody a nejakeho toho zivotniho naplneni ve ctyrtlape podobe. Samozrejme kdo se vice zajima o realie zlate horecky, toho to mozna zaujme spolehliveji a rychleji. V porovnani s Bilym Tesakem povazuji tento pribeh za mnohem realistictejsi, uprimnejsi a o stupen lepsi.

Rodaw
30.07.2016 4 z 5

Velice silný příběh, ovšem na mě až moc drsný a krutý ke zvířatům (i když vím, že tak to prostě bylo). Mám před tímto příběhem velký respekt, ale nevím, zda se do čtení pustím ještě někdy podruhé... Samotný konec mě hodně zasáhl ...

Scarlett44
10.05.2016 5 z 5

Myslím, že v tejto knihe je omnoho viac, než mnohí dokážu oceniť, a dieťa, hoci ju môže prečítať jedným dychom, nemôže zachytiť všetky dychberúce odtienky tohto diela, ktoré sa právom radí medzi svetovú klasiku.

Po prvé je to jazyk autora - vznešene umelecký, jednako drsný a plynulý, ktorý vo mne vzbudil chuť zvýrazňovať si majstorvsky štylizované pasáže a mala som čo robiť, aby som nezvýraznila rovno celú knihu.
No tá druhá vec, ktorá sa ešte väčšmi stavia do popredia, je posolstvo a hĺbka príbehu. Niekto v ňom môže vidieť napínavý osud jedného psa, ktorý odpovedal na svoju najvnútornejšiu túžbu, na hlas svojho srdca, ktorému nemohol odolať. Čítajte to s odstupom desiatich rokov a garantujem vám, že navždy zhodíte tú detskú nálepku, s ktorou ste knižku čítali prvýkrát.

Toľko obrazov ľudských vnútorných zápasov, koľko Jack London podáva v tomto útlom príbehu, je neuveriteľné. Jeho živá kompozícia je ako freska, v ktorej má človek hľadať jednotlivé skryté obrázky, tvoriace spolu nádherný celok. Buck je skrátka "the ultimate survivor", ako je mnoho ľudí okolo nás. Jeho sila, odvaha, hrdosť a odhodlanie nevzdávať sa ani v najväčšom zúfalstve, siahať za limity vlastných možností aj keď ho tlčú palicou do krvi, že nie je schopný pohnúť sa, a predsa vstane a ťahá sa ďalej, jeho nekonečná láska k Johnovi Thortonovi, za ktorého by ochotne položil život - to nie je len príbeh psa, ktorý sa stal vodcom vlčej svorky. To je nádherný, brilantný odraz človeka, ktorý mnohým prešiel a mnohé zažil, zakúsil škálu všetkých možných emócií od totálneho zúfalstva po sebaobetujúcu lásku a vyšiel z dravého súboja drsného života silný a nezlomný, odpovedajúci na volanie svojho srdca.

Je to príbeh každého jedného z nás, iba záleží na tom, z akého uhla a akými očami sa naň pozrieme.

Blue
29.02.2012 5 z 5

Jedna z knih mého srdce. Stále se k ní vracím.

sneczech
02.01.2012 5 z 5

Úžasná kniha.. a pro všechny osoby, nejen děti...

janacheca
29.09.2011 3 z 5

Podobná klasika jako Bílý tesák, každé dítě by si tuto knihu mělo přečíst.